کرواسی ۲ – مراکش ۱/ بلیزرها بعد از ۲۴ سال دوباره در جام‌جهانی برنزی شدند/

کرواسی ۲ – مراکش ۱/ بلیزرها بعد از ۲۴ سال دوباره در جام‌جهانی برنزی شدند/

در دیدار رده‌بندی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازیکنان کرواسی با برتری ۲-۱ مقابل مراکش مدال برنز این تورنمنت را بر گردن آویختند.

ورزشگاه بین‌المللی الخلیفه امشب میزبان دیدار نیمه‌نهایی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر بین تیم‌های ملی کرواسی و مراکش بود که بلیزرها با برتری ۲-۱ برای مرتبه دوم در رده سوم ایستادند.
این دیدار جذاب شروع شد و هردو تیم بدون احتیاط به سمت دروازه یکدیگر یورش بردند. دقیقه ۷ یوشکو گواردیول مدافع کرواسی بعد از پاس زیبای ایوان پریشیچ با ضربه سر گل نخست را زد. سپس اشرف داری در دقیقه ۹ با ضربه سری در دهانه دروازه، مراکش را به گل تساوی رساند. اما جشنواره گل‌های زیبا در نیمه نخشت با شوت دیدنی میسلاو اورشیچ تکمیل شد تا کروات‌ها با برد به رختکن بروند.

بیشتر بخوانیم: رسمی: خداحافظی سرخیو بوسکتس از بازی‌ های ملی

هیجان نیمه دوم به اندازه نیمه اول نبود و کمتر فرصت خلق شد. اولین موقعیت خوب نیمه دوم برای مراکش را یوسف النصیری در حالت تک‌به‌تک به‌دست آورد که دومینیک لیواکوویچ ضربه او را مهار کرد. دقیقه ۸۷ هم متئو کواچیچ در موقعیتی عالی ضربه‌اش را بد زد تا این تک‌به‌تک با یاسین بونو هدر برود. در ثانیه‌های پایانی ضربه سر یوسف النصیری روی سقف دروازه نشست تا بهترین فرصت شیرهای اطلس برای جبران نتیجه از دست برود. بلیزرها با حفظ نتیجه در نهایت در رده سوم جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر قرار گرفتند.

کرواسی در جایگاه سوم جام جهانی قطر

کرواسی پیش از این سال ۱۹۹۸ در اولین حضورش در جام‌جهانی با شکست هلند در دیدار رده‌بندی به مدال برنز رسیده بود.

بیشتر بخوانیم: کشیده‌ ترین بدن جام: پل سه و نیم متری صعود (عکس)

منبع: خبر ورزشی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط