فناوری LifeLike Pixel سامسونگ برای نمایشگرهای OLED

فناوری LifeLike Pixel سامسونگ برای نمایشگرهای OLED

این فناوری سامسونگ احتمالاً باعث بهبود بازتولید رنگ‌ها در نمایشگرهای OLED می‌شود.
تنها چند روز پیش از معرفی رسمی سری گلکسی S23، سامسونگ خواستار ثبت نشان تجاری برای یک فناوری نمایشگر جدید خود شده است که در محصولات آینده‌اش مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظاهراً این فناوری عملکرد نمایشگرهای OLED سامسونگ را بهبود می‌دهند.
کره‌ای‌ها در کشور خودشان خواستار ثبت نام تجاری جدید شده‌اند که «LifeLike Pixel» نام دارد. درحال‌حاضر دقیقاً نمی‌دانیم این فناوری چه کاربردی دارد و چگونه کار می‌کند، اما می‌توانیم با اطمینان بالایی بگوییم که در نمایشگرهای OLED آینده سامسونگ برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این احتمال وجود دارد که این فناوری به نمایشگرهای واقعیت مجازی/افزوده، لپ‌تاپ‌ها و ساعت‌های هوشمند هم راه پیدا کند.

بیشتر بخوانیم: از هارد SSD جدید سامسونگ با کنترلر ۵ نانومتری و سرعت ۶۰۰۰ مگابایت بر ثانیه رونمایی شد

فناوری جدید سامسونگ شاید بازتولید رنگ نمایشگرهای OLED را بهبود دهد

فناوری LifeLike Pixel


ثبت نام تجاری LifeLike Pixel دقیقاً در روزی صورت گرفته است که کره‌ای‌ها نام Flex Hybrid را ثبت کردند. Flex Hybrid نمایشگر جدید سامسونگ است که به‌طور هم‌زمان قابلیت‌های تاشدن و حرکت کشویی را ارائه می‌کند. این نوع نمایشگر می‌تواند در لپ‌تاپ‌ها مورد استفاده قرار بگیرد تا ابعاد آن‌ها بسیار کوچک‌تر شود.

بیشتر بخوانیم: عرضه گوشی های پرچم دار سامسونگ با تراشه‌های اسنپدراگون

این احتمال وجود دارد که فناوری جدید کره‌ای‌ها، یعنی LifeLike Pixel، به‌نوعی با بهبود بازتولید رنگ‌ها در نمایشگرهای OLED ارتباط داشته باشد. درحال‌حاضر نمی‌دانیم از چه زمانی این فناوری در محصولات سامسونگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما شاید در سری گلکسی S23 شاهد این فناوری باشیم.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط