هوش مصنوعی Calligrapher می‌تواند کلمات تایپ‌شده را به دست‌خط‌های منحصر‌به‌فرد تبدیل کند

هوش مصنوعی Calligrapher می‌تواند کلمات تایپ‌شده را به دست‌خط‌های منحصر‌به‌فرد تبدیل کند

هوش مصنوعی Calligrapher می‌تواند هر عبارتی را با کمک مدل‌های یادگیری ماشینی با دست‌خطی یکتا به شما تحویل دهد.

هوش مصنوعی درحال متحول‌کردن جهان است. یک توسعه‌دهنده خلاق محصولی مبتنی بر این فناوری ساخته که می‌تواند هر متنی را که با حروف انگلیسی به آن می‌دهید، به‌صورت دست‌نویس به شما تحویل دهد. تفاوت این قابلیت با فونت‌هایی که ظاهر دست‌نویس دارند، در این است که با توجه به استفاده از هوش مصنوعی، هر خروجی آن در نوع خود منحصربه‌فرد محسوب می‌شود.
به گزارش تک‌اسپات، سال‌ها قبل از ظهور OpenAI، یک متخصص یادگیری ماشینی به نام «شان واسکز» با مطالعه مقاله «الکس گریوز»، از هوش مصنوعی دیپ‌مایند گوگل برنامه‌ای را خلق کرد که می‌تواند دست‌نوشته مصنوعی تولید کند. این برنامه که در آدرس Calligrapher.ai در دسترس است، حالا با ترند هوش مصنوعی دوباره مورد‌توجه قرار گرفته و از یک تکنیک زایا مبتنی بر شبکه‌های عصبی بازگشتی (RNN) استفاده می‌کند.

RNN کلاسی از شبکه‌های عصبی مصنوعی است که در آن پیوندهای میان گره‌ها می‌توانند چرخه‌ای ایجاد کنند که خروجی برخی گره‌ها بر ورودی بعدی در همان گره اثر بگذارد. شبکه‌های عصبی بازگشتی رفتار زمانی پویایی دارند و همین باعث می‌شود گزینه خوبی برای تولید ابزارهای خوش‌نویسی و تشخیص گفتار باشند.

بیشتر بخوانیم: ساخت موسیقی توسط هوش مصنوعی گوگل

هوش مصنوعی Calligrapher با چند نمونه آموزش داده شده است؟

هوش مصنوعی Calligrapher با چند نمونه آموزش داده شده است

واسکز هوش مصنوعی خود را روی مجموعه داده نسبتاً بزرگی از نمونه‌های خوش‌نویسی آموزش داده است. بخش عمده این نمونه‌ها از پایگاه داده IAM On-Line Handwriting Database گرفته شده که شامل شکل‌های مختلف متون انگلیسی روی وایت‌برد است. این پایگاه داده ۸۶,۲۷۲ نمونه متن دست‌نویس دارد.

Calligrapher.ai می‌توانند به ۹ سبک مختلف متن تولید کند و البته امکان مدیریت سرعت، خوانایی و قطر خطوط را فراهم می‌کند. خروجی کار به‌صورت یک فایل وکتور SVG قابل دانلود است. واسکز می‌گوید اسلایدر خوانایی از متدی موسوم به «اصلاح درجه توزیع نمونه‌برداری» استفاده می‌کند تا شکل نوشته‌ها را تغییر دهد.

بیشتر بخوانیم: چت‌ بات Bard گوگل رقیب ChatGPT

با توجه به اینکه وب‌سایت حاضر فقط یک دمو است، توانایی‌های محدودی را ارائه می‌کند. این سرویس درحال‌حاضر فقط با متون انگلیسی آموزش داده شده است، بنابراین عملکرد درستی در نمایش حروف سایر زبان‌ها ندارد.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط