پیشنهاد سرمربیگری برزیل، پرتغال و آمریکا توسط زیدان

پیشنهاد سرمربیگری برزیل، پرتغال و آمریکا توسط زیدان

سرمربی پیشین رئال مادرید به سه پیشنهاد برای مربیگری در رده ملی پاسخ منفی داده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، زین‌الدین زیدان که گفته می‌شد مترصد فرصتی برای حضور روی نیمکت مربیگری تیم ملی فوتبال فرانسه بود، با اعلام خبر رسمی تمدید قرارداد دیدیه دشان به عنوان سرمربی خروس‌ها تا سال ۲۰۲۶، حالا انتظار می‌رود پس از یک و نیم سال دوری از عرصه مربیگری به این حرفه بازگردد.

سرمربی پیشین رئال مادرید در این مدت پیشنهادهای زیادی از نقاط مختلف در رده باشگاهی و ملی دریافت کرده اما به نظر می‌رسد او قصد دارد در انتخاب تیم بعدی‌اش با دقت عمل کند. نشریه فرانسوی «اکیپ» خبر داد؛ زیزو اخیراً پیشنهادهای برای سرمربیگری تیم‌های ملی فوتبال برزیل، پرتغال و آمریکا را دریافت کرده، اما به هر سه این پیشنهاد پاسخ منفی داده است.

بیشتر بخوانیم: مدافع فرانسوی به چلسی پیوست

زیدان

طبق ادعای این رسانه فرانسوی؛ زیدان تمایلی به سرمربیگری تیمی به غیر از فرانسه در رده ملی ندارد. به هر حال اگر زیدان به دنبال مربیگری تیم ملی کشورش باشد، باید چهار سال دیگر صبر کند و در ۵۴ سالگی می‌تواند به رؤیای خود جامه عمل بپوشاند که سن ایده‌آلی برای سرمربیگری در رده ملی است.

بیشتر بخوانیم: اعلام نامزدهای بهترین‌های سال ۲۰۲۲ فیفا

از پاری‌سن‌ژرمن و یوونتوس به عنوان مقاصد احتمالی زیدان برای مربیگری یاد شده است، این در حالی است که بازگشت او به رئال مادرید نیز یک گزینه است. همچنین گفته می‌شود باشگاه الهلال نیز به دنبال استخدام زیرو است. او از ماه مِی ۲۰۲۱ هدایت تیمی را برعهده نداشته است.

بیشتر بخوانیم: خداحافظی گرت بیل از فوتبال

این مربی فرانسوی در ماه مِی ۲۰۱۸ پس از کسب سومین قهرمانی‌ متوالی‌اش در لیگ قهرمانان اروپا با رئال مادرید این تیم را ترک کرد و در ادامه در کمتر از یک سال به سانتیاگو برنابئو برگشت و در دومین دوره مربیگری‌اش در این تیم یک قهرمانی در سوپرجام اسپانیا و یک قهرمانی در لالیگا کسب کرد.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط