معرفی پنج ورزش و نرمش لاغری شکم و پهلو

معرفی پنج ورزش و نرمش لاغری شکم و پهلو

داشتن اندامی زیبا آرزوی همه ماست. در حال ‌حاضر به دلایلی مانند رژیم غذایی نامناسب و یا عدم تحرک، بسیاری از افراد دچار چاقی می‌شوند. درصد بسیار زیادی از جامعه نیز که چاق نیستند، معمولاً از وجود چربی در ناحیه شکم و پهلو های خودشان ناراضی هستند. به ‌همین دلیل ممکن است که به سراغ روش ‌های گوناگون و متنوعی برود تا در نهایت بتوانند چربی شکم و پهلو های خودشان را از بین ببرند. یکی از بهترین و تاثیرگذارترین روش‌ ها در این زمینه، انجام انواع مختلف نرمش لاغری شکم و پهلو می‌باشد.

شاید روش‌ های دیگری مانند عمل جراحی و یا رژیم ‌های سفت‌ و سخت کوتاه ‌مدت باشند و به شما کمک کنند که در مدت ‌زمان کمتری به وزن و اندام ایده‌آل خودتان برسید، اما ورزش کردن بهترین روشی است که می‌تواند در زمینه حذف چربی‌ های اضافه به شما کمک کند. ورزش های لاغری شکم و پهلو، ورزش ‌های نسبتاً ساده و راحتی هستند.

چرا انجام نرمش لاغری شکم و پهلو ضروری است؟

چرا انجام نرمش لاغری شکم و پهلو ضروری است

علاوه ‌بر لاغر شدن و رسیدن به تناسب اندام، حذف چربی ‌های اضافه شکم و پهلو برای سلامت شما نیز ضروری است‌. چربی ‌های انباشته‌ شده در بدن شما می‌توانند به طور مستقیم با بیماری‌ های گوناگون ارتباط داشته باشند. برای مثال چربی زیاد می‌تواند مشکلاتی مانند نارسایی های قلبی یا درد مفاصل را برای شما به‌ همراه داشته باشد. به ‌همین دلیل تنها مزیت انجام نرمش لاغری شکم و پهلو رسیدن به تناسب اندام نیست. شما با انجام ورزش برای لاغری شکم و پهلو می‌توانید سلامت خودتان را نیز تضمین کنید و از مبتلا شدن به انواع مختلف بیماری‌ های گوناگون جلوگیری نمایید.

آیا انجام نرمش لاغری شکم و پهلو به‌ تنهایی کافی است؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که می‌توانند تنها با انجام چند حرکت ورزشی در طول روز در مدت ‌زمان نسبتاً کوتاهی به وزن ایده‌آل خود برسند. این تصور، تصوری کاملاً اشتباه است. شما در کنار انجام نرمش لاغری شکم و پهلو، باید حتما یک رژیم غذایی سالم و مناسب را انتخاب کنید. درست است که تحرک می‌تواند به شما کمک کند تا چربی ‌های اضافی را آب کنید، اما داشتن رژیم غذایی نامناسب می‌تواند چربی‌ های آب شده شما در طول روز را دوباره جایگزین کند. پس بهتر است که در کنار انجام حرکات ورزشی حتما یک رژیم لاغری مناسب برای خودتان داشته باشید و با پای‌بندی روی این رژیم، سرعت حذف چربی ‌های موجود در شکم خود را بهبود ببخشید. به این موضوع توجه داشته باشید که نیازی نیست حتما رژیم‌ های بسیار سنگین و سختی را داشته باشید. صرفاً سعی کنید کالری مصرفی روزانه را کنترل کنید و به سقف کالری مجاز تعیین‌ شده پای‌بند باشید.

بیشتر بخوانیم: فواید دویدن برای لاغری؟!

معرفی چند ورزش برای لاغری شکم و پهلو

بعد از صحبت در رابطه با ضرورت انجام نرمش لاغری شکم و پهلو، حال بیایید با یکدیگر حرکات ورزشی را معرفی کنیم که می‌توانند به شما کمک کنند چربی ناحیه شکم و پهلوی خودتان را از بین ببرید و به تناسب اندام برسید. این ورزش ‌ها، حرکات چندان سخت نیستند و زمان کمی را در طول روز از شما می‌گیرند. پس بهتر است که حتما به انجام آن ‌ها پای‌بند باشید.

۱٫ حرکت کرانچ به عنوان نرمش لاغری شکم و پهلو

حرکت کرانچ به عنوان نرمش لاغری شکم و پهلو

حرکت کرانچ یکی از حرکاتی می‌باشد که می‌توانند به شما کمک کند تا چربی ‌های ناحیه شکم خودتان را از بین ببرید و عضلات شکم را نیز تا حد بسیار زیادی قوی‌تر کنید. برای انجام این نرمش لاغری شکم و پهلو، شما باید روی زمین دراز بکشید و زانو ها را با زاویه‌ای حدود چهل و پنج درجه خم کنید. کف پا های شما باید به‌ طور کامل زمین را حس کند. حال دست‌ های خودتان را پشت گوش ‌هایتان قرار دهید. سعی کنید که سر خودتان را از روی زمین بلند کنید و تنها قسمت انتهایی کمر خودتان را روی زمین باقی بگذارید. سعی کنید سر خودتان را به زانو ها برسانید اما زیاد رو به جلو خم نشوید. حال دوباره دراز بکشید و بعد دوباره بلند شوید. بهتر است که این حرکت را روزانه ۲ بار و در هر دفعه ۱۲ مرتبه تکرار کنید.

بیشتر بخوانیم: بهترین ورزش برای افتادگی رحم

۲٫ حرکت زیر شکم قیچی

حرکت زیر شکم قیچی از دیگر حرکاتی می‌باشد که می‌تواند به عنوان نرمش لاغری شکم و پهلو به شما کند. با این ورزش عضلات زیر شکم شما درگیر می‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود تا چربی انباشته ‌شده در این ناحیه از بین برود. برای انجام این حرکت روی زمین دراز بکشید و دستان خودتان را موازی با بدنتان و زیر سرتان قرار دهید. در ادامه گردن خودتان را بلند کنید و سرتان را بالا بیاورید. هم ‌زمان پا های خود را نیز موازی بدنتان از روی زمین بلند کنید. در حالی‌ که پوزیشن مورد نظر را حفظ کرده‌اید، پای راست را بالا بیاورید آن را چند ثانیه نگه دارید و بعد آن را پایین بیاورید و پای چپ را به‌ جای آن بالا ببرید. شما باید این حرکت را ۱۲ تکرار کنید. بهتر است که روزانه ۳ بار این ورزش را انجام دهید.

۳٫ حرکت کرانچ دوچرخه

کرانچ دوچرخه نیز از دیگر حرکاتی می‌باشد که می‌تواند به‌ عنوان نرمش لاغری شکم و پهلو شناخته شود. برای این کار نیز شما باید درست مانند حرکت قبلی روی زمین دراز بکشید و زانو های خود را خم کنید. کف پای خودتان را روی زمین بگذارید. در ادامه درست مانند حرکت کرانچ دست ‌ها را پشت گوش‌هایتان قرار دهید و سرتان را از روی زمین بلند کنید. یکی از پا های خودتان را داخل شکم جمع کنید و هم‌ زمان با انجام این کار بعداً بالاتنه خودتان یعنی سر، گردن و شانه‌ ها را به سمت پای خم شده حرکت دهید. در ادامه پای مورد نظر را به حالت قبلی باز گردانید و با پای مخالف این کار را انجام دهید. این حرکت تمامی عضلات شکم و پهلوی شما را درگیر می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود تا چربی انباشته‌ شده در این نقاط به ‌طور کامل از بین بروند. این حرکت را نیز شما باید روزی ۲ بار و در هر بار ۱۲ مرتبه تکرار کنید.

بیشتر بخوانیم: ۹ مورد از مهمترین و بهترین حرکات ورزشی برای درمان دیسک کمر

۴٫ حرکت دراز و نشست

حرکت دراز و نشست

دراز و نشست به‌ عنوان یکی از تأثیرگذارترین و معروف‌ترین حرکاتی می‌باشد که می‌تواند به‌ عنوان نرمش لاغری شکم و پهلو شناخته شود. شما با انجام این حرکت تمامی عضلات شکمی بالا و پایین بالایی و پایینی خودتان را درگیر می‌کنید و همین موضوع باعث می‌شود تا راحت‌تر چربی‌ های موجود در این نواحی را از بین ببرید. برای انجام این حرکت شما باید روی زمین دراز بکشید و زانو های خود را خم کنید، تا حدی که کف پای شما به‌ طور کامل زمین را لمس کند. حال دست‌ های خود را پشت سرتان قرار دهید و سعی کنید که بالاتنه خود را بدون کمک گرفتن از دست ‌ها بالا بیاورید. شما باید در این حرکت حالتی کاملاً نشسته داشته باشید. حال دوباره به حالت خوابیده برگردید واین چرخه را ادامه دهید. بهتر است این حرکت را روزی ۲ ست و در هر ست ۱۲ بار در طول روز تکرار کنید.

بیشتر بخوانیم: آنچه لازم است از فواید حرکات کششی بدانیم

۵٫ حرکت لمس پاشنه

حرکت لمس پاشنه

حرکت لمس پاشنه یکی از راحت‌ترین اما تأثیرگذارترین حرکاتی است که می‌تواند به ‌عنوان نرمش لاغری شکم و پهلو شناخته شود. برای انجام این حرکت روی یک زیرانداز دراز بکشید و زانو های خودتان را تا حدی خم کنید که کف پایتان روی زمین قرار بگیرد. دست‌ های خودتان را موازی با بدنتان قرار دهید و با درگیر کردن عضلات شکم خودتان را به سمت چپ سر دهید و با دست ‌چپ پاشنه پای چپ را لمس کنید. حال جابه‌جا شوید و این کار را با دست راستتان انجام دهید. یعنی در قدم بعدی دست ‌راست شما باید پاشنه پای راست شما را لمس کند. شما باید این حرکت را روزی ۳ بار و در هر بار ۲۰ دفعه تکرار کنید.

سخن پایانی

به‌ طور کلی بی ‌نهایت نرمش لاغری شکم و پهلو وجود دارد که هر کدام از این ورزش ‌ها و نرمش ‌ها می‌توانند تاثیر منحصر به ‌فرد خودشان را روی بدن شما داشته باشند. به این موضوع توجه داشته باشید که ورزش برای لاغری شکم و پهلو به معنی اذیت کردن بیش ‌از حد خود نیست. اگر هدف اصلی شما رسیدن به ‌سلامتی و تناسب اندام می‌باشد، باید صبر داشته باشید. شما نمی‌توانید در طول یک یا چند روز سریعاً چربی ‌های بدن خودتان را آب کنید و به تناسب اندام برسید. سعی کنید که اراده‌ی خودتان را مستحکم‌تر کنید تا بتوانید با لذت بیشتری به انجام نرمش لاغری شکم و پهلو بپردازید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط