متا: فیسبوک روزانه ۲ میلیارد کاربر فعال دارد

متا: فیسبوک روزانه ۲ میلیارد کاربر فعال دارد

متا همچنین به برنامه‌های خود در زمینه پیام‌رسانی نیز اشاره کرد که شامل حضور دوباره Messenger در فیسبوک می‌شود.
متا اعلام کرد که فیسبوک امسال شروع فوق‌العاده‌ای داشته است و اخیراً ۲ میلیارد کاربر فعال روزانه از آن استفاده کرده‌اند. علاوه بر ارائه این آمارها، متا همچنین برنامه‌هایی که برای سرویس محبوب مسنجر (Messenger) خود در نظر گرفته را نیز اعلام کرد.

بیشتر بخوانیم: کاهش قیمت هدست واقعیت مجازی متا

حضور دوباره مسنجر در فیسبوک

حضور دوباره مسنجر در فیسبوک

شرکت متا اعلام کرد که دوست دارد کاربران محتوای موجود در فیسبوک را بتوانند بسیار راحت‌تر و از طریق برنامه پیام‌رسان به اشتراک بگذارند و دیگر نیازی به جابجایی بین برنامه‌ها وجود نداشته باشد. در همین رابطه، متا اعلام کرد که در حال آزمایش قابلیت دسترسی به صندوق پیام‌های Messenger از داخل برنامه فیسبوک است و قصد دارد به‌زودی این قابلیت را به افراد بیشتری ارائه کند.
فیسبوک و مسنجر برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ از یکدیگر جدا شدند و مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت متا در آن زمان ادعا کرد که داشتن Messenger به عنوان یک برنامه مستقل، «تجربه بهتری» برای کاربران ارائه خواهد کرد.

این شرکت در توضیح اهمیت برنامه پیام‌رسان خود، اعلام کرد که روزانه ۱۴۰ میلیارد پیام از طریق آن ارسال می‌شود. در اینستاگرام، ویدیوهای ریلز (Reels) میلیاردها بار در روز از طریق این پیام‌رسان به اشتراک گذاشته می‌شوند و در فیسبوک نیز این روند با سرعت زیادی در حال رشد است.

متا در پایان اعلامیه‌های خود در مورد سرویس‌های پیام‌رسانش، گفت که قصد دارد در سال جاری میلادی راه‌های بیشتری برای ارائه ویژگی‌های پیام‌رسانی به فیسبوک اضافه کند. هدف این شرکت، ایجاد راه‌هایی برای اتصال و اشتراک‌گذاری آسان و راحت در تمام پلتفرم‌هایش است.

شرکت متا در چند وقت گذشته دوران بسیار سختی را تجربه کرده است. علاوه بر سرمایه‌گذاری‌های بی‌نتیجه این شرکت روی متاورس، این شرکت تصمیم گرفت با هدف جذب کاربران بیشتر، قیمت هدست‌های واقعیت مجازی خود را کاهش دهد. همچنین بلومبرگ به تازگی گفته بود که متا دوباره هزاران کارمند را با هدف کاهش هزینه‌هایش اخراج کرده است.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط