سقف قیمت سیب و پرتقال شب عید اعلام شد

سقف قیمت سیب و پرتقال شب عید اعلام شد

مدیر عامل سازمان مدیریت میوه و تره‌بار شهرداری تهران با اعلام قیمت سیب و پرتقال شب عید گفت: کیفیت اقلام و محصولات در میادین جنوب شهر نباید با بالا شهر تفاوتی داشته باشد و تاکید ما بر این است که محصول باکیفیت و با قیمت مناسب عرضه شود.
به گزارش سایت خبری حستایل و به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ایوب فصاحت امروز در نشست خبری با بیان اینکه امسال سال بسیار سختی را گذراندیم، اظهار کرد: به هر صورت تلاطم بازار به مجموعه‌های مختلف تنش وارد کرد اما توانستیم با اطلاع‌رسانی به‌موقع و البته تامین محصولات، تلاطم‌ها را به حداقل برسانیم.
وی تصریح کرد: در سال جاری فعالیت‌های عمرانی متعددی نیز در میادین میوه و تره‌بار در مناطق مختلف تهران انجام شد به طوریکه در این زمینه ۷۹ مورد بهسازی در میادین میوه و تره‌بار همچنین ۱۰۰ هزار مورد تعمیر در سطح میادین میوه و تره‌بار انجام شده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت میوه و تره‌بار شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌ریزی برای احداث ۱۰۰ بازار در سطح شهر تهران توسط این مجموعه گفت: در همین ارتباط ۲۳۰ زمین توسط شهرداری‌های مناطق مختلف تهران معرفی شدند که از این تعداد ۱۱۶ زمین به تایید سازمان میادین میوه و تره‌بار رسید و احداث ۳۵ مورد بازار میادین میوه و تره‌بار نیز در دست اقدام است که انشاءالله در ۶ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ این مجموعه‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید البته احتمال دارد که تعداد زیادی از میادین در دستور کار احداث قرار گیرد؛ تلاش می‌کنیم آنها را نیز در زمان تعیین شده به بهره‌برداری برسانیم.
فصاحت احداث ۱۰ ابنیه و ۶ بازار میادین میوه و تره‌بار دیگر را از دیگر برنامه‌های این مجموعه در سال آینده عنوان کرد و گفت: در حوزه تنظیم بازار فعالیت‌های زیادی توسط سازمان میادین میوه و تره‌بار انجام گرفته و ما توانستیم با رهاسازی و واقعی کردن قیمت‌ها شرایط خوبی را در عرضه محصولات و کالاهای اساسی در سطح میادین و تره‌بار داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه با واقعی شدن قیمت‌ها، عرضه کالاهای اساسی در میادین ۴۷ درصد رشد پیدا کرده است، گفت: سازمان میادین میوه و تره‌بار در بخش توزیع مواد پروتئینی از جمله گوشت گرم، مرغ تنظیم بازاری نیز اقدامات موثری را در سال جاری انجام داده است و در واقع ما در هر جایی که دولت نیاز داشته، همراهی و همکاری داشته‌ایم.
مدیرعامل سازمان مدیریت میوه و تره‌بار شهرداری تهران گفت: البته ما در بخش‌هایی نسبت به عرضه گوشت‌های گرم، نقدها و انتقاداتی داشتیم و آنها را نیز بیان کردیم؛ تلاش‌مان این است که هر چه که به نفع سفره مردم باشد انجام دهیم.
فصاحت با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار قیمت انواع میوه نسبت به سطح شهر تهران با ۳۹ درصد تفاوت عرضه می‌شود، گفت: در بخش سبزیجات این رقم به ۳۸ درصد می‌رسد ضمن اینکه در بخش پروتئین نیز اختلاف قیمت محصولات بین ۶ تا ۳۱ درصد نسبت به سطح شهر تهران است.
وی با اشاره به توزیع کالاهای اساسی با قیمت مناسب و تنظیم بازاری در سطح میادین میوه وتره‌بار شهر تهران گفت: در همین ارتباط ۲ تا ۳ درصد تورم کالاهای اساسی در سطح شهر تهران نسبت به سطح کشور کمتر است.
مدیرعامل سازمان مدیریت میوه و تره‌بار شهرداری تهران با اشاره به فعالیت ۲۷ شرکت دانش‌بنیان و همکاری آنها با مجموعه این سازمان گفت: در این زمینه نیز شورای شهر تهران همکاری مناسب و خوبی داشته است و انشاءالله با انجام کارهای مطالعاتی اقدامات مدنظر در میدان مرکزی میوه و تره‌بار انجام خواهد شد.
فصاحت همچنین به احداث سردخانه در میدان میوه و تره‌بار مرکزی اشاره کرد و گفت: با این اقدام ما می‌توانیم با دپوی محصولات مورد نیاز، شرایط خوبی را در توزیع محصولات در سطح شهر تهران داشته باشیم که در این زمینه به دنبال اخذ مجوزات لازم از شورای شهر تهران هستیم.

بیشتر بخوانیم: اجرای بی‌ سر و صدای کالابرگ الکترونیک در کل کشور

وی به افتتاح پایانه صادراتی ویژه در میدان مرکزی میوه وتره‌بار اشاره کرد و افزود: این مسئله نیز از مواردی است که به‌صورت جد از سوی سازمان میادین میوه و تره‌بار پیگیری می‌شود و می‌تواند گام مهمی را در عرضه محصولات در سطح شهر تهران داشته باشد.
مدیر‌عامل سازمان مدیریت میوه و تره‌بار شهرداری تهران در ادامه به تامین میوه شب عید در سطح شهر تهران اشاره و خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز هماهنگی‌های لازم با وزارت جهاد کشاورزی و اتحادیه‌های مربوطه انجام شده و مشکلی وجود ندارد اگر چه دستورالعمل اخیر سازمان تخصصی مورد نقد ما بوده اما به هر ترتیب ما تلاش خواهیم کرد شرایط خوبی را در عرضه محصولات میوه شب عید داشته باشیم.
فصاحت در ارتباط با تامین میوه شب عید گفت: در همین زمینه سازوکار تامین ۲ هزار تن میوه در دستور کار قرار گرفته و ۸۰۰ تن از قبل تامین شده و ۱۲۰۰ تن نیز به زودی تامین خواهد شد و به هر ترتیب مشکلی را در ارتباط با تامین و توزیع میوه نوروز نخواهیم داشت.
وی درباره قیمت تعیین شده میوه شب عید تصریح کرد: در همین زمینه قیمت پرتقال هم‌اکنون ۱۵ – ۱۶ هزار تومان و سیب با قیمت ۲۵ – ۲۶ هزار تومان در سطح میادین میوه و تره‌بار توزیع می‌شود و برنامه‌ریزی ما این است که میوه شب عید کمتر از این قیمت عرضه کنیم اما سقف نهایی آن بیشتر از قیمت‌های اشاره شده نخواهد بود.
مدیر‌عامل سازمان مدیریت میوه و تره‌بار شهرداری تهران اظهار کرد: در تاریخ‌های ۲۳ و ۲۴ اسفند عرضه تنظیم بازاری در حوزه میوه را خواهیم داشت و در تاریخ‌های ۲۶ ، ۲۷ و ۲۸ اسفند ادامه عرضه میوه تنظیم بازاری در شب عید را خواهیم داشت.
فصاحت با تاکید بر اینکه نباید کیفیت محصولات میادین میوه و تره‌بار در مناطق مختلف شهر تغییر کند، گفت: به طول مثال کیفیت اقلام و محصولات در میادین جنوب شهر نباید با بالا شهر تفاوتی داشته باشد و تاکید ما بر این است که محصول باکیفیت و با قیمت مناسب عرضه شود.
وی همچنین در خصوص عرضه محصولات میوه در میادین میوه و تره‌بار گفت: در این زمینه نیز در ۳۱ ایستگاه مترو میوه عرضه می‌شود و انشاءالله در سالهای بعد بنا داریم که توزیع میوه را در ایستگاه‌های مترو را گسترش بدهیم.
مدیرعامل سازمان مدیریت میوه‌و‌تره‌بار شهرداری تهران در خصوص برخی انتقادات مطرح شده از سوی تعدادی از اعضای شورای شهر تهران نسبت به فعالیت سازمان میوه تره‌بار گفت: در جلسه هفته گذشته صحبت‌هایی در حضور اعضا مطرح شد و پرونده این مسئله بسته و پاسخ در این زمینه داده شده است.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط