لنوو از هدست واقعیت مجازی Legion VR700 رونمایی کرد

لنوو از هدست واقعیت مجازی Legion VR700 رونمایی کرد

لنوو سرانجام از هدست واقعیت مجازی Legion VR700 خود با قیمت اولیه حدود ۴۴۰ دلار رونمایی کرد. در ادامه این مطلب، مشخصات و قیمت هدست واقعیت مجازی لنوو Legion VR700 را مرور خواهیم کرد.

مشخصات و قیمت هدست واقعیت مجازی لنوو Legion VR700

هدست واقعیت مجازی لنوو Legion VR700 از چیپست کوالکام Snapdragon XR2 به همراه ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد. VR700 به یک نمایشگر LCD مجهز شده که از ویژگی‌هایی مانند حداکثر وضوح ۱۹۲۰ در ۳۶۶۵ پیکسل و نرخ تازه‌سازی تصویر ۷۲/۹۰ هرتز پشتیبانی می‌کند.
از نظر طراحی، این هدست‌ها شبیه سری هدفون‌های Lenovo Rescuer هستند که البته عملکرد بهتری دارند. پهنای باند ویدیویی دستگاه به میزان قابل توجهی افزایش یافته و علاوه بر این، سرعت عملکرد هوش مصنوعی هدست‌ واقعیت‌مجازی جدید لنوو ۱۱ برابر و وضوح آن ۱۰ برابر افزایش یافته است.
به گفته لنوو، وزن بخش جلو و عقب دستگاه با دقت بهینه‌سازی شده که با این وجود، کاربران مشکلی با استفاده طولانی‌مدت از آن نخواهند داشت. ماسک عریض و نرم دستگاه نیز تجربه‌ای طبیعی و راحت را به کاربران ارائه می‌کند. علاوه بر این، VR700 از پخش سیمی و بی‌سیم پشتیبانی می‌کند.

مشخصات و قیمت هدست واقعیت مجازی لنوو Legion VR700
نمایشگر ۴K RealRGB داخلی Legion VR700 نیز سرعت پاسخگویی بسیار خوبی دارد. لنوو همچنین برای دستیابی به موقعیت‌یابی دقیق در سطح میلی‌متر، سرعت مقداردهی ابتدایی در سطح میلی ثانیه و سرعت تاخیر در سطح میلی ثانیه برای شناسایی دقیق حرکات بدن، در هدست VR700 از طراحی ۶DoF (شش درجه آزادی: آزادی حرکت یک جسم در فضای سه‌بعدی) استفاده کرده است.

مقاله مرتبط:


همچنین با وجود این دستگاه، کاربران تجربه بهتری از نماسازی و مشاهده خواهند داشت. از دیگر مشخصات این دستگاه می‌توان به پشتیبانی از استاندارد iQUT 2.0 و محتوای پلتفرم استریم آسیایی iQIYI اشاره کرد.
هدست Legion VR700 لنوو اکنون برای بازار چین معرفی شده و با قیمت اولیه ۴۴۰ دلار فروخته می‌شود. همچنین قیمت دستگاه پس از فروش اولیه، تا حدود ۴۸۴ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.
منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط