اپل روی قابلیت جدید Custom Accessbility Mode برای ساده‌تر کردن iOS کار می‌کند

اپل روی قابلیت جدید Custom Accessbility Mode برای ساده‌تر کردن iOS کار می‌کند

اپل به تازگی دومین بتای iOS 16.2 را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرده است. در این نسخه ظاهراً اشاره‌هایی به حالتی به نام Custom Accessibility Mode وجود دارد که استفاده از گوشی اپل را برای افراد بیشتری ممکن می‌کند. این قابلیت اجازه می‌دهد تا بخش‌های مختلف سیستم مثل رابط کاربری متناسب با نیاز کاربر تغییر پیدا کنند یا ساده‌تر شوند.

به گزارش ۹to5Mac، این حالت جدید که با اسم مستعار Clarity در دست آزمایش قرار دارد اساساً جایگزین رابط کاربری اصلی iOS یعنی Springboard می‌شود. این قابلیت که البته هنوز در بتای فعلی برای کاربران در دسترس نیست، می‌خواهد رابط کاربری آیفون را برای کاربرانی ساده‌تر کند که ممکن است رابط فعلی برایشان بیش از حد پیچیده باشد.

معرفی Custom Accessbility Mode

اپل در حال حاضر قابلیت مشابهی به نام Guided Access دارد که اجازه می‌دهد کاربران استفاده از دستگاه را به یک اپلیکیشن محدود کنند. ولی Custom Accessibility Mode اجازه می‌دهد در سیستم حرکت کنید. برای مثال کاربر می‌تواند بخش‌هایی مثل رابط کاربری و اندازه متن‌ها را تغییر دهد، اپ‌های حاضر در هوم اسکرین را عوض کند، مخاطبان مجاز را تعیین نماید و دسترسی به دکمه‌های فیزیکی را مهیا سازد.

بیشتر بخوانیم: بروزرسانی iOS 16.1 منتشر شد؛ نگاهی به قابلیت‌های جدیدترین سیستم عامل اپل

تنظیمات ClarityUI

پیچیدگی‌های رابط iOS و برنامه‌ها کمتر می‌شود

این تنظیمات می‌توانند با یک گذرواژه تحت حفاظت قرار بگیرند. به‌علاوه، می‌توان با سه‌بار فشار دادن دکمه پاور یا هوم، این حالت را فعال یا غیرفعال کرد. زمانی که Custom Accessibility Mode فعال شد، حتی رابط کاربری اپ‌ها هم به شدت ساده می‌شود و عناصر آن‌ها اندازه بزرگ‌تری به خود می‌گیرند.

بیشتر بخوانیم: اپل iOS 16.0.3 را منتشر کرد: رفع باگ نوتیفیکیشن‌ها و بهبود سرعت دوربین

پیچیدگی‌های رابط iOS و برنامه‌ها کمتر می‌شوددر این‌جا می‌توانید تصویری از نسخه ساده لاک اسکرین را ببینید که با نگه‌داشتن انگشت می‌توان قفل صفحه را باز کرد. همچنین صفحه هوم با چهار آیکن بزرگ برنامه‌ها دیده می‌شود و دیگر خبری از داک نیست. اپ Messages هم بسیار ساده شده و تقریباً تمام عناصر اضافه را از بین برده تا تمرکز خود را روی مهم‌ترین اطلاعات بگذارد.
اگرچه اشاره به این ویژگی در بتای iOS 16.2 دیده شده است، اما نمی‌توان با اطمینان گفت که این قابلیت قرار است در همین نسخه عرضه شود. iOS 16.2 احتمالاً اواسط دسامبر از راه خواهد رسید.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط