گشت‌های ویژه پلیس برای برخورد با “مجرمان خشن” آغاز شد

گشت‌های ویژه پلیس برای برخورد با “مجرمان خشن” آغاز شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار حسین رحیمی؛ فرمانده انتظامی تهران بزرگ صبح امروز در مراسم آغاز فعالیت‌های گشت‌های پلیس اظهار کرد: در پی صدور دستور فرماندهی انتظامی کل کشور و پیگیری سردار اشتری، با برنامه‌ریزی دقیق و سازماندهی منظم، طرح گشت‌های ویژه پلیس در تهران آغاز شد.
وی افزود: هدف اصلی این گشت‌ها برخورد با مجرمان جرائم خشن از جمله سرقت به عنف، زورگیری و خفت‌گیری است و پلیس چهره قاطع خود را پس از یک ماه تمرین، به تبهکاران نشان خواهد داد.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: این گشت‌ها در قالب ۲۱۰ واحد در تهران متشکل از همکاران یگان ویژه و یگان امداد در ۲۱۰ مسیر اصلی و بزرگراهی پایتخت، تکمیل‌کننده پلیس پیشگیری خواهند بود همچنین ده‌ها گشت‌های کمکی در مسیرهای فرعی نیز در این راستا فعالیت می‌کنند.

مقاله مرتبط: عوارض طرح ترافیک تغییر می‌کند

رحیمی گفت: برای جمع‌آوری معتادان متجاهر و دستگیری سوداگران‌ مرگ در میدان‌های شوش، مولوی و هرندی نیز ایستگاه‌های ده‌گانه پلیس با ۳۰۰ نیرو مستقر می‌شوند.
وی افزود: در ادامه، طرح‌های گشت‌های واکنش سریع، پلیس آگاهی برای مبارزه با تبهکاران خشن راه‌اندازی خواهد شد.
فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: ما در کنار این طرح از ظرفیت‌های نگهبان محله‌ها و شرکت‌های انتظام نیز استفاده خواهیم کرد.
رحیمی گفت: همچنین طرح برخورد با موتورسیکلت‌سواران قانون‌گریز توسط پلیس به اجرا گذاشته می‌شود.
این مقام ارشد انتظامی افزود: هدف از برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های هفت‌گانه ایجاد احساس امنیت میان مرد و ارتقای امنیت در جامع است.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط