معرفی ۱۶ مکان تاریخی ایتالیا

معرفی ۱۶ مکان تاریخی ایتالیا

با سفر به این کشور تاریخی می توانید آثار بی نظیری را در آن مشاهده نمایید. شهر های فوق العاده زیبای رم، ونیز، فلورانس و غیره در این کشور قرار دارند. این شهر ها شهرت جهانی دارند. عده بسیار زیادی از توریست ها برای تماشای این شهر ها به کشور ایتالیا سفر می کنند. این کشور علاوه بر آثار هنری فوق العاده ای که در خود جای داده است. دارای ساحل ها و دریاچه های بی نظیری می باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید این کشور لقب بل پائیس یعنی کشور زیبا را به خود اختصاص داده است. قطعا انتخاب برترین مکان تاریخی در ایتالیا کار سختی است.

اما ما در این مقاله سعی می کنیم به معرفی ۱۶ مکان تاریخی ایتالیا بپردازیم.

کانال بزرگ ونیز (Grand Canal) یکی از مکان تاریخی ایتالیا

کانال بزرگ ونیز

شهر ونیز در شمال ایتالیا قرار دارد. این شهر مملو از کانال های کوچک و بزرگ آبی می باشد. عبور و مرور مردم در این شهر توسط این کانال های آبی صورت می گیرد. ساختمان های بزرگ و تاریخی این شهر در کنار کانال بزرگ این شهر قرار دارد. این کانال بزرگ بر گرفته از کانال های کوچک و بزرگی می باشد که فضای رمانتیکی را در این کانال ایجاد کرده است.

کولوسئوم (Colosseum)

کولوسئوم

این مکان بزرگ ترین آمفی تئاتر ساخته شده در این کشور می باشد. این آمفی تئاتر به دستور امپراطوری رم باستان در رم ساخته شده است. این آمفی تئاتر نماد شهر رم باستان است. این مکان به وسیله ساختمان های مدرن احاطه شده است. این ترکیب، فوق العاده زیبا و جذاب می باشد. شاید با مثالی متوجه جذابیت این مکان تاریخی شوید. درجه محبوبیت و زیبایی این آمفی تئاتر در رم به اندازه برج ایفل در پاریس می باشد.
طراحی این آمفی تئاتر به گونه ای است که بسیاری از طراحان استادیوم ها از این آمفی تئاتر برای ساخت ورزشگاه خود از آن الهام گرفته اند. ساخت این آمفی تئاتر در سال ۷۲ بعد از میلاد مسیح ساخته شده است. در سال ۸۰ میلادی ساخت طبقه چهارم این آمفی تئاتر به پایان رسید. این آمفی تئاتر ظرفیت بالایی را درخود جای داده است. در این آمفی تئاتر سیرک و نمایش های بسیاری برگزار شده است. شاید برایتان جالب باشد که طبقات این آمفی تئاتر به گونه ای بود که اشراف زادگان و افراد متمول در طبقات اول این آمفی تئاتر قرار می گرفتند و افراد معمولی در طبقات بالاتر قرار می گرفتند.

برای آشنایی بیشتر با کولوسئوم، اینجا کلیک کنید.

دریاچه کومو (Lake Como)

دریاچه کومو

این دریاچه در کشور ایتالیا واقع شده است و توسط کوه ها احاطه شده است. بسیاری از مکان های زیبا و جاذبه های گردشگری در این کشور در اطراف دریاچه کومو قرار گرفته است. در نزدیکی این دریاچه کلیسایی قرار دارد که مربوط به قرن ۱۱ میلادی است. آب و هوای این دریاچه معتدل است و در تمامی فصول سال مکانی زیبا و جذاب برای گردشگران می باشد.

شهر ساحلی آمالفی (Amalfi Coast) ; مکان تاریخی ایتالیا

شهر ساحلی آمالفی

این شهر یکی از جاذبه های جذاب در ایتالیا می باشد. این شهر جزو آثار فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر در امتداد خطوط ساحلی شبه جزیره ای به نام سورنتین در دامنه های شیب دار کوه های ایتالیا قرار دارد. این مکان جزو جاذبه های پرطرفدار برای گردشگران می باشد.

کلیسا سانتا ماریا دل فیوره فلورانس (Cathedral of Santa Maria del Fiore)

کلیسا سانتا ماریا دل فیوره فلورانس

به قاطعیت می توان بیان کرد این کلیسا جزو بهترین کلیساهای جهان می باشد. این کلیسا بین قرون ۷ تا ۱۰ میلادی ساخته شده است. گنبد این کلیسا توسط فیلیپ برونلسکی در سال ۱۴۳۴ میلادی ساخته شده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید این کلیسا دارای ۸۲ متر ارتفاع و ۱۴۱۴ پله می باشد. در بالای این کلیسا نمای زیبایی از این شهر قابل رویت می باشد.

چینکوتره (Cinque Terre)

این مکان را به نام ۵ دریا می شناسند. این منطقه در غرب ایتالیا می باشد. این مکان با صخره های شیب دار احاطه شده است. برای رسیدن به این روستا باید از طریق پیاده روی در جاده های آن به این اماکن برسید.

شهر واتیکان (Vatican City)

این شهر جزو کوچک ترین شهر های جهان می باشد. مساحت این شهر تقریبا نیم کیلومتر می باشد. این شهر در رم قرار دارد. بیشترین مساحت این شهر توسط دیوار واتیکان احاطه شده است. در این شهر کاخ واتیکان، کلیسا سنت پیتر و غیره قرار گرفته است. این کلیسا تحت حکومت پاپ، رئیس کلیسای کاتولیک ها در رم می باشد. در این کلیسا شاهکار های میکل آنژ قرار دارد. گالری های عکس و موزه های هنری در این شهر قرار گرفته است. در این کاخ می توانید با مذهب های قرن بیستم آشنایی پیدا کنید.

فروم رومی ها (Roman Forum)

فروم رومی ها

این مکان قلب رم باستان می باشد. در این مکان می توانید شاهد پیاده رو ها، معابد و بازار ها باشید. اما متاسفانه در این مکان آثار زیادی بر جای نمانده است. شاید بتوان گفت برای درک بهتر این مکان بهتر است از قوه تخیل خود کمک بگیرید. قدم زدن در این مکان در دل شهر رم، شهری مدرن دقیقا مانند این است که به ۲۰۰۰ سال قبل برگشته اید. این منطقه یکی از آثار فوق العاده در ایتالیا می باشد.

برج کج پیزا (Leaning Tower of Pisa)

این برج یکی از مکان های تاریخی ایتالیا در شهر پیزا می باشد. این شهر دارای شهرت جهانی است. کار ساختمان در سال ۱۱۰۰ میلادی آغاز شد. در سال ۱۹۹۰ این برج در دست مرمت قرار گرفت. این شهر جزو برترین جاذبه های گردشگری کشور ایتالیا می باشد.

بیشتر بخوانیم: معرفی مهمترین وقایع تاریخی جهان

شهر باستانی پمپی (Pompeii)

این شهر یکی از شهر های قدیمی کشور رم باستان می باشد. شهر باستانی پمپی را می توان یک مکان تاریخی ایتالیا دانست که توریست های زیادی به این شهر سفر می کنند و با راه رفتن در خیابان های این شهر می توانند شاهد معماری های ۲۰۰۰ ساله رمی ها باشند. یکی از دیدنی های اصلی این شهر مجسمه هایی هستند که به واسطه فوران آتشفشان ایجاد شده است. این مجسمه در معرض دید عموم قرار گرفته است و جزو مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور ایتالیا می باشد.

کلیسا سنت مارک (Saint Mark’s Basilica)

این کلیسای فوق العاده جذاب در شهر ونیز قرار گرفته است. در این کلیسا گنجینه ای با ارزش از آثار هنرمندان بزرگ به چشم می خورد. این کلیسا یک اثر هنری فوق العاده می باشد. بسیاری از توریست ها برای تماشای این اثر به این مکان تاریخی مراجعه می کنند.

معبد پانتئون (Pantheon)

معبد پانتئون

این معبد یادگار رم باستان می باشد. شاید برایتان جالب باشد که این معبد بعد از گذشت ۲۰۰۰ سال دست نخورده باقی مانده است. کاشی کاری های درون این معبد طلاکاری شده است. در قسمت سقف این معبد تاج محراب قلعه سنت پیتر قرار گرفته است. قسمت سقف این معبد به دستور سنت آنجبو از برنز مذاب پوشیده شد.

پارک گرن پارادایس ایتالیا (Gran Paradiso National Park)

این پارک یکی از پارک های بکر و خیره کننده در طبیعت زیبا و خیره کننده آلپ می باشد. این پارک در ابتدا به منظور حمایت از بز های کوهی تاسیس شد. اما در حال حاضر مکانی برای تجمع انواع حیوانات نظیر: سیاهگوش ها، گورکن ها و گرگ ها، و غیره می باشد. از این پارک در تمام فصول سال می توانید دیدن نمایید . در زمستان می توانید در آن اسکی کنید. در تابستان و یا بهار می توانید به پیاده روی و کوهپیمایی در این منطقه بپردازید.

قصر داسال (Plazzo Ducale)

قصر داسال

این بنای جذاب و فوق العاده یک بنا از دوران رنسانس می باشد. این بنا در شهر اربینو واقع در ایتالیا قرار گرفته است. این قصر در قرن ۱۵ ساخته شده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید بیشترین جمعیتی که در این قصر تا به حال زندگی کرده اند ۶۰۰ نفر بوده است. این قصر در حال حاضر برای بازدید عموم باز است. بسیاری از اتاق های این قصر طی گذشت زمان شکل اول خود را از دست داده بودند. اما این اتاق ها به دست معماران برجسته تعمیر و بازسازی شد تا حال و هوای قرن ۱۵ را به تماشاچی های خود القا نماید. در این قصر گالری ملی مارکه قرار دارد. این گالری مجموعه نقاشی های زیبا و جاودان از دوره رنسانس را در خود جای داده است.

لاپلوسا (La Pelosa)

این مکان در ساحل غربی دریای تایرنین در جزیره ای به نام ساردینیا قرار دارد. ساردینا مملو از جزیره های خیره کننده می باشد. اما هیچ کدام از این سواحل به زیبایی و خیره کنندگی این جزیره نمی باشد. یکی از دلایل خیره کنندگی این دریاچه آب کم عمق این دریاچه و ساحل شنی آن می باشد. این جزیره را اغلب با جزیره کارائیب مقایسه می کنند. در این جزیره می توانید غواصی، قایق سواری و غیره را تجربه نمایید.

ساسی دی ماترا (Sassi di Matera)

ساسی دی ماترا

این مجموعه در شهر ماترا قرار دارد. این مجموعه دارای خانه های به شکل غار می باشد. به این مجموعه ساسی دی ماترا گفته می شود. این غار ها در ابتدا مکانی برای زندگی انسان های اولیه بود. این غار ها بیش از ۱۰ هزار سال قدمت دارد.امروزه از این غار ها به عنوان کافه و یا خانه استفاده می شود.

سخن پایانی
در این مقاله سعی کردیم به معرفی ۱۶ مکان تاریخی ایتالیا بپردازیم. این معرفی تنها تعداد اندکی از مکان های جذاب این کشور می باشد. امیدواریم با سفر به این مکان تجربه ای بی نظیر و لذت بخش را کسب نمایید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط