نتایج کامل روز دوم یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲

نتایج کامل روز دوم یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲

در روز دوم یک چهارم مراکش با عبور از پرتغال و فرانسه با حذف انگلیس به نیمه‌نهایی صعود کردند؛ مروری داریم بر نتایج کامل روز دوم یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲

به گزارش انصاف ورزشی، در دومین و آخرین روز مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ و در سومین دیدار این مرحله دو تیم مراکش و پرتغال عصر امروز به مصاف هم رفتند که در عین ناباوی مراکش یا مغرب توانست بزرگترین شگفتی این جام را رقم بزند و با تک گل النصیری از سد قهرمان سال ۲۰۱۶ جام ملتهای اروپا پرتغال عبور کند و به جمع ۴ تیم نهایی جام برسد.
مراکش شگفتی ساز حالا به عنوان چهارمین تیم آفریقایی و اولین تیم شمال آفریقایی که در جمع ۸ تیم پایانی جام جهانی حضور داشت، موفق شد تا اولین تیم قاره سیاه باشد که در جمع ۴ تیم نهایی جام جهانی قرار می‌گیرد.
ما پیروزی مراکش بر پرتغال به معنای پایان تلخ رونالدو در جام جهانی نیز بود حالا کریستیانو رونالدو بزرگ، پس از حضور در ۵ جام جهانی و به ثمر رساندن ۸ گل با ثبت رکورد جاودانه گلزنی در ۵ جام جهانی متوالی، قصه نمایش خود در بزرگترین فستیوال فوتبالی جهان را با یک رتبه چهارمی سال ۲۰۰۶ برای همیشه در ۳۸ سالگی به پایان رساند.
نکته جالب آنکه کریستیانو رونالدو گلزنی در جام جهانی را با به ثمر رساندن ضربه پنالتی در برابر ایران در سال ۲۰۰۶ آغاز کرد و گلزنی در آن را نیز با به ثمر ساندن ضربه پنالتی در برابر غنا به پایان برد.

بیشتر بخوانیم: نتایج دیدارهای مرحله یک‌ چهارم جام‌ جهانی ۲۰۲۲ قطر در نخستین روز و صعود به نیمه‌نهایی

اما از نکات جالب پیروزی مراکش برابر اسپانیا آنکه این تیم در گروه خود در جام جهانی ۲۰۱۸ به ایران باخت و در حالی که پرتغال و اسپانیا از گروه صعود کردند به رتبه چهارم گروه رسید؛ حالا اما پس از چهار سال و در حالی که ایران با عملکردی بدتر از جام ۲۰۱۸ در دور گروهی حذف شد، مراکش هم اسپانیا و هم پرتغال را از جام بیرون کرد تا در جمع ۴ تیم پایانی جام باشد.
گفتنی است این دیدار از نظر داوری بسیار جنجالی بود و پرتغالی‌ها معتقد بودند داور باید به نفع آنها اعلام پنالتی می‌کرد؛ وجود صحنه‌های بحث برانگیز داوری با وجود وی ای آر بسیار عجیب است.

ناراحتی رونالدو از حذف پرتغال

 

در دیگر دیدار شب آخر مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی دو غول دنیای فوتبال یعنی فرانسه و انگلیس به مصاف هم رفتند که این فرانسه مدافع عنوان قهرمانی بود که توانست با برتری دو بر یک راهی نیمه نهایی شد و سه شیرها بازهم در حسرت بردن جام جهانی پس از جام جهانی خانگی در سال ۱۹۶۶ ماندند.
در این دیدار که یکی از دیدارهای جذاب جام بود بازهم مسائل داوری جنجالی بود و با وجود آنکه دو ضربه پنالتی به نفع انگلستان در این دیدار گرفته شد، به نظر می‌رسید داور دست کم باید یک پنالتی دیگر نیز به نفع این تیم اعلام می‌کرد.

شکست انگلیس در این دیدار به روال تمامی شکستهای بزرگ این کشور در زمین فوتبال بازهم دراماتیک بود و پنالتی هری کین در دقایق پایانی این دیدار آسمان قطر را شکافت تا سه‌شیرها در دیداری که حتی می‌توان گفت از خروس‌های فرانسوی بهتر بودند بازهم از رسیدن به مراحل بالاتر جام بازماندند.

ناکامی هری کین در زدن پنالتی برابر فرانسه


حالا در کنار دیدار کرواسی آرژانتین دیدار فرانسه و مراکش شگفتی‌ساز تکلیف فینالیست‌های جام ۲۲ را مشخص خواهد کرد و باید دید آیا فینال ۴ سال پیش تکرار می‌شود یا خیر.

نتایج کامل روز دوم یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲

مراکش ۱ _ پرتغال ۰
گل: النصیری

سعود مراکش به مرحله نیمه نهایی جام جهانی

فرانسه ۲ _ انگلیس ۱
گلها:
فرانسه: شوامنی، ژیرو
انگلیس: هری کین

صعود فرانسه به نیمه نهایی با شکست انگلیس

منبع: انصاف نیوز

درباره نویسنده

مطالب مرتبط