پاول دورف: ۷۰ درصد نام‌های کاربری تلگرام را ایرانی‌ها رزرو کرده بودند

پاول دورف: ۷۰ درصد نام‌های کاربری تلگرام را ایرانی‌ها رزرو کرده بودند

مدیرعامل تلگرام، پاول دورف در پستی در کانال تلگرامی‌اش اعلام کرده که تا همین چند وقت اخیر، ۷۰ درصد نام‌های کاربری یا یوزرنیم‌های تلگرام توسط کانال‌های غیرفعال ایرانی رزرو شده بود، اما شرایط شروع به تغییر کرده است.
به گفته دورف، این اقدام ایرانی‌ها منجر به شکل‌گیری یک گورستان از یوزرنیم‌های بلااستفاده شده بود که مانع از دستیابی میلیون‌ها کاربر به آدرس‌های عمومی مناسب برای حساب‌های شخصی، گروه‌ها و کانال‌ها می‌شد. مدیرعامل تلگرام همچنین گفته کاربرانی که به دنبال دستیابی به این یوزرنیم‌ها بودند، یا جوابی از صاحبان آن‌ها نمی‌گرفتند یا در نهایت از آن‌ها کلاهبرداری می‌شد.

مقاله مرتبط: واتساپ حذف دوطرفه پیام‌ها را تا دو روز پس از ارسال امکان‌پذیر کرد

حذف آدرس‌های مرتبط به کانال‌های غیرفعال

پاول دورفپاول دورف در پست تلگرامی‌اش گفته از اواسط ماه جاری میلادی (آگوست) شرایط شروع به تغییر کرده. این پیام‌رسان از چند روز پیش شروع به حذف آدرس‌های عمومی کرده که به کانال‌های خالی یا غیرفعال در یکسال گذشته مرتبط بوده‌اند.
تلگرام می‌خواهد در نهایت ۹۹ درصد این یوزرنیم‌ها را برای استفاده مجدد ارائه کند، البته این بار با محدودیت‌های الگوریتمی و جغرافیایی تا کاربران بیشتری قادر به استفاده از آن‌ها باشند.
به گفته دورف، یکی از اقدامات مناسب برای دسترسی کاربران بیشتر به یوزرنیم‌های کوتاه و ارزشمند، برگزاری مناقصه است؛ راهکاری که مدیرعامل تلگرام در گذشته در پستی به آن اشاره کرده بود. به باور دورف، این اقدام باعث می‌شود افرادی که صاحب یوزرنیم‌های ارزشمند هستند، حاضر به فروش آن‌ها شوند تا دیگران بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. این یوزرنیم‌ها مبتنی بر آدرس t.me معروف هستند.
دورف در پایان گفته که اگرچه برخی کاربران شاید از این اقدام تلگرام خوشحال نشوند، اما این تغییر برای بخش بزرگی از کاربران تلگرام مفید خواهد بود و افراد بیشتری می‌توانند به آدرس‌ها دسترسی پیدا کنند. همچنین به گفته دورف، از امروز پشتیبانی از لینک‌های اختصاصی مانند username.t.me برای هر یوزرنیم در تلگرام هم شروع می‌شود و در هر مرورگری قابل دیدن خواهند بود.
منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط