گلکسی S23 سامسونگ احتمالا از باتری بزرگتری نسبت به نسل قبل بهره خواهد برد

گلکسی S23 سامسونگ احتمالا از باتری بزرگتری نسبت به نسل قبل بهره خواهد برد

طرفداران همیشه از عمر باتری بهتر در گوشی‌های موبایل استقبال می‌کنند و بدون در نظر گرفتن دستگاه خاصی، همیشه جای بهبود در این حوزه وجود دارد. حالا در گزارش جدیدی ادعا شده که سامسونگ قصد دارد ظرفیت باتری نسل بعدی پرچمداران خود یعنی گلکسی S23 را افزایش دهد.

افزایش جزئی باتری گلکسی S23

افزایش جزئی باتری گلکسی S23

نشریه کره‌ایThe Elec در گزارش جدید خود ادعا کرده که مدل پایه گلکسی S23 در مقایسه با نسل قبل (گلکسی S22) با باتری ۳۷۰۰ میلی آمپر ساعتی خود، شاهد افزایش جزئی ۵ درصدی ظرفیت باتری خواهد بود. البته به‌طور دقیق مشخص نشده که این افزایش جزئی به مدل‌های پلاس و اولترا این سری نیز مربوط خواهد شد یا خیر.

شرکت‌های سازنده همیشه در تلاش هستند تا باتری دستگاه‌های جدید خود را بهبود دهند. با این حال، یکی از مشکلات و محدودیت‌های این زمینه به فضای داخلی دستگاه‌ها مربوط می‌شود. در واقع هدف اصلی توسعه‌دهندگان این است که بدون افزایش غیر ضروری ضخامت دستگاه‌ها، بتوانند باتری آن را افزایش دهند. بنابراین در زمینه فناوری باتری باید پیشرفت‌های بیشتری صورت بگیرد.

بیشتر بخوانیم: سامسونگ ممکن است تمامی دکمه‌های فیزیکی سری گلکسی اس را حذف کند!

سامسونگ SDI، یکی از تامین کنندگان باتری دستگاه‌های گلکسی، اکنون از فناوری انباشتگی برای افزایش ظرفیت باتری‌های کوچک استفاده می‌کند.

اخیرا باتری گلکسی‌ S23 پلاس تاییدنامه‌های خود را دریافت کرده بود، اما به دلیل تار بودن تصویر ارائه شده، ظرفیت دقیق آن مشخص نشد. درباره گلکسی S23 اولترا نیز گفته می‌شود که احتمالا دارای همان باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی نسل قبلی خواهد بود.

انتظار می‌رود که سامسونگ در اوایل سال آینده میلادی (۲۰۲۳) از سری گلکسی‌ S23 رونمایی کند. اخیرا تصاویر ویدیوی مفهومی منتشر شده بود که طراحی احتمالی گلکسی S23 اولترا را به‌خوبی نشان می‌داد. علاوه بر این، طبق گزارش دیگری، ظاهرا عرضه مدل‌های گلکسی S23 دارای تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ نسبت به نسل قبلی بسیار بیشتر از مدل‌های دارای تراشه اگزینوس ۲۳۰۰ خواهد بود.

بیشتر بخوانیم: گلکسی S23 اولترا با قیمت ۷۰ میلیونی در ایران؛ احتمال کاهش ۲۰‌درصدی قیمت تا ماه آینده

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط