۸ اصل مهم در دکوراسیون سرویس بهداشتی

۸ اصل مهم در دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون داخلی منزل، همیشه اهمیت بسیار زیادی بر روی زیبایی و کارایی منزل دارد. هر یک از بخش های منزل باید با سبک خاص و مناسبی طراحی شوند تا ارزش خانه را از لحاظ راحتی و احساس آرامش بالاتر ببرند. دکوراسیون سرویس بهداشتی، از جمله موضوعاتی است که کمتر مورد توجه افراد قرار می گیرد. به همین خاطر، بسیاری از افراد در مورد اصول مهم برای دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی، اطلاعات کافی ندارند. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد ۸ اصل مهم در دکوراسیون سرویس های بهداشتی خانه های مسکونی صحبت کنیم. پس اگر هنوز هم برای طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی خودتان مردد هستید و سردرگم شده اید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

اهمیت طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

اهمیت طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی از جمله بخش هایی از یک منزل مسکونی است که طراحی داخلی آن زیاد مورد توجه افرادی که قصد بازسازی و طراحی داخلی منزل را دارند، قرار نمی گیرد. اما واقعیت این است که طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی، تاثیر بسیار زیادی بر روی ارزش مادی خانه دارد و می تواند باعث جذب مشتریان بیشتر برای خانه های فروشی و همچنین، ایجاد احساس بهتر برای ساکنین خانه ها شود. بنابراین، نباید از دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی چشم پوشی کرد.

۸ اصل مهم برای دکوراسیون سرویس بهداشتی

در کنار اینکه طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی، بسیار مهم است. سرویس بهداشتی یکی از بخش های پر رفت و آمد در منزل شما محسوب می شود. مهمان ها و اعضای خانواده، هر روز چندین بار به آن جا مراجعه می کنند. به همین خاطر، قطعا مهم است که برای طراحی دکوراسیون سرویس های بهداشتی به موضوعات مختلفی توجه داشت.
اما نمی توان بی گدار به آب زد و شروع به طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی بدون در نظر گرفتن اصول مشخص کرد. ۸ اصل مهم برای دکوراسیون سرویس بهداشتی را در ادامه به شما توضیح می دهیم که قطعا به شما برای داشتن سرویس بهداشتی لوکس و زیبا کمک می کنند.

اصل اول؛ به رنگ در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی توجه کنید

یکی از موضوعات مهمی که باید در مورد دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی به آن توجه داشته باشید، رنگ است. شاید انتخاب رنگ سفید و روشن برای سرویس بهداشتی وسوسه برانگیز باشد. اما شما می توانید در انتخاب رنگ کمی جسورتر باشید. این روزها، رنگ های طوسی، صورتی، آبی، قرمز و رنگ های تیره مانند سرمه ای و مشکی، طرفداران بسیار زیادی برای طراحی سرویس بهداشتی پیدا کرده اند.
موضوع حائز اهمیتی که برای انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی وجود دارد این است که رنگ باید با دیگر بخش های منزل، متناسب باشد. به طور مثال، اگر سبک دکوراسیون داخلی منزل شما مدرن است و از رنگ های ساده و روشن برای طراحی دیوارها و کاشی و سرامیک ها استفاده کرده اید. بهتر است که رنگ دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی شما هم روشن باشد.

اصل دوم؛ کاشی مناسب را برای دیوار سرویس بهداشتی انتخاب کنید

زمانی که بحث طراحی سرویس بهداشتی می رسد، بسیار مهم است که بتوانید کاشی های مناسب را برای سرویس بهداشتی انتخاب کنید. اگرچه برخی از افراد ترجیح می دهند که دیوارهای سرویس بهداشتی را رنگ یا کاغذ دیواری کنند. اما به دلیل وجود رطوبت زیاد در سرویس های بهداشتی توصیه می شود که از کاشی های مقاوم به رطوبت استفاده شود.
در حال حاضر، تنوع بالایی از کاشی ها برای طراحی داخلی سرویس بهداشتی وجود دارند که زیبایی منحصر به فردی را به سرویس بهداشتی منزل شما خواهند داد. کاشی های مدرن و کاشی های کلاسیک، از جمله انواع سبک های کاشی موجود در بازارند که می توانند بسته به سبک طراحی داخلی خانه برای سرویس های بهداشتی نیز خریداری شوند.

ُسرویس بهداشتی منزل

اصل سوم؛ در مورد بهترین کفپوش سرویس بهداشتی تحقیق کنید

کفپوش های سرویس بهداشتی دارای تنوع بسیار زیادی اند. به همین خاطر، بسیار مهم است که بتوانید بهترین کفپوش را برای سرویس بهداشتی خانه خودتان خریداری کنید. پارکت ها، یکی از محبوب ترین گزینه ها برای سرویس های بهداشتی هستند. اما باید قبل از خرید آن ها به ضد آب و رطوبت بودن آن ها توجه ویژه ای شود.
سرامیک ها، یکی از بهترین و ایده آل ترین گزینه ها برای کفپوش سرویس بهداشتی محسوب می شوند که با قیمت مناسب قابل خریداری اند. از طرفی توجه بالای کفپوش های سرامیکی سرویس بهداشتی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید، بهترین کفپوش را با سلیقه و بودجه خودتان برای دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی انتخاب کنید.

اصل چهارم؛ از فضای ذخیره سازی بیشتر برای سرویس بهداشتی خود استفاده کنید

اگر به دنبال طراحی سرویس بهداشتی هستید، بسیار مهم است که از فضای ذخیره سازی بیشتر برای سرویس بهداشتی استفاده کنید. می توانید از کمدهای داخل سرویس بهداشتی برای قرار دادن وسایل مختلف مانند مسواک ها، مواد شوینده و … استفاده کنید.
در سبک مدرن برای دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی، به نظم سرویس بهداشتی اهمیت زیادی داده می شود. به همین خاطر، در این سبک نیاز است که از فضای ذخیره سازی بیشتری استفاده گردد. با این حال، قطعا اندازه سرویس بهداشتی شما تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان فضای ذخیره سازی که قرار است در سرویس بهداشتی قرار دهید، دارد.

اصل پنجم؛ از آینه برای زیباتر کردن فضای سرویس بهداشتی خود استفاده کنید

آینه یکی از بهترین عناصری است که می توانید برای زیباتر کردن فضای سرویس بهداشتی از آن استفاده کنید. در دکوراسیون سرویس بهداشتی با هر یک از سبک های کلاسیک و مدرن، می توانید با قرار دادن آینه در سرویس بهداشتی، آن را زیباتر و خاص تر جلوه دهید.
اگرچه نوع آینه به کار رفته در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی کلاسیک با نوع آینه در دکوراسیون مدرن سرویس بهداشتی، متفاوت است. اما لزوم استفاده از آینه برای همه سرویس های بهداشتی حس می شود.

اصل ششم؛ روشویی و شیر مناسب تاثیر زیادی روی دکوراسیون سرویس بهداشتی دارند

اگر به دنبال متحول کردن فضای داخل سرویس بهداشتی خودتان هستید، بهتر است که از روشویی و شیر مناسب برای سرویس بهداشتی خودتان استفاده کنید. روشویی های سنگی که با شکل های مدرن و به اصطلاح مانند حوض به فروش می روند، محبوبیت بسیار زیادی در کشور ایران پیدا کرده اند. همچنین، با وجود تنوع بسیار زیاد شیرآلات برای طراحی سرویس بهداشتی، می توان بسته به سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی، شیرهای مختلفی را خریداری کرد.
این روزها، شیرهای طلایی رنگ، محبوبیت بسیار زیادی در بازار کشور ایران پیدا کرده اند. اگر به دنبال یک سرویس بهداشتی لوکس و لاکچری هستید، می توانید اقدام به خرید شیرهای لوکس و طلایی رنگ کنید. این شیرها هم زیبایی منحصر به فردی به دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی شما می دهند و هم می توانند باعث متحول شدن فضا شوند.

اصل هفتم؛ اگر به گل علاقه دارید، از گل های خاص و مقاوم استفاده کنید

یکی از گزینه های پیشنهادی ما برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی، استفاده از گل های مقاوم و خاص است. اگر به گل و گیاه علاقه زیادی دارید و فضای سرویس بهداشتی شما بزرگ است، می توانید چند گلدان ساده را درون سرویس بهداشتی و روی زمین قرار دهید. مطمئن باشید که گیاهان می توانند تاثیر بسیار زیادی بر روی روحیه اعضای خانواده داشته باشند.
اگر فضای سرویس بهداشتی شما بزرگ نیست، می توانید از گلدان های کوچک مانند گلدان های کاکتوس استفاده کنید. این گلدان ها را می توانید روی استند آینه و یا روی کمدهای سرویس بهداشتی قرار دهید.

استفاده از مصالح مناسب برای سرویس بهداشتی

اصل هشتم؛ به ضد آب بودن متریال ها در دکوراسیون سرویس بهداشتی توجه کنید

یکی از مهم ترین اصولی که باید در هنگام طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی به آن توجه داشته باشید، ضد آب بودن متریال هاست. محیط سرویس بهداشتی، در معرض رطوبت و آب بسیار زیادی قرار می گیرد. اگر هر یک از متریال هایی که در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند، ضد آب نباشند؛ احتمال خرابی آن ها در سریع ترین زمان ممکن وجود دارد.
تمامی متریال ها و مصالحی که در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند، باید ضد آب باشند. اگر می خواهید دیوارها را با کاغذ دیواری تزئین کنید، حتما به ضد آب بودن کاغذ دیواری توجه داشته باشید. اگر قرار است از کفپوش های پارکت برای طراحی داخلی سرویس بهداشتی استفاده کنید، حتما از ضد رطوبت بودن پارکت ها اطمینان حاصل کنید.
اگر قرار است از کمدها و کشوهای مختلف برای تکمیل دکوراسیون سرویس بهداشتی استفاده کنید، حتما از روکش های مقاوم به رطوبت برای این کمدها استفاده کنید. حتی درب سرویس بهداشتی نیز باید مقاومت خوبی در برابر رطوبت داشته باشد. چون در بسیاری از موارد دیده می شود که درب های سرویس بهداشتی که مقاوم به رطوبت نیستند، پس از گذشت چند سال ظاهر خود را از دست می دهند و مانند قبل با کیفیت و زیبا نیستند.

سخن آخر

با توجه به اینکه سرویس بهداشتی در هر خانه، بخش مهمی از خانه محسوب می شود، بسیار مهم است که برای طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی به اصول مهم توجه شود. در این مقاله سعی کردیم شما را با ۸ اصل مهم برای طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی آشنا کنیم.
امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید بهتر مراحل مربوط به تکمیل دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی را انجام دهید. در صورتی که در مورد طراحی داخلی سرویس بهداشتی سوال دارید، می توانید با افرادی که در این زمینه به شما خدمات ارائه می کنند، صحبت کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط