عرضه گوشی های پرچم دار سامسونگ با تراشه‌های اسنپدراگون

عرضه گوشی های پرچم دار سامسونگ با تراشه‌های اسنپدراگون

ظاهراً سامسونگ مشکلات تراشه‌های اگزینوس را پذیرفته است و احتمالاً تا چندسال آینده، گوشی‌‌های سری گلکسی S را فقط با تراشه‌های اسنپدراگون عرضه می‌کند.
سامسونگ در سال‌های گذشته، گوشی‌های پرچم‌دار خود را در دو نسخه با تراشه‌های اسنپدراگون و اگزینوس عرضه کرده و درواقع هر مدل برای نواحی خاصی از جهان درنظر گرفته شده است. بااین‌حال، سال ۲۰۲۳ شاهد تغییرات مهمی در روند مذکور خواهیم بود زیرا همه‌‌ی مدل‌های سری گلکسی S23 در سرتاسر جهان فقط با تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen 2 عرضه خواهند شد.

افشاگر نام‌آشنای خبرهای فناوری، یوگش برار می‌گوید اینکه سامسونگ گوشی‌های پرچم‌دار خود را فقط با تراشه‌های اسنپدراگون عرضه کند، چندان غیرعادی نیست و درواقع امکان دارد سال‌های آینده نیز همین روند برای مدل‌های بعدی گلکسی S ادامه پیدا کند. بدین‌ترتیب انتظار می‌رود سری گلکسی S24 با سیستم-روی-چیپ Snapdragon Gen 3 و سری گلکسی S25 با Snapdragon Gen 4 در سرتاسر جهان روانه‌ی بازار شوند.

این موضوع نشان می‌دهد سامسونگ به‌طور موقت به شکست خود در ساخت تراشه‌های رده‌بالا اعتراف کرده است که البته برای طرفداران پروپاقرص گوشی‌های گلکسی خبر بسیار خوبی است زیرا آن‌ها طی سال‌های گذشته بارها از این شرکت درخواست کردند تا استفاده از پردازنده‌های سری اگزینوس را در پرچم‌داران خود کنار بگذارد و همه‌ی گوشی‌ها را در همه‌ی کشورهای جهان فقط با سیستم-روی-چیپ‌های اسنپدراگون کوالکام عرضه کند.

بیشتر بخوانیم: فناوری LifeLike Pixel سامسونگ برای نمایشگرهای OLED

گوشی گلکسی s22 اولترا سامسونگ

به گزارش فون‌آرنا، اتکای سامسونگ به کوالکام فقط تا زمانی ادامه خواهد یافت که غول فناوری کره‌ی جنوبی اطمینان حاصل کند تراشه‌های اگزینوس آن بار دیگر عملکردی در سطح سایر تراشه‌های پرچم‌دار بازار ارائه می‌دهند و بتوانند با بهترین‌های کوالکام رقابت کنند. ازطرف دیگر کوالکام در آن شرایط احتمالاً با شرکت‌های دیگر که قصد دارند از نسخه‌ی سفارشی‌سازی شده تراشه‌های اسنپدراگون استفاده کنند، وارد همکاری خواهد شد.

بیشتر بخوانیم: گوگل سرانجام در برابر هند سر خم کرد؛ تغییرات بزرگ در راه اندروید

به‌نطر می‌رسد حداکثر فرکانس هسته‌ی اصلی Snapdragon 8 Gen 2 در سری گلکسی S23 می‌تواند به ۳٫۳۲ گیگاهرتز برسد. این درحالی است که حداکثر فرکانس هسته‌ی اصلی نسخه‌ی استاندارد تراشه‌ی مذکور یعنی Cortex X3 معادل ۳٫۲ است. این تراشه همچنین دو هسته‌ی Cortex A715 و دو هسته‌‌ی Cotex A710 دارد که با فرکانس ۲٫۸ گیگاهرتز کار می‌کنند. این پردازنده از سه هسته‌ی بهینه‌ی Cortex A510 با فرکانس ۲ گیگاهرتز نیز بهره می‌برد. گفتنی است چیدمان هسته‌های سیستم-روی-چیپ پرچم‌دار کوالکام نسبت به چیدمان ۴+۳+۱ در Snapdragon 8 Gen 1 تفاوت دارد.

بیشتر بخوانیم: مقاومت گلکسی S23 در برابر سقوط روی بتن و آسفالت

سری گلکسی S23 در تاریخ یکم فوریه (۱۲ بهمن ۱۴۰۱) به‌طور رسمی معرفی خواهند شد و از ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن ۱۴۰۱) نیز درسترس خریداران قرار خواهند گرفت. علاوه‌براین خبرهای زیادی درمورد هر سه نسخه‌ی پرچم‌داران ۲۰۲۳ سامسونگ منتشر شده است و تقریباً از همه‌ی ویژگی‌های این محصولات اطلاع داریم. گلکسی S23 اولترا رده‌بالاترین گوشی جدید سامسونگ خواهد بود که انتظار می‌رود با قابلیت‌های پیشرفته‌ی تصویربرداری و امکانات مختلف دیگر، روانه‌ی بازار شود.

منبع: زومیت

درباره نویسنده

مطالب مرتبط