سامسونگ در فصل سوم ۲۰۲۲ از کاهش ۲۳ درصدی سود خود خبر داد

سامسونگ در فصل سوم ۲۰۲۲ از کاهش ۲۳ درصدی سود خود خبر داد

سامسونگ گزارش مالی سه ماهه سوم ۲۰۲۲ خود را اعلام کرد که طبق آن، سود فصلی غول فناوری مستقر در کره جنوبی، برای اولین بار در نزدیک به سه سال اقتصادی گذشته کاهش پیدا کرده است.
شرکت مستقر در کره اعلام کرد که سود آن برای دوره سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر (۸ مهرماه) به ۷٫۶۵ میلیارد دلار رسیده است که در مقایسه با دوره زمانی مشابه در سال گذشته، بیش از ۳۱ درصد و نسبت به سه ماهه قبل ۲۳درصد کاهش پیدا کرده است. با این حال، درآمد آن نزدیک به ۴ درصد افزایش یافته و به ۵۴٫۱ میلیارد دلار رسیده است.

کاهش سود سامسونگ
سامسونگ شاید بیشتر به‌خاطر گوشی‌ها و تلویزیون‌هایش شناخته شده باشد، اما این غول فناوری بر بازار تراشه‌های حافظه نیز تسلط دارد که یک محرک نقدینگی مهم برای آن به حساب می‌آید. اما بازار حافظه اساسا در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ به دلیل مازاد عرضه سقوط کرده است.

بیشتر بخوانیم: سامسونگ احتمالا روی یک عینک واقعیت افزوده جدید کار می‌کند

کسب‌و‌کار نیمه هادی این شرکت فروش ۱۶٫۲ میلیارد دلاری را در سه ماهه سوم گزارش کرد که کاهش ۱۴ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است، زیرا عواملی مانند تورم بالا، افزایش نرخ بهره و تنش‌های ژئوپلیتیکی به این بازار آسیب می‌رساند.
مدیران سامسونگ برای چندین ماه، چشم‌انداز بدبینانه‌ای نسبت به بازار تراشه داشته‌اند و هشدار داده‌اند که ممکن است این روند به این زودی‌ها بهتر نشود.

بیشتر بخوانیم: سرمایه‌گذاری سنگین سامسونگ، هزینه‌کرد TSMC را به اجبار میلیاردها دلار افزایش می‌دهد

درآمد بخش موبایل سامسونگ

درآمد بخش موبایل سامسونگ

کسب‌و‌کار موبایل سامسونگ (MX) نقطه درخشان سه ماهه گذشته آن بوده است. این بخش همراه با کسب‌و‌کار شبکه آن، به درآمد ۲۲٫۶ میلیارد دلاری و سود ۲٫۲۷ میلیارد دلاری دست پیدا کرده که هر دو آن‌ها بیشتر از سه ماهه قبل است.
موفقیت بخش موبایل سامسونگ به فروش گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ نسبت داده شده که هر دو دستگاه نسبت به مدل‌های قبلی خود رشد بهتری داشته‌اند. علاوه بر این، سری گلکسی S22 نیز توانست رشد فروش خود را حفظ کند. غول فناوری انتظار دارد که کسب‌و‌کار موبایلش در سه ماهه چهارم با افزایش تقاضای برای گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های پوشیدنی، عملکرد بهتری داشته باشد.

بیشتر بخوانیم: رونمایی سامسونگ از فناوری پوست الکترونیکی
علاوه بر این، هیئت مدیره سامسونگ اعلام کرد که «لی جائه-یونگ»، رهبر واقعی این شرکت، به عنوان رئیس اجرایی آن منصوب شده است. این خبر در حالی اعلام شده که یونگ، چند ماه قبل عفو ریاست جمهوری دریافت کرده بود. وارث سامسونگ، دو سال قبل به دلیل رشوه دادن به ۲٫۵ سال زندان محکوم شده بود.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط