اپل با بتای iOS 16.1 نشانگر درصد باتری را به آیفون‌های بیشتری می‌آورد

اپل با بتای iOS 16.1 نشانگر درصد باتری را به آیفون‌های بیشتری می‌آورد

اپل اولین نسخه بتای iOS 16.1 را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد که به کاربران اجازه می‌دهد در گوشی‌های بیشتری از جمله آیفون ۱۳و ۱۲ مینی، آیفو‌ن ۱۱ و آیفو‌ن XR، نشانگر درصد باتری جدید اضافه شده در iOS 16 را روشن کنند.

نشانگر درصد باتری در iOS 16

تا قبل از iOS 16، آیفون‌های دارای ناچ نمی‌توانستند درصد باتری خود را در نوار وضعیت بالای دستگاه نمایش دهند، اما اپل در جدیدترین به‌روزرسانی نرم‌افزاری خود این ویژگی را برای برخی از گوشی‌های دارای ناچ اضافه کرد.

مقاله مرتبط: سیستم عامل iOS 16 منتشر شد؛ قابلیت‌ها و آیفون‌های سازگار

مشکل طراحی نشانگر درصد باتری آیفون

مشکل طراحی نشانگر درصد باتری آیفون

با وجود این قابلیت، یک عدد داخل آیکون باتری قرار می‌گیرد که هرچند اپل با استفاده از این روش هوشمندانه، فضای زیادی را در نوار بالا دستگاه اشغال نکرده، اما شاید طراحی جدید این نشانگر چندان مورد پسند تمام کاربران نباشد، زیرا به عنوان مثال اگر باتری دستگاه شما ۳۳ درصد باشد، آیکون باتری همچنان به صورت «پر» نمایش داده می‌شود و فقط بر اساس عدد داخل آن می‌توان به ظرفیت پی برد.
طبق نظرسنجی که توسط وب‌سایت ۹to5Mac انجام شده، بیش از ۵۵ درصد کاربران آیفون گفته‌اند که از حضور ویژگی نشانگر درصد باتری استقبال می‌کنند و ۲۲ درصد از نحوه طراحی آن انتقاد کرده‌اند. همچنین ۱۶ درصد به غیرفعال کردن این ویژگی اشاره کرده بودند.
اپل هیچوقت به این موضوع اشاره نکرد که چرا نشانگر درصد باتری تاکنون برای این مدل‌ها در دسترس نبوده است. با این حال، برخی کاربران حدس می‌زنند که اپل از نتیجه آن چندان راضی نبوده، زیرا آیفون XR و آیفو‌ن ۱۱ دارای نمایشگر LCD با تراکم پیکسلی پایین‌تری نسبت به سایر آیفون‌ها هستند و در همین حال، آیفو‌ن ۱۲ مینی و آیفون ۱۳ مینی، به دلیل اندازه‌هایشان فضای زیادی را در قسمت ناچ خود شامل نمی‌شوند.
اپل سیستم عامل iOS 16 را به‌تازگی منتشر کرده و حالا به‌نظر می‌رسد در حال کار روی به‌روزرسانی بعدی آن است. نسخه بتای iOS 16.1 علاوه بر نشانگر باتری، APIهای جدیدی برای Live Activities و «جزیره داینامیک» آیفون ۱۴ پرو معرفی می‌کند. این به‌روزرسانی همچنین شامل گزینه جدید برای حذف اپلیکیشن Wallet از آیفون می‌شود.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط