کوالکام احتمالا تامین‌کننده مودم ۵G سری آیفون ۱۵ و آیفون ۱۶ باقی می‌ماند

کوالکام احتمالا تامین‌کننده مودم ۵G سری آیفون ۱۵ و آیفون ۱۶ باقی می‌ماند

مدتی می‌شود که شایعات از توسعه مودم ۵G اختصاصی اپل برای آیفون‌ها خبر می‌دهند و برخی از آن‌ها حتی گفته بودند که از سال آینده میلادی باید منتظر این قطعه باشیم. اما حالا پیش‌بینی شده که سری آیفون ۱۵ و ۱۶ همچنان با مودم ۵G کوالکام از راه برسند؛ بنابراین احتمالا تا سال ۲۰۲۵ خبری از مودم ۵G اپل نباشد.
«جف پو»، تحلیلگر Haitong International Securities در یادداشت جدید خود گفته انتظار دارد مدل‌های آیفون عرضه شده در سال ۲۰۲۴ از مودم اسنپدراگون X75 کوالکام بهره ببرند که هنوز معرفی نشده است. مانند اسنپدراگون X70، انتظار می‌رود که X75 هم بر اساس فرآیند ۴ نانومتری TSMC تولید شود که به بهبود بهره‌وری انرژی آن کمک می‌کند.

بیشتر بخوانیم: اپل با بتای iOS 16.1 نشانگر درصد باتری را به آیفون‌های بیشتری می‌آورد

مشکل در توسعه مودم ۵G اپل

مشکل در توسعه مودم 5G اپل
سال گذشته، «مینگ-چی کو» گفته بود که آیفون‌های ۲۰۲۳ با مودم ۵G اپل از راه می‌رسند. با این حال، چند ماه قبل او اعلام کرد که کوالکام تامین‌کننده انحصاری مودم‌های ۵G برای مدل‌های جدید آیفون در سال ۲۰۲۳ باقی خواهد ماند، زیرا اپل در توسعه تراشه۵G خود به مشکل برخورده است. در آن زمان کو گفته بود که اپل همچنان به توسعه این تراشه ادامه خواهد داد، اما چارچوب زمانی مشخصی برای معرفی و استفاده از آن در آیفون‌ها وجود ندارد.

بیشتر بخوانیم: اپل از آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس رونمایی کرد

بنابراین انتظار می‌رود تا هر چهار مدل آیفون ۱۵ نیز به مودم اسنپدراگون X70 کوالکام مجهز شوند که اواخر سال گذشته معرفی شده بود. مانند اسنپدراگون X65 موجود در مدل‌های آیفون ۱۴، این مودم جدید نیز از نظر تئوری سرعت دانلود تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه را ارائه می‌کند و با پشتیبانی از قابلیت‌های هوش مصنوعی جدیدی که به آن اضافه شده، سرعت دانلود و آپلود بیشتر و پوشش‌دهی بهتری را به ارمغان می‌آورد.
در حالی که گزارش‌های اولیه ادعا کرده بودند که مودم ۵G اختصاصی اپل می‌تواند اوایل سال ۲۰۲۳ در آیفون‌ها عرضه شود، حالا به نظر می‌رسد که این فناوری حداقل چند سال دیگر معرفی خواهد شد.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط