از هارد SSD جدید سامسونگ با کنترلر ۵ نانومتری و سرعت ۶۰۰۰ مگابایت بر ثانیه رونمایی شد

از هارد SSD جدید سامسونگ با کنترلر ۵ نانومتری و سرعت ۶۰۰۰ مگابایت بر ثانیه رونمایی شد

هارد SSD جدید سامسونگ PM9C1a نام دارد و در لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های جدید با ظرفیت‌های ۲۵۶ گیگابایت، ۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایت استفاده خواهد شد.
سامسونگ الکترونیکس از یک SSD جدید با عملکرد بالا رونمایی کرد. PM9C1a یک درایو حالت جامد PCIe 5.0 NVMe با کنترلر نسل بعدی است که براساس فرآیند ۵ نانومتری و نسل هفتم حافظه V-NAND سامسونگ ساخته شده است. سامسونگ می‌گوید PM9C1a «سطح جدیدی از کارایی را برای رایانه‌های شخصی ارائه می‌کند و در عین حال وظایف محاسباتی و بازی را نیز انجام می‌دهد.»

بیشتر بخوانیم: پروژکتور لیزری Freestyle 2023 سامسونگ با قابلیت ترکیب تصویر دو پروژکتور معرفی شد

سرعت SSD جدید سامسونگ

سرعت SSD جدید سامسونگ

هارد اس‌اس‌دی PM9C1a سامسونگ بهبود دو جنبه اصلی درایوهای رایانه شخصی را هدف قرار داده است: سرعت و کارایی. کنترلر جدید درایو ۶۰ درصد سرعت خواندن متوالی سریع‌تر و ۸۰ درصد سرعت نوشتن متوالی را ارائه می‌کند که این ویژگی به درایو اجازه می‌دهد تا به ترتیب با سرعت ۶۰۰۰ مگابایت بر ثانیه و ۵۶۰۰ مگابایت بر ثانیه کار کند.
عملیات ورودی/خروجی تصادفی آن نیز افزایش قابل توجهی داشته است. سامسونگ ادعا می‌کند که درایو می‌تواند با خواندن ۹۰۰K آی‌آپس و نوشتن ۱۰۰۰K آی‌آپس کار کند. سرعت این هارد SSD به هیچ وجه رکورد شکن محسوب نمی‌شود (۹۹۰ PRO سامسونگ عملکرد سریع‌تری را ارائه می‌کند) اما برای استفاده روزانه با قیمت بسیار پایین‌تری کافی است.

بیشتر بخوانیم: اینتل Core i9-13900KS از راه رسید؛ اولین پردازنده جهان با فرکانس توربو ۶٫۰ گیگاهرتز

در مورد بهره‌وری انرژی، PM0C1a نسبت به مدل قبلی خود (PM9B1) تا ۷۰ درصد بازدهی بهتری در هر وات را ارائه می‌کند. این ویژگی به لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های دارای SSD جدید اجازه می‌دهد تا در حالی که همان مقدار کار را بدون تغییر در عملکرد انجام می‌دهند، انرژی کمتری مصرف کنند. علاوه بر این، درایو زمانی که رایانه شخصی وارد حالت آماده به کار می‌شود، تقریباً ۱۰ درصد انرژی کمتری نیاز دارد.

بیشتر بخوانیم: فناوری LifeLike Pixel سامسونگ برای نمایشگرهای OLED

مشتریان می‌توانند انتظار داشته باشند که سامسونگ PM0C1a در لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های جدید با ظرفیت‌های ۲۵۶ گیگابایت، ۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایت ظاهر شود. فاکتورهای فرم آن نیز شامل M2 2230، ۲۲۴۲ و ۲۲۸۰ می‌شود.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط