احتمال کنار گذاشته شدن بارسلونا از لیگ قهرمانان

احتمال کنار گذاشته شدن بارسلونا از لیگ قهرمانان

ممکن است بارسلونا به دلیل آسیب رساندن به اعتبار لیگ قهرمانان، از این رقابت ها کنار گذاشته شود.
به گزارش “ورزش سه”، در هفته های اخیر اخبار فراوانی در مورد پرداخت پول هایی در مقاع مختلف از سوی باشگاه بارسلونا و مدیران این تیم پرطرفدار به ارکان داوری لالیگا در سال های اخیر منتشر شده و برخی شایعات حاکی از احتمال بروز تبعاتی بزرگ برای آنهاست. اما حالا نشریه مارکا مدعی شد این تبعات تنها مختص لالیگا نیست و ممکن است بارسلونا در سطح قاره ای نیز دچار مشکل شود.

طرح شکایت از سوی دادستانی و اتهامات وارده به بارسلونا، حضور این باشگاه در رقابت های اروپایی فصل آینده را به شدت به خطر انداخته است. به محض پذیرش این دادخواست (که به نظر اینگونه هم خواهد بود) یوفا می تواند بدون انتظار برای رای دادگاه، بررسی کند که آیا رفتار فصول اخیر بارسلونا به اعتبار مسابقات لیگ قهرمانان لطمه می زند یا خیر.

بیشتر بخوانیم: چلسی ۲-۰ دورتموند: عبور پاتر از گردنه خطرناک

لیگ قهرمانان

در حقیقت ماده چهار آیین نامه مسابقات جای هیچ تردیدی در مورد رای احتمالی یوفا باقی نمی گذارد. در واقع این بند در راستای تلاش برای حفظ روح فوتبال و به ویژه ارزش‌های مورد نظر یوفا برای تضمین رقابت سالم، لازم‌الاجرا است.
مقررات لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس، در بند “ز” ماده چهار، ضوابط و روش پذیرش حضور هر باشگاهی در این مسابقات را مشخص کرده است. این بند موید آن است که هر رفتار غیرقانونی چه در رده بین المللی و چه باشگاهی در سطح کشور، باعث محرومیت باشگاه های مذکور می شود.

بیشتر بخوانیم: استراتژی ویژه هالند قبل از زدن پنالتی ۳ امتیازی

یوفا همیشه این حق را برای خود محفوظ داشته که اگر باشگاه‌های حاضر در رقابت‌های اروپایی، تمام شرایط این مقررات مذکور را نپذیرند، بر اساس ماده چهار از حضور در مسابقات تحت برگزاری این نهاد، محروم شوند و حالا ممکن است این اتفاق برای بارسلونا نیز رخ دهد.

منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط