یوگی لوو: اینگونه اجازه ندادم برزیل را تحقیر کنیم!

یوگی لوو: اینگونه اجازه ندادم برزیل را تحقیر کنیم!

یواخیم لوو بعنوان سرمربی تیم ملی یک مربی آتشین مزاج نبود – اما صدای او گاهی اوقات درست زمانی بلند می شد که هیچ کس انتظارش را از او نداشت.

به گزارش ورزش سه، زمانی که سامی خدیرا در دقیقه ۲۹ بعد از یک و دو با مسعود اوزیل گل پنجم را به ثمر رساند، همه چیز تمام شده به نظر می رسید. آلمان میزبان مسابقات یعنی برزیل را در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ با چنان قدرت و فاصله ای شکست داد که همه بینندگان آن دیدار، هنوز جزئیات آن مسابقه هشت ژوئیه را به خاطر دارند. یواخیم لوو در قامت سرمربی ملی، همیشه مثل یک “آتشفشان” نبود، اما گاهی اوقات زمانی صدایش را بلند می کرد که هیچ کس از او انتظار نداشت. او در مصاحبه کیکر درباره بازی نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل برزیل صحبت می کند.

توضیحات لوو درباره بازی با برزیل در جام جهانی 2014یواخیم لوو، سرمربی وقت ژرمن ها در وقت استراحت بین نیمه کاری کرد که بازیکنانش متعجب شدند: صدای این سرمربی بلند شد. یوواخم لوو در این مورد گفت: “گاهی اوقات در رختکن زمانی که اصلا انتظار نمی‌رفت، صدایم را بلند می کردم، مانند بین نیمه دیدار نیمه‌نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل برزیل که ۵-۰ پیش بودیم. مطمئنا بازیکنان از واکنش من شگفت زده شدند. اما از طرف دیگر زمانی که در نیمه دوم شرایط عوض شد و ما بازی را آرام کردیم، من نیز آرام شدم و دیگر برای نشان دادن عکس العمل، عجله نداشتم.”

بیشتر بخوانیم: نظرسنجی؛ کدام غول فوتبال دنیا در قطر قهرمان می‌شود؟

اما چه چیزی باعث شده بود که یوواخیم لوو در بین نیمه دیدار برابر برزیل اینقدر هیجان زده شود؟ این سرمربی ۶۲ ساله با اشاره به تساوی ۴-۴ مقابل سوئد در اکتبر ۲۰۱۲ در برلین گفت: “اول از همه من تجربه از دست دادن برتری ۴-۰ را داشتم و از این اتفاق خیلی سپری نشده بود.

دلیل دوم این بود که می دانستم شکست ۵-۰ برزیل میزبان در جام جهانی به چه معناست. اما بزرگ ترین هدف ما موفقیت در دیدار فینال بود و ما با عملکرد متمرکز در نیمه دوم، به پیروزی در بازی نهایی نزدیک شدیم. اما برای من به همان اندازه مهم بود که حریف مان یعنی برزیل نیز مورد تمسخر قرار نگیرد.”

یواخیم لوودر نهایت به نظر می رسد هر دو خواسته یوواخیم لوو نیز محقق شد؛ پیروزی در فینال و پیروزی ۷- ۱ و تحقیر نشدن تیم ملی برزیل در نیمه دوم.

منبع: ورزش سه

درباره نویسنده

مطالب مرتبط