هدست اپل احتمالاً با قابلیت تایپ در هوا پشتیبانی

هدست اپل احتمالاً با قابلیت تایپ در هوا پشتیبانی

اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالاً در WWDC 2023 در ژوئن معرفی می‌شود و تا اواخر ۲۰۲۳ در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.
مدت‌هاست منتظر معرفی اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل هستیم و حالا بلومبرگ در گزارشی مدعی شده است که این محصول از قابلیت تایپ در هوا یا تایپ با کیبورد مجازی پشتیبانی می‌کند و همچنین نیازی به جفت‌شدن با آیفون ندارد و می‌تواند به‌طور مستقل کار کند.
«مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ، در جدیدترین گزارش خود توضیح داده است که هدست اپل احتمالاً نیازی به آیفون نخواهد داشت که این ویژگی در مقابل نسل اول اپل واچ قرار می‌گیرد. درنتیجه هدست اپل می‌تواند به‌طور مستقل و بدون نیاز به آیفون تنظیم شود و محتوای موردنیاز کاربر را دانلود کند. البته همان‌طور که می‌توان حدس زد، امکان انتقال اطلاعات از آیفون به هدست هم وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانیم: اپل می‌خواهد جلوی دسترسی رایگان کاربران عادی به آپدیت‌های بتای توسعه‌دهندگان iOS را بگیرد

تایپ در هوا با کیبورد مجازی در هدست اپل

تایپ در هوا با کیبورد مجازی در هدست اپل

یکی از ویژگی‌هایی که گورمن برای هدست آینده اپل به آن اشاره کرده، قابلیت «تایپ در هوا» است که به کاربر اجازه می‌دهد با استفاده از حرکات چشم و ژست‌های دست اقدام به تایپ کند و ظاهراً این ویژگی در جدیدترین نمونه اولیه داخلی این محصول وجود داشته است.
بااین‌وجود، به‌نظر می‌رسد این قابلیت عملکرد کاملی ندارد؛ چرا که گورمن می‌گوید برای تایپ شاید همچنان به یک آیفون و کیبورد لمسی‌اش نیاز داشته باشید، مگر اینکه اپل در مدت‌زمانی که تا ورود این محصول به بازار باقی مانده است، آن را کاملاً بهبود دهد.
اپل احتمالاً از اولین هدست ترکیبی‌اش در WWDC 2023 در ماه ژوئن رونمایی می‌کند و تا اواخر سال جاری میلادی آن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کوپرتینویی‌ها در کنار این محصول، روی چندین هدست دیگر هم کار می‌کنند که در سال‌های آینده از راه می‌رسند و شامل محصولی ارزان‌قیمت هم هستند.

بیشتر بخوانیم: استفاده از آی مسیج اپل در ویندوز ۱۱ امکان‌پذیر شد

ظاهراً اپل در نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی‌اش می‌خواهد روی عملکرد تمرکز کند و درحالی‌که انتظار داریم نسل اول آن با چیپ M2 از راه برسد، اپل به‌دنبال قدرت بالاتر برای پردازش‌های گرافیکی است. بنابراین شاید با تراشه‌ای اختصاصی برای نسل دوم این هدست روبه‌رو شویم.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط