ماجرای عکس جنجالی تمرین تیم ملی ایران در اتریش

ماجرای عکس جنجالی تمرین تیم ملی ایران در اتریش

به گزارش ورزش سه، بازگشت کارلوس کی‌روش به اردوگاه تیم ملی فوتبال و تصاحب نیمکت آن، شور و حال ویژه‌ای نیز به بازیکنان منتقل کرده و آنها از آخرین فرصت‌های خود، چه برای حضور در لیست نهایی و چه حضور در ترکیب اصلی در جام جهانی قطر سود می‌برند.

اردوی اتریش که اولین محک و شاید هم آخرین محک از سوی کارلوس کی‌روش برای نفرات دعوت شده محسوب شود، فضای ویژه‌ای را در بین بازیکنان شکل داده است. سامان قدوس یکی از نفراتی است که این روزها با انگیزه و نشاط ویژه‌ای به دنبال تصاحب پست ۱۰ در اردوگاه تیم ملی است. سامان که طی سال‌های اخیر و از دوره قبلی حضور کارلوس کی‌روش به اردوگاه تیم ملی ورود کرده بود، طی این سال‌ها علی‌رغم کیفیت بالایی که داشته، هیچ وقت نتوانسته مهره‌ای کارساز و ویژه لقب گیرد. هافبک ۲۹ ساله که کار را از سوئد استارت زده و با درخشش در فرانسه اکنون در لیگ انگلیس و تیم برنتفورد توپ می‌زند. شاید برای خیلی از هواداران فوتبال در ایران که با حضور اشکان دژآگه و رضا قوچان نژاد، امضای آنها را پای عملکردشان در تیم ملی مشاهده کرده‌اند، انتظار زیادی نباشد که سامان قدوس نیز با این کیفیت و تجربه حضور در لیگ‌های معتبر اروپایی به عنوان چهره‌ای ویژه در تیم ملی ایران بدرخشد.

سامان که در دوره هدایت تیم ملی توسط مارک ویلموتس رفته رفته حتی از لیست هم دور شده و با مربی بلژیکی دچار چالش شده بود، اکنون در فاصله کمتر از دو ماه به شروع جام جهانی قطر، انگیزه و انرژی ویژه‌ای را دنبال می‌کند. در آخرین تمرین تیم ملی اما تصویری از او توسط نعیم احمدی شکار شد که در حال نشان دادن هیس است.

با توجه به حواشی چند ساعت اخیر بعد از بازی ایران مقابل اروگوئه اما این تصویر تا این لحظه به اشکال مختلفی تفسیر شده است. اما پیگیری خبرنگار ورزش سه نشان می‌دهد که این یک کری شدید درون تمرینی از سوی سامان قدوس بوده است.

در آخرین تمرین تیم ملی پیش از جدال با سنگال که با شدت و شادابی بالایی و نظارت دقیق کارلوس کی‌روش روی عملکرد ملی‌پوشان همراه بود، بازی درون تیمی در نهایت با تساوی همراه شد. این در حالی بود که در تمام طول این تمرین بازار کری خوانی بین بازیکنان داغ بود. در نهایت قرار بر این شده تا ضربات پنالتی مشخص کننده تیم برنده این چالش باشد. در ضربات پنالتی هم هر دو طرف پا به پای هم پیش رفتند و این در حالی بود که چه در زمان زدن ضربات توسط بازیکنان و چه مهار آن توسط دروازه‌بان، حملات کلامی دو طرف در جریان بود و در جهت تخریب (به حالت کری) یکدیگر بودند.

این تصویر لحظه‌ای را که سامان قدوس بعد از زدن ضربه‌اش نسبت به حملات طرف مقابل که سعی در خراب کردن روحیه‌اش را داشتند؛ نشان می‌دهد که بعد از گلزنی، به این شکل به دنبال پاسخ دادن به آن است.
با این حال، حاضران در محل تمرین تیم ملی به جو دوستانه و به دور از حواشی این اردوگاه اشاره دارند که کارلوس کی‌روش توانسته با تکیه بر همان دیسیپلینی که از وی سراغ داریم، فضای تمرینی را کاملا مدیریت کرده و بازیکنان در پایان تمرین و با سوت او، فارغ از اتفاقات آن، تیم بودن خود را به رخ بکشند.

منبع: ورزش سه

درباره نویسنده

مطالب مرتبط