پارکینگ زیرسطحی بازار روز شهید مدنی به‌زودی به اتمام می‌رسد

پارکینگ زیرسطحی بازار روز شهید مدنی به‌زودی به اتمام می‌رسد

فاطمه تنهایی شهردار منطقه ۸ از افزایش ظرفیت پارکینگ‌های عمومی منطقه خبر داد و اظهار کرد: شهر تهران به طور کلی در حوزه پارکینگ‌های عمومی و طبقاتی دارای ضعف جدی است، منطقه هشت نیز در حال حاضر بیش از ۲۲ هزار مترمربع ظرفیت پارکینگ عمومی دارد. با این حال برای رفع معضل کمبود پارکینگ در منطقه تصمیم به احداث پارکینگ زیرسطحی در فضای سبز موجود در محدوده باشگاه ورزشی رسالت(دیهیم) گرفته شد.

تنهایی با بیان اینکه نبود پارکینگ سال‌ها است که برای شهروندان منطقه ۸ معضل بزرگی درست کرده است، گفت: این در حالی است که این معضل به‌ویژه در خیابان مدنی به چشم می‌آید به طوری که امکان پارک حاشیه‌ای نیز در این خیابان وجود ندارد.

بیشتر بخوانیم: ایمن‌سازی شهر اولویت شهرداری تهران

وی نیاز منطقه ۸ به پارکینگ را ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد دانست و افزود: در حال حاضر تنها یک هزار و ۱۱ واحد پارکینگ در منطقه وجود دارد که همگی آنها نیز متعلق به بخش خصوصی است.

شهردار منطقه ۸ با بیان اینکه در اعتبارات مناطق اعتباری برای ساخت پارکینگ وجود ندارد، تصریح کرد: مساله تامین اعتبار به‌ویژه در مناطقی که قیمت زمین در آنها گران‌تر است موضوع مهمی است که به عنوان یکی از موانع اصلی احداث پارکینگ در مناطق به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانیم: تهران از “خواب زمستانی” تحمیلی شورای شهر پنجم بیدار شد!

وی با بیان اینکه اقدامات اجرایی پروژه در بخش احداث ابنیه این پروژه خرداد ۱۴۰۱ به پایان رسیده است، خاطر نشان کرد: فاز دوم نیز بلافاصله برای راه‌اندازی تاسیسات و در نهایت بهره‌برداری از پارکینگ آغاز شده است.

تنهایی ظرفیت این پارکینگ را ۶۰ واحد دانست و افزود: این پارکینگ بیش از ۶۰۰ مترمربع زیربنا دارد.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط