کاهش سرفاصله قطارهای شهری به ۳.۵ دقیقه

کاهش سرفاصله قطارهای شهری به ۳.۵ دقیقه

عبدالمطهر محمدخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره تمهیدات شهرداری تهران متناظر با فرارسیدن مهرماه ۱۴۰۱ در حوزه حمل‌ و نقل اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، استفاده رایگان دانش‌آموزان در هفته ابتدایی مهر از شبکه مترو و اتوبوسرانی در دستور کار قرار گرفت. همچنین کاهش تعداد پله‌برقی‌های خاموش از ۱۲ به ۳ دستگاه نسبت به وضعیت ابتدای شهریورماه یکی از اقدامات متناظر با مطالبات بحق شهروندان انجام شد.

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به تعمیر دو رام قطار اورهالی و نظافت ۱۰۰ رام قطار در هفته نخست مهرماه گفت: از شهروندان تهران انتظار داریم حتمی‌المقدور استفاده از وسیله حمل و نقل عمومی را در دستور کار قرار بدهند تا به کمک شهروندان ترافیک مهرماه در معابر پایتخت کنترل و مدیریت شود.

محمدخانی ادامه داد: البته برای رفاه حال شهروندان برنامه‌ریزی و سرفاصله حرکت قطارهای شهری در ساعات پیک صبح و عصر در خطوط هفت‌گانه به ۳٫۵ دقیقه کاهش یابد. همچنین آمادگی برای اعزام‌های فوق‌العاده برای خدمت‌دهی در ساعات پیک وجود دارد.

ببشتر بخوانیم: با مکان های تاریخی استان تهران آشنا شوید!

وی در پاسخ به وضعیت توسعه ناوگان اتوبوسرانی نیز تصریح کرد: در کنار اورهال بالغ بر ۵۵۰ دستگاه اتوبوس در ابتدای مهرماه که پیش‌تر از مدار فعالیت خارج شده بودند ۵۳ دستگاه اتوبوس و ۵۰ دستگاه مینی‌بوس نو بابت قرارداد شهرداری تهران با ایران‌خودرو دیزل آماده تحویل است.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران با اشاره به تامین ۱۰ دستگاه اتوبوس دیگر از طریق وزارت کشور اظهار کرد: تامین ۴۰۰ راننده پایه یک برای ناوگان اتوبوسرانی انجام شده و نظافت و شستشوی ۱۶۵۰ دستگاه اتوبوس انجام شده است.

محمدخانی درباره وضعیت سرویس مدارس و حوزه تاکسیرانی نیز گفت: تایید ۱۳۰ شرکت و ۱۷۳۰ راننده در سامانه سرویس مدارس تا ۲۷ شهریورماه انجام شده و در حال خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان هستند. همچنین گشت مشترک راهور و تاکسیرانی برای کنترل تردد تاکسی‌ها فعال شده است و نظارت تصویری و برخط با مدیران خطوط برای کنترل مدیریت بار ترافیکی معابر مختلف شهر در دستور کار است.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط