فولاد صفر الهلال یک، فولاد نباخت فقط وقت کم آورد!

فولاد صفر الهلال یک، فولاد نباخت فقط وقت کم آورد!

به گزارش “ورزش سه” در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال فولاد خوزستان، تنها نماینده ایران در این مرحله، برابر الهلال، مدافع عنوان قهرمانی و نایب قهرمان جام باشگاه‌های جهان قرار گرفت و با ارائه نمایشی فراتر از انتظار، با گل دیرهنگام موسی مارگا مغلوب شد.

در حالی که نیمه اول بازی تحت تأثیر شناخت دو تیم از هم آغاز شد، این فولاد بود که با موقعیت جدی گلزنی فرصت پیش افتادن از حریف را داشت، اما ضربه احسان پهلوان با واکنش عبدالله المعیوف دفع شد.

در ادامه بازی باز هم قرمزهای اهواز توسط روبرتو تورس فرصت گلزنی داشتند که باز هم سنگربان باتجربه الهلال مانع از فروپاشی دروازه تیمش شد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

بازی فولاد الهلال

با شروع نیمه دوم الهلال کنترل بیشتری روی جریان بازی پیدا کرد و یک موقعیت فوق‌العاده هم روی شوت ویتو خلق کرد که کریستوفر نت با شیرجه‌ای تماشایی جلوی گلزنی او را گرفت.

اما در ادامه باز هم فولاد بازی را در دست گرفت و جدی‌ترین موقعیت بازی را با ضربه سر امین حزباوی روی دروازه الهلال ایجاد کرد، اما با بدشانسی توپ به تیر افقی برخورد کرد تا باز هم بازی بدون گل دنبال شود.

احسان پهلوان در بازی الهلال

در نهایت و در شرایطی که بازی با نتیجه بدون گل رو به پایان بود، روی پاس دیدنی و زمینی صالح الشهری به موسی مارگا، او در دقیقه ۸۷، از سمت راست وارد محوطه جریمه شد و در موقعیتی تک به تک، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و گل اول بازی را به ثمر رساند.

در نهایت نیز این بازی با همین تک گل به سود الهلال به پایان رسید تا فولادی‌ها در عین شایستگی، برابر حریف قدرتمند و پرستاره خود مغلوب شده و از دور رقابت‌ها کنار بروند. آبی‌های ریاض نیز راهی مرحله نیمه نهایی شدند و باید به مصاف الدحیل بروند.

🏆 بازی از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
🗓 پنج‌شنبه: ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ ؛ ساعت: ۲۱:۳۰
🏟 ورزشگاه: الجنوب قطر / تماشاگر: ۱۴۱۷۳ نفر
👕 گروه داوری: هیروکی کیمورا / کمک‌ها: ایسائو نیشی هاشی – تاکومی تاکاگی؛ داور چهارم: فو مینگ

🟨 کارت زرد:
فولاد: محمد آبشک (۷۸)- سعید واسعی (۸۴)
الهلال: علی البلیهی (۲۹)

ترکیب فولاد:
کریستوفر کنت، مهدی شیری، ساسان انصاری، حمید بوحمدان، احسان پهلوان (۷۱- علیرضا کوشکی)، روبرتو تورس، عارف آقاسی، امین حزباوی، وحید حیدریه، سینا مریدی (۶۲- محمد آبشک) و اشکان دژاگه (۷۱- سعید واسعی)
سرمربی: حمیدرضا رجبی

ترکیب فولاد برابر الهلال

ترکیب الهلال:
عبدالله المعیوف، علی البلیهی، جانگ هیون‌سو، حمد الیامی، ناصر الدوسری (۴۶- سعود عبدالحمید)، سلمان الفرج (۷۶- صالح الشهری)، گوستاوو کوئلار، محمد کنو، سالم الدوسری، لوکاس ویتو و موسی مارگا
سرمربی: رامون دیاز

⚽️ شرح گل:
الهلال یک – فولاد صفر (دقیقه ۸۷: موسی مارگا): روی یک غافلگیری و پاس زمینی صالح الشهری به موسی مارگا در سمت راست، او از خط دفاعی فولاد عبور کرد و در شرایطی که کریستوفر کنت نیز از دروازه خارج شده بود، ضربه زمینی و دقیق مارگا به گوشه دروازه رفت و گل نخست بازی را به ثمر رساند.

موسی مارگا

⏱ لحظات حساس:
دقیقه ۴: اولین فرصت بازی را الهلال با ارسال یک کرنر به روی دروازه فولاد ایجاد کرد که توپ را مدافعین فولاد دفع کردند.
دقیقه ۶: پاس تو در و دیدنی موسی مارگا پیش از آنکه به ویتو برسد را عارف آقاسی راهی کرنر کرد.
دقیقه ۱۰: ارسال زمینی و تند و تیز موسی مارگا در آستانه رسیدن به سلمان الفرج بود که آقاسی با یک تکل به موقع، توپ را راهی کرنر کرد و مانع از رسیدن توپ به کاپیتان الهلال شد.
دقیقه ۱۳: روی چند پاس تک ضرب، بازیکنان الهلال موفق شدند عمق خط دفاعی فولاد را باز کنند که شوت کم جان ویتو را کریستوفر کنت مهار کرد.
دقیقه ۱۴: ارسال دیدنی روبرتو تورس در دهانه دروازه به بوحمدان رسید ولی ضربه سر بسیار بد این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۵: فولاد بلافاصله یک فرصت فوق‌العاده را از دست داد. روی اشتباه مدافعین الهلال و پاس بوحمدان به احسان پهلوان، او وارد محوطه جریمه شد که ضربه زمینی او را عبدالله المعیوف با پا مهار کرد تا این موقعیت استثنایی از دست برود.
دقیقه ۱۶: روی یک ارسال از سمت چپ، عبدالله المعیوف پس از خروج از دروازه مرتکب اشتباه شد که توپ به روبرتو تورس رسید و شوت روی پا و محکم این بازیکن را المعیوف دور کرد تا این موقعیت بسیار خوب نیز از دست برود.
دقیقه ۳۶: بازیکنان الهلال وارد محوطه جریمه فولاد شدند، اما استقامت بسیار خوب عارف آقاسی مانع از شکل‌گیری موقعیت برای آن‌ها شد.
دقیقه ۳۸: فرار تند و تیز ساسان انصاری از سمت چپ می‌توانست موقعیت خوبی را برای این تیم خلق کند ولی ضربه او با برخورد به مدافع حریف راهی کرنر شد.
دقیقه ۴۴: بازیکنان الهلال یک بار دیگر از سمت راست موقعیتی را خلق کردند که پاس عرضی مارگا از همه عبور کرد و به بیرون رفت.

بیشتر بخوانیم: استعفای نکونام به چه دلیل است؟

دقیقه ۴۸: روی یک ارسال از سمت چپ، احسان پهلوان دچار اشتباه بزرگی شد و نتوانست با سر توپ را دفع کند که سعود عبدالحمید نیز از موقعیت پیش آمده نهایت استفاده را برد و توپ را به دهانه دروازه فرستاد که کریستوفر کنت پیش از مارگا با یک شیرجه بلند توپ را به زیبایی دفع کرد.
دقیقه ۴۹: حرکت تند و تیز انصاری در عمق و ارسال او، پس از چند رفت و برگشت در پشت محوطه جریمه به سینا مریدی رسید که شوت روی پای این بازیکن با برخورد به مدافعان الهلال راهی کرنر شد.
دقیقه ۶۱: ساسان انصاری روی یک فرار تند و تیز و دیدنی از قلب خط دفاعی الهلال عبور کرد و در شرایطی که نزدیک بود به سمت دروازه المعیوف پیش برود، با خطای محمد کنو سرنگون شد و داور نیز این بازیکن را با کارت زرد جریمه کرد. ضربه کاشته را تورس مستقیم به سمت دروازه زد که توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۶۳: ارسال خطرناک بازیکنان الهلال از سمت راست را عارف آقاسی به زیبایی دفع کرد و مانع از سر زنی مهاجمان حریف شد.
دقیقه ۶۴: یک سیو بزرگ از کریستوفر کنت فولاد را نجات داد. پس از اینکه سالم الدوسری وارد محوطه جریمه شد، مدافعان فولاد روی پای او رفتند که توپ پشت محوطه جریمه به لوسیانو ویتو رسید و شوت بسیار خوب او را سنگربان اتریشی فولاد با واکنشی دیدنی دفع کرد و دروازه تیمش را نجات داد.
دقیقه ۶۶: لوسیانو ویتو یک بار دیگر از پشت محوطه جریمه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۶: لوسیانو ویتو یک بار دیگر از پشت محوطه جریمه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۱: یک فرصت فوق‌العاده برای فولاد به شکلی باورنکردنی از دست رفت! ارسال کرنر تورس در محوطه جریمه به محمدامین حزباوی رسید که ضربه سر دیدنی این مدافع پیش تاخته با بدشانسی تمام به تیرک دروازه الهلال برخورد کرد و در ادامه نیز ضربه خود حزباوی با فاصله از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۰: یک ضربه کاشته برای فولاد به دست آمد که این ارسال با ضربه سر محمدامین حزباوی همراه شد و توپ او به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۲: وحید حیدریه پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که ضربه این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

🥇بهترین بازیکن:
عارف آقاسی یک شب استثنایی را برابر الهلال پشت سر گذاشت. مدافع باتجربه فولادی‌ها در جدال برابر ستاره‌های گران قیمت نماینده عربستان، بارها و بارها دروازه تیمش را نجات داد. او در این بازی باعث ۷ دفع توپ شد و با ۴ تکل، ۸ بار مانع از باز شدن دروازه تیمش شد. آقاسی در هر ۶ دوئل زمینی که با بازیکنان حریف داشت برنده بود و تنها دوئل هوایی را نیز برد. او با کسب نمره ۷٫۶ بهترین بازیکن زمین شد.

📌 اتفاق ویژه:
برخلاف انتظارات، فولاد بازی فوق‌العاده آبرومندانه‌ای را برابر الهلال به نمایش گذاشت و در شبی که آن‌ها سرمربی خود را در کنارشان نداشتند، با گل دقیقه ۸۶ برابر مدافع عنوان قهرمانی تن به شکست دادند. فولادی‌ها می‌توانستند یکی از بزرگ‌ترین پیروزی‌های تاریخ خود را کسب کنند ولی این اتفاق رخ نداد. عملکرد استثنایی فولاد برابر الهلال، مهم‌ترین اتفاق این دیدار بود.

حمیدرضا رجبی سرمربی فولاد برابر الهلال

🔴 در حاشیه:

  • تعداد زیادی از هواداران الهلال در استادیوم الجنوب حاضر شده‌اند. می‌توان گفت که جو ورزشگاه کاملا به سود نماینده عربستان است.
  • عملکرد بسیار خوب بازیکنان فولاد در نیمه اول، باعث تعجب و حیرت هواداران سعودی شد.
  • مصدومیت شدید کریستوفر کنت در لحظات پایانی نیمه نخست باعث تعویق بازی شد. او سپس با سری بانداژ شده به بازی ادامه داد.
  • محمدحسین کنعانی زادگان مدافع ایرانی الاهلی قطر نیز در استادیوم حضور دارد. در لحظاتی که تصویر او توسط کارگردان تلویزیونی شکار شد، کنعانی مشغول امضا دادن به هواداران بود.
کنعان زادگان تماشاگر بازی فولاد و الهلال

منبع: ورزش سه

درباره نویسنده

مطالب مرتبط