خاندوزی: مجوز عرضه خودرو در بورس توسط شورای‌عالی بورس صادر شده

خاندوزی: مجوز عرضه خودرو در بورس توسط شورای‌عالی بورس صادر شده

وزیر اقتصاد گفت: مجوز عرضه خودرو در بورس کالا توسط شورای‌عالی بورس داده شده است و در این خصوص شورای‌عالی بورس تصمیم خواهد گرفت.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سیداحسان خاندوزی در حاشیه آیین تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصاد ایران در پاسخ به خبرنگاران گفت: مجوز عرضه خودرو در بورس کالا توسط شورای‌عالی بورس داده شده است.
وی افزود: نامه شورای رقابت در شورای‌عالی بورس مطرح و در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد شد، همچنین با شورای رقابت هم صحبت شده است تا تعارض تصمیمات ایجاد نشود.
پیگیری‌های تسنیم نشان می‌دهد فردا جلسه فوق‌العاده شورای‌عالی بورس در همین زمینه برگزار خواهد شد.
شورای رقابت در نامه‌ای به رئیس سازمان بورس اعلام کرد: عرضه خودروهای خانواده دنا، پژو۲۰۷ و شاهین در بورس کالا مجاز نمی‌باشد، کلیه محصولات ایران خودرو و ساپیا به‌جز هایما و تارا انحصاری است.
وزیر اقتصاد در ادامه در پاسخ به سؤالی در مورد طرح رشد غیرتورمی و پروژه‌های پیشران گفت: تعیین تکلیف پروژه‌ها در دستگاه‌های اجرایی انجام شد، پروژه‌های استانی تعیین شده است. چون منبع تبصره ۱۸ از دل منابع تبصره ۱۴ نشئت می‌گیرد، افزایش یارانه امسال این منابع را درگیر خود کرده است و سازمان برنامه منابعی نداشته است تا به تبصره ۱۸ تخصیص پیدا کند.

بیشتر بخوانیم: نتایج قرعه کشی ایران خودرو اعلام شد (۱ بهمن)
وی اضافه کرد: با توجه به اجازه افزایش سهم دولت از درآمدهای نفتی بخشی از منابع این تبصره تأمین خواهد شد.
استمداد وزیر اقتصاد از رسانه‌ها برای کنترل نرخ انتظارات نرخ ارز/ افزایش نرخ ارز انتظاری است
وزیر اقتصاد در پاسخ به سؤالی در مورد افزایش ده‌هزارتومانی نرخ ارز و تأثیر تورمی آن گفت: چیزی که در واقعیت اقتصاد ایران پشتیبانی می‌شود براساس نرخ بازار نیماست.
وی تأکید کرد: بیش از ۸۰ درصد اقتصاد از طریق سامانه نیما تأمین ارز می‌شود، همواره در تنگنای عرضه دو نرخ وجود دارد؛ یک نرخ نیما و یک نرخ بازار آزاد.
خاندوزی گفت: کنترل تورم شامل کنترل مؤلفه‌های اقتصادی و کنترل انتظارات است، مسئله ارز نیز موضوع انتظاری است، رسانه‌ها باید در بحث کنترل انتظارات به دولت کمک کنند.
سند واگذاری خودروسازی‌ها نهایی شده است

بیشتر بخوانیم: ثبت نام فروش فوق العاده سایپا بدون قرعه کشی بهمن ۱۴۰۱ + مشکل اختلال سایت و قیمت محصولات
وزیر اقتصاد در پاسخ به سؤالی در مورد سند واگذاری خودروسازی‌ها، گفت: سند بین وزارت اقتصاد و وزارت صمت نهایی شده است اما مقدماتی دارد که وزارت صمت باید فراهم کند. دولت باید بداند که در هر بازه زمانی باید منتظر کدام مرحله از اجرای این سند باشد، هر زمان که مقدمات از سوی وزارت صمت فراهم شود کار اجرا آغاز خواهد شد.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط