کاهش قیمت هدست واقعیت مجازی متا

کاهش قیمت هدست واقعیت مجازی متا

متا قیمت هدست پرچمدار کوئست پرو را ۵۰۰ دلار کاهش می‌دهد.
«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، یکی از بزرگ‌ترین طرفداران متاورس است و حتی نام فیسبوک را به متا تغییر داد. اما این تغییر و سرمایه‌گذاری‌های سنگین زاکربرگ روی متاورس تا به امروز نتیجه مناسبی در پی نداشته است و ظاهراً عدم استقبال کاربران از این فناوری به‌اندازه‌ای بوده که حالا متا تصمیم گرفته است قیمت دو هدست خود را به‌طور قابل‌توجهی کاهش دهد.
هدست کوئست ۲ متا از فردا ۴۲۹٫۹۹ دلار قیمت دارد که کاهش ۷۰ دلاری را نسبت به قبلی اصلی ۴۹۹٫۹۹ دلاری‌اش نشان می‌دهد. اما این کاهش قیمت برای هدست پرچمدار متا بسیار بیشتر است. هدست واقعیت مجازی کوئست پرو که عمر تقریباً کمی در بازار دارد، قیمتش ۵۰۰ دلار کاهش می‌یابد و از ۱,۴۹۹٫۹۹ دلار به ۹۹۹٫۹۹ دلار می‌رسد.

بیشتر بخوانیم: سامسونگ احتمالا روی یک عینک واقعیت افزوده جدید کار می‌کند

ضرر هنگفت متا از سرمایه‌گذاری روی متاورس

ضرر هنگفت متا از سرمایه‌گذاری روی متاورس


متا در سال ۲۰۲۲ در بخش Reality Labs ضرر ۱۳٫۷ میلیارد دلاری را متحمل شد. این بخش مسئول توسعه فناوری‌های جاه‌طلبانه متاورس این شرکت است. این بخش در فصل چهارم ۲۰۲۲ درآمدی برابر ۷۲۷ میلیون دلار و در کل سال گذشته میلادی درآمدی برابر ۲٫۱۶ میلیارد دلار داشت که نسبت به ۲٫۲۷ میلیارد دلار سال ۲۰۲۱ کاهش پیدا کرده است. این کاهش شامل فروش هدست‌های کوئست هم می‌شود.
متا در ماه اکتبر ۲۰۲۲ از هدست پرچمدار کوئست پرو رونمایی کرد، بااین‌حال به علت قیمت بالا مورد استقبال قرار نگرفت. علاوه‌براین، با یک هدست فوق‌پیشرفته هم روبه‌رو نیستیم که کاربران فوق‌حرفه‌ای جذب آن شوند. بنابراین شاید کاهش قیمت بتواند کاربران را به خرید این هدست ترغیب کند.

بیشتر بخوانیم: ساعت هوشمند هواوی واچ ۴ احتمالاً با قابلیت ارتباط ماهواره‌ای از راه می‌رسد
متا در بیانیه‌ای گفته که هدف آن‌ها ساخت سخت‌افزاری است که به‌اندازه کافی مقرون‌به‌صرفه باشد تا اکثر کاربران بتوانند از آن استفاده کنند.
خریداران در ایالات متحده و کانادا از فردا با قیمت‌های جدید روبه‌رو می‌شوند و از کمتر از دو هفته دیگر قیمت‌های جدید برای کاربران در سایر کشورهای دنیا اعمال خواهد شد.

بیشتر بخوانیم: متا: فیسبوک روزانه ۲ میلیارد کاربر فعال دارد

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط