فروش اجباری بلیت هواپیما با قیمت نجومی ادامه دارد

فروش اجباری بلیت هواپیما با قیمت نجومی ادامه دارد

درحالی سازمان هواپیمایی از ممنوعیت فروش اجباری بلیت هواپیما خبر داده که برخی ایرلاین‌ها بی‌توجه به این بخشنامه همچنان بلیت پروازهای خود را با پکیج‌های اجباری به فروش می‌رسانند.
به گزارش حستایل و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دیروز سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور بخشنامه ممنوعیت فروش اجباری بلیت هواپیما به مسافران خبر داده و گفته بود:رعایت سقف قیمت بلیت مصوب برای ایرلاین ها الزامی است.

یازرلو افزود: با توجه به لزوم مدیریت امور در راستای تامین بلیت هواپیما در آستانه تعطیلات نوروزی، انجام بموقع پروازها و ایفای تعهدات شرکتهای هواپیمایی در هنگام بروز تاخیر، سازمان هواپیمایی کشوری بخشنامه تمهیدات و الزامات اجرایی نوروز ۱۴۰۲ را صادر کرد.
وی افزود: براساس این بخشنامه فروش اجباری(فروش تور همراه بلیط در مواقعی که مسافران متقاضی خرید صرفاً بلیت هستند یا تحمیل هر گونه شرایط غیر از خواست مسافران به آنها) ممنوع بوده و ارائه هرگونه خدمات به مسافران باید با در نظر گرفتن ظرفیتهای خالی صندلی و توافق و رضایت مسافران باشد.

وی تصریح کرد: رعایت سقف قیمت بلیت تعیین شده مطابق نرخنامه مورخ ۱۳/۱۰/۱۴۰۰ در تمامی مسیرهای داخلی و نظارت کامل برعملکرد تمامی نمایندگان فروش و برخورد با متخلف یا متخلفان از سوی واحد بازرگانی آن شرکت هواپیمایی الزامی است.

بیشتر بخوانیم: زمان قرعه‌ کشی خودروهای وارداتی تغییر کرد

به گزارش تسنیم، با وجود تاکید سخنگوی تازه وارد سازمان هواپیمایی کشوری برممنوعیت فروش بلیت با شرایط “اجباری” و قیمت‌های چندبرابر، اما همچنان این رویه از سوی برخی شرکت‌های هواپیمایی ادامه دارد.

در حالی خرید بلیت پرواز مسیرهای پُرتردد مانند تهران-کیش برای ایام عید با قیمت مصوب تقریبا غیرممکن است که برخی شرکت‌های هواپیمایی بی توجه به ممنوعیت فروش اجباری بلیت، پروازهای داخلی را با قیمت‌های دلخواه به فروش می‌رسانند.

به‌عنوان نمونه هواپیمایی چابهار بلیت پرواز تهران-کیش برای روز ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ همراه با یک شب اقامت را به قیمت ۳٫۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که قیمت مصوب این مسیر پروازی یک میلیون و ۳۵۹ هزار و ۳۰۰ تومان است.

قیمت بلیط هواپیما


به گزارش تسنیم، این‌گونه به نظر می‌رسد برخی شرکت‌های هواپیمایی به اصطلاح “تره” هم برای بخشنامه‌های سازمان هواپیمایی کشوری “خُرد” نمی‌کنند. تداوم بی‌اعتنایی محض ایرلاین‌ها به متولی سازمان هواپیمایی کشور در آستانه تعطیلات نوروزی باعث شده تا مصرف‌کنندگان شرایط سختی را در تهیه بلیت داشته باشند.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط