معرفی انواع ورزش برای شانه درد

معرفی انواع ورزش برای شانه درد

شانه یکی از اعضای مهم بدن به حساب می آید که نقشی محوری را در بدن ایفا می کند. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی با درد شانه دست و پنجه نرم می کنند. از مهم ترین علت هایی که باعث می شود تا شانه افراد درد بگیرد مسئله کهولت سن و بلند کردن اشیای سنگین می باشد. عموما بسیاری از افراد در زمانی که شانه درد به سراغشان می آید سریعا به پزشک مراجعه می کنند. پزشک عموما سعی می کند با تجویز دارو این مشکل را حل کند. در برخی اوقات که قضیه کمی حاد تر باشد به بیمار توصیه می کند که دست به عمل جراحی بزند. آیا با انواع ورزش برای شانه درد آشنا هستید؟ آیا می دانستید با ورزش می توانید درد شانه خود را تسکین دهید؟
ورزش یکی از موثر ترین و در عین حال بی خطر ترین روشی است که افراد مختلف به وسیله آن می توانند درد شانه خود را تسکین دهند. اگر شانه های شما درد می کند و می خواهید با انواع ورزش برای شانه درد آشنا شوید تا بتوانید به وسیله آن مشکل خود را به بهترین شکل ممکن حل کنید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع ورزش برای شانه درد بپردازیم.

از چه روش هایی می توان برای پیشگیری از ابتلا به شانه درد استفاده کرد؟

قبل از این که بخواهیم به معرفی انواع ورزش برای شانه درد بپردازیم؛ نیاز است تا یک سری از روش ها را برای جلوگیری از ابتلا به شانه درد به شما معرفی کنیم.
مبتلا شدن به شانه درد در سنین بالا امری طبیعی است و نمی توان از آن جلوگیری کرد. نکته مهمی که وجود دارد در این است که با رعایت یک سری اصول و دستورالعمل اما می توان تا حدودی از شدت بروز این بیماری در سنین بالا کاست.
اصول درست خوابیدن یکی از مهم ترین مواردی است که باید همواره به آن توجه جدی شود. اگر فرد نتواند به این اصول به درستی عمل کند، در مدت زمانی کوتاه شانه درد به سراغش خواهد آمد. بهتر است به هنگام خواب تنها بر روی یک طرف شانه خود دراز نکشید. این امر باعث می شود تا تمام وزن بدن بر روی یک شانه باشد و تکرار این کار آسیب های جدی به شانه وارد می کند.
به هنگام نشستن از قوز کردن بپرهیزید. نشستن بد حالت آسیب های جدی را به بدن وارد می کند.
ورزش کردن را فراموش نکنید چرا که منظم ورزش کردن باعث می شود تا عضلات شانه تقویت شوند و به راحتی آسیب نبینند.

پاندولی یک ورزش مفید برای تسکین درد

پاندولی یک ورزش مفید برای تسکین درد شانه

پاندولی یکی از انواع ورزش برای شانه درد است که تقریبا تمامی افراد برای تسکین درد خود می توانند از آن استفاده کنند. در ابتدا بهتر است این ورزش را با شانه ای که درد کم تری نسبت به شانه دیگر دارد، شروع کنید. بعد از گذشت مدت زمان مشخصی می توانید این ورزش را با دیگر شانه خود نیز انجام دهید.
این تمرین یک تمرین چرخشی است که طیف وسیعی از شانه را درگیر می کند. در صورتی که فرد درد شدید را دارد با استفاده از این ورزش می تواند درد خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. برای انجام این ورزش کافیست یک وزنه بسیار سبک را در دست بگیرید. سپس شروع به کشیدن دست های خود به سمت جلو کنید. این حرکت را به آرامی در ابتدا با شانه ای که درد کم تری را دارد انجام دهید. بعد از گرم شدن بدن نوبت به این می رسد تا این تمرین را با شانه خود که درد زیادی را دارد، انجام دهید. بهتر است برای گرفتن بهترین نتیجه در ابتدا از وزنه های سبک استفاده کنید و سپس شروع به بالا بردن وزن وزنه ها کنید. یک نکته مهم دیگر این است که باید وزنه در سمتی قرار گیرد که درد شانه در آن سمت بیش تر از سمت دیگر است.
این حرکت را روزانه ۷ الی ۸ بار به مدت زمان ۱۰ دقیقه انجام دهید. بهتر است بین انجام هر حرکت شما ۲ ساعت فاصله باشد تا شانه ها خسته نشوند. بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه به خوبی متوجه تغییرات می شوید و بی نیاز از مصرف هرگونه قرصی برای تسکین درد خود خواهید شد.

ورزش کششی شانه یک ورزش برای شانه درد

ورزش کششی دیگر ورزش برای شانه درد است که تاثیر بسیار زیادی را در کاهش درد شانه دارد. در این روش نیاز است تا در یک مکانی که از هر چهار طرف آزاد است بایستید. سپس شانه ای که درد بیش تری دارد را به سمت عقب ببرید. شانه باید کاملا مماس با زمین باشد. برای این مماس شدن نیاز است تا با دست دیگر خود شانه ای که درد دارد را بکشید تا مماس با سطح زمین شود. به مدت زمان سه ثانیه در این حالت بمانید و مجدد این کار را تکرار کنید. در ابتدا بهتر است زیاد به شانه دردناک خود فشار وارد نکنید. این عمل را روزانه تکرار کنید و سعی کنید هر دفعه فشار بیش تری را به شانه خود برای مماس شدن با سطح زمین وارد کنید. البته این فشار به حدی نباشد که شانه شما صدمه ببیند.
بعد از مسلط شدن به این کار می توانید از یک دسته صاف برای انجام این کار استفاده کنید. این ورزش یک ورزش مفید برای درد شانه ها است. ورزش های کششی همیشه نتیجه بسیار خوبی را داشته اند به همین دلیل بسیاری از افراد که با دردهای مختلفی دست و پنجه نرم می کنند به صورت روزانه آن را انجام می دهند.

ورزش کششی شانه یک ورزش برای شانه درد

چرخش شانه به پشت یک ورزش برای درد شانه ها

ورزش چرخش شانه به پشت یک ورزش برای شانه درد است که توصیه می کنیم برای یک بار هم که شده آن را انجام دهید و از نتیجه آن شگفت زده شوید. برای انجام این کار یک دست خود را از پشت به کمر خود بچسبانید. برای شروع بهتر است یک نقطه را در پشت بدن خود در نظر گیرید و سعی کنید تا دستتان به آن نقطه تعیین شده برسد. بهتر است شانه و دستی که درد بیش تری دارد پشت بدن قرار گیرد. سه ثانیه در این حالت بمانید و سپس به حالت اولیه بازگردید.
نکته مهمی که وجود دارد در این است که حتما در یک وضعیت مطلوب بایستید و این کار را انجام دهید. با این کار سعی کنید انعطاف دست خود را به مرور زمان بیش تر کنید. تمرکز شما باید بیش تر روی کیفیت انجام کار باشد. در ابتدا ممکن است دست شما به سختی به نقطه تعیین شده برسد اما به مرور زمان کار شما راحت تر از سری قبل می شود. این حرکت را روزانه ۶ تا ۸ بار به فواصل زمانی ۳ ساعته انجام دهید. بعد از گذشت مدت زمان ۱ ماه درد شما تسکین خواهد یافت.

بالا بردن شانه ها

یک ورزش برای شانه درد که می توان آن را به صورت روزانه انجام داد بالا بردن شانه هاست. برای انجام این کار نیاز است تا بر روی زمین دراز بکشید. سپس دست های خود را به صورت کشیده بالای سر خود ببرید. در این حالت دست ها باید با یکدیگر در یک راستا قرار داشته باشند. چند ثانیه در این حالت بمانید و سپس دست های خود را به عقب بکشید. بعد از سه ثانیه مجدد این حرکت را انجام دهید. برای شروع کار فشار زیادی را به شانه های خود وارد نکنید. این حرکت را روزانه ۶ الی ۸ بار و در هر مرتبه ۱۰ بار به فواصل زمانی ۳ ساعته تکرار کنید.

بالا بردن بازوها یک ورزش برای درد شانه ها

یک ورزش برای شانه درد که این روزها بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند و توانسته اند از آن نتیجه بگیرند بالا بردن بازوهاست. برای انجام این ورزش کافیست با فاصله کمی روبروی یک دیوار صاف بایستید. شانه خود را که در آن درد بیش تری حس می کنید به آرامی بالا ببرید و بر روی دیوار قرار دهید. سعی کنید برای اولین بار فشار آن چنانی را به بازوهای خود وارد نکنید. در مرحله بعد یک نقطه را بر روی دیوار در نظر بگیرید و سعی کنید دست خود را به اندازه ای صاف کنید تا به آن نقطه برسد. به مدت ۳ الی ۵ ثانیه در این حالت بمانید و مجدد این عمل را تکرار کنید. این حرکت را روزانه بین ۵ الی ۶ بار و در هر مرحله ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

تقویت شانه ها

تقویت شانه با حرکات کششی
برای تقویت شانه ها نیاز است تا روزانه این ورزش را انجام دهید. از این ورزش به عنوان یک ورزش برای شانه درد نیز یاد می شود. کافیست در حالت پهلو روبروی یک دیوار صاف بایستید. سپس دست خود را به دیوار فشار دهید البته این فشار نباید به اندازه ای باشد که دست شما درد بگیرد. برای گرفتن نتیجه خوب نیاز است تا این کار را در ابتدا با شانه ای که درد بیش تری در آن حس می کنید انجام دهید.

سخن پایانی
در این مقاله در مورد انواع ورزش برای شانه درد توضیحاتی داده شد. امیدواریم با خواندن این مقاله توانسته باشید اطلاعاتی مفید در خصوص انواع ورزش برای شانه درد به دست آورید. یک نکته مهمی که وجود دارد این است که در ابتدا این ورزش را به مقدار بسیار کم انجام دهید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط