صدور ۸۳۰۰۰ هنرکارت برای اعضای صندوق اعتباری هنر

صدور ۸۳۰۰۰ هنرکارت برای اعضای صندوق اعتباری هنر

نخستین جلسه هم‌اندیشی نمایندگان معاونت‌ها و مؤسسات زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران صندوق اعتباری هنر و شرکت هنرکارت بنیان ایرانیان در خصوص بررسی راهکارهای تجمیع و یکپارچه‌سازی حمایت‌های وزارت فرهنگ فرهنگ و ارشاد اسلامی بر بستر هنرکارت روز چهارشنبه ۲۷ مهر برگزار شد.
در این نشست که با حضور حیدری، معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر و حیدر مرادی، مدیرعامل شرکت هنرکارت ایرانیان، نمایندگان معاونت‌ها و مؤسسات زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، در خصوص راهکارهای ساماندهی، تجمیع و یکپارچه‌سازی حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر بستر هنرکارت بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
در ابتدای این نشست فرزاد طایفه حیدری، معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر اظهار کرد: صندوق تلاش می‌کند فاصله خود را با اصحاب فرهنگ و هنر کم کند و شبکه ارتباطی منسجم میان اعضا و صندوق برقرار شود. تسهیل در ارائه خدمات، توزیع متوازن منابع، شفافیت در عملکرد و … از ویژگی‌های این کارت است.

بیشتر بخوانیم: پیدا شدن یک شمشیر ایرانی در جزیره تامان روسیه

وی با اشاره به آمار ثبت‌نام اعضا گفت: تاکنون قریب به ۸۳ هزار هنرکارت صادر و توزیع شده است. همچنین کمک هزینه معیشتی ناشی از شیوع بیماری کرونا و بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر طی سال‌های ۹۹ ،۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به حساب متصل به هنرکارت اعضا واریز شده است.
حیدری تصریح کرد: با توجه به تأکید مقام عالی وزارت مبنی ساماندهی و تجمیع حمایت‌های تمامی حوزه‌های تحت پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر بستر هنرکارت، برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص در صندوق اعتباری هنر انجام و زیرساخت‌های هنرکارت تقویت شده است. این جلسه نیز با هدف بررسی راهکارهای لازم برای این کار تشکیل شده است تا با همفکری و همراهی معاونت‌ها و مؤسسات زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این امر به زودی محقق شود.
در ادامه این نشست حیدر مرادی، مدیرعامل شرکت هنرکارت ایرانیان با اشاره به اهداف صدور این کارت گفت: این کارت براساس دو هدف اولیه شکل گرفت؛ اولین هدف در پاسخ به مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر مبنی بر صدور کارت شناسایی و شناسه هویت فرهنگی و هنری اعضای صندوق اعتباری هنر بود. هدف دوم صدور «هنرکارت» ارائه تسهیلات و حمایت‌های صندوق از جمله وام، بیمه تأمین اجتماعی و درمان تکمیلی، پرداخت کمک مستمری و طرح تکریم از درگاه واحد و در قالب شبکه یکپارچه به اعضا بود.
وی افزود: در حقیقت هنرکارت یک کارت شناسایی و بانکی عضو شبکه شتاب با قابلیت ارائه انواع خدمات و سرویس‌های متنوع به اعضای صندوق اعتباری هنر است.

بیشتر بخوانیم: حال توله یوزپلنگ ایرانی خوب است

مدیرعامل شرکت هنرکارت با اشاره به اهداف نوین و اقدامات انجام شده در خصوص توسعه خدمات این کارت گفت: در دولت مردمی در نظر داریم خدمات متنوعی به هنرمندان کشور در قالب هنرکارت ارائه دهیم که اقدامات اولیه با توسعه همکاری‌ها و برگزاری جلسات متعدد با نهادها و سازمان‌های خدمات محور انجام شده است. در حال حاضر دارندگان این کارت از خدمات هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی با تخفیف ویژه برخوردار هستند و توافقات نهایی با بسیاری از مراکز تفریحی و گردشگری نیز درحال انجام است.
حیدری تصریح کرد: اکنون هنرکارت به بلوغی رسیده است که می‌تواند با همکاری معاونت‌ها و سایر مؤسسات زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خدمات خود را گسترش و تمامی حمایت‌های ارائه شده به اصحاب فرهنگ و هنر کشور از بستر این کارت ارائه شود.
منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط