گوشی های سامسونگ از پلاستیک های ۱۰۰ درصد بازیافتی

گوشی های سامسونگ از پلاستیک های ۱۰۰ درصد بازیافتی

سامسونگ در نظر دارد تا در طرحی مهم در آینده همه پلاستیک موردنیاز در گوشی‌های خود را از مواد بازیافتی تأمین کند.
سامسونگ چند وقتی است که روی تولید محصولات جدید با مواد سازگار با محیط‌زیست تمرکز کرده است. این شرکت امسال در سری گلکسی S23 این رویه را تقویت کرد و حالا مدعی شده است که می‌خواهد در آینده ۱۰۰ درصد پلاستیک مورد استفاده در گوشی‌ها را از مواد بازیافتی تهیه کند.
غول فناوری کره جنوبی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که می‌خواهد استفاده از پلاستیک بازیافتی و دیگر مواد سازگار با محیط‌زیست را در محصولات خود افزایش دهد تا اثر این شرکت بر محیط‌زیست را پایین بیاورد. سامسونگ همین حالا هم از مواد بازیافتی، ازجمله پلاستیک‌های اقیانوس و ۸۰ درصد PET بازیافتی در سری گلکسی S22 و گلکسی S23 بهره می‌برد، اما این شرکت می‌خواهد تا سال ۲۰۵۰ در گوشی‌های خود از ۱۰۰ درصد پلاستیک بازیافتی استفاده کند.
«پارک سونگ-سون»، معاون ارشد و مدیر تیم تحقیق و توسعه مکانیکی واحد MX سامسونگ می‌گوید: «شاید بپرسید که این کارزار چه تأثیری بر محیط‌زیست کره زمین خواهد داشت، اما با توجه به سبد بزرگ محصولات سامسونگ، این تأثیر قابل‌ملاحظه خواهد بود. فکر می‌کنیم این تغییر می‌تواند به‌نحوی کوچک اما معنادار روی هر مصرف‌کننده اثر بگذارد.»

بیشتر بخوانیم: از دست دادن ۸۰ میلیون مشتری توسط هواوی

سامسونگ استفاده از مواد بازیافتی را افزایش می‌دهد

سامسونگ استفاده از مواد بازیافتی را افزایش می‌دهد


سری گلکسی S23 در ۱۲ قطعه داخلی از پلاستیک بازیافتی استفاده می‌کند، درحالی‌که سری گلکسی S22 در ۶ قطعه از این مواد بهره می‌گرفت. سامسونگ می‌گوید این شرکت می‌تواند تا پایان ۲۰۲۳ به گردآوری ۱۵ تن تور ماهیگیری رهاشده در اقیانوس‌ها کمک کند.
پارک سونگ-سون همچنین اعلام کرد که این غول فناوری درحال همکاری با دیگر برندها و کسب‌وکارهاست تا نرخ بازیافت مواد کمیاب نظیر طلا و کبالت را افزایش دهد. بسیاری از شرکت‌ها در تلاشند تا با هدف‌گذاری‌های زیست‌محیطی مختلف، آلودگی‌های خود را در کره زمین کاهش دهند.

بیشتر بخوانیم: دریافت اندروید ۱۳ توسط گلکسی A04 سامسونگ
این شرکت همچنین امروز از چندین لوازم جانبی جدید سازگار با محیط‌زیست برای محصولات گلکسی خود رونمایی کرد. این محصولات در فروشگاهی در شهر سئول کره جنوبی به نمایش درآمدند.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط