همه آنچه که باید از عوارض مکمل گینر بدانید!

همه آنچه که باید از عوارض مکمل گینر بدانید!

افرادی که بدن سازی انجام می دهند با مکمل ها آشنایی دارند. یکی از مکمل هایی که افراد ورزشکار با آن اشنا هستند مکمل گینر (Gainer) می باشد. می توان گفت این مکمل جزو یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین مکل های ورزشی می باشد. این مکمل جزو مکمل های تکمیل کننده وعده های غذایی ورزشکاران می باشد. اما یک نکته بسیار مهم که افراد باید در نظر داشته باشند داشتن اطلاعات کامل در رابطه با این مکمل ها می باشد. با داشتن آگاهی در رابطه با این مکمل ها می توانند دچار عوارض مکمل گینر نشوند.

مکمل گینر

مکمل بدنسازی گینر چیست؟

مکمل گینر جزو یکی از مکمل های عالی برای برای افزایش وزن می باشد. این مکمل به دلیل محتویاتی که دارد می تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر روی افزایش وزن و عضله سازی افراد بگذارد. افرادی که این مکمل را خریداری می کنند به دنبال اضافه وزن می باشند. ممکن است این افراد با مشکلاتی روبرو باشند و به سختی وزن خود را افزایش دهند. یک روش بسیار عالی برای کمک به این افراد وجود دارد تا بتوانند عضله سازی خود را به بهترین شکل انجام دهند.
مکمل بدنسازی گینر جزو یکی از مکمل های بسیار پر کالری می باشد. این مکمل حاوی مقادیر چربی ، پروتئین و کربوهیدرات است. پودر مکمل گینر شامل موادی مانند مواد معدنی، ویتامین ها، کربوهیدرات های ساده و پیچیده و اسید آمینه ها می باشد. پس اگر می خواهید یک مکمل گینر خوب را تشخیص دهید باید به مواد اولیه و مواد سازنده آن دقت کنید. بهتر است افراد این پودر را به صورت خودسرانه مصرف نکنند و از افراد متخصص و مربیان باشگاه که دارای مدارک معتبر مربیگری هستند سوال کنند و از آن ها مشورت بگیرند. به این صورت می توانند با انتخاب درست به افزایش وزن و عضله سازی بدن خود کمک بسیار زیادی کنند.

انواع پودر گینر

قبل از پرداختن به عوارض مکمل گینر بهتر است در رابطه با انواع آن صحبت کنیم. پودر مکمل گینر به دو دسته تقسیم می شود. این دو دسته شامل دسته افزایش وزن و دسته افزایش حجم می باشد. با توجه به نیاز و خواسته خود می توانند یکی از این دو دسته را تهیه کرده و از آن استفاده کنند. هر کدام از این انواع مکمل های بدنسازی دارای ویژگی ها و مزایا و معایبی هستند که افراد قبل از مصرف باید به آن‌ها توجه نمایند.

انواع پودر گینر

 

بیشتر بخوانیم: معرفی انواع مکمل های بدنسازی

گینر افزایش وزن

این مکمل به منظور افزایش وزن استفاده می شود و جزو مکمل های بسیار پر کالری است. کربوهیدرات موجود در این پودر بسیار بالا می باشد و برای افرادی مناسب است که به سختی وزن خود را افزایش می دهند. اصطلاحا تیپ بدنی آن ها اکتومورف می باشد. البته این پودر ها را افرادی که به دلیل مشکلات دیگر وزن خود را از دست داده اند نیز استفاده می کنند. افرادی که این نوع مکمل را مصرف می‌کنند نمی‌ توانند تمرینات بدنسازی بسیار شدید و هوازی انجام دهند. بهتر است تمرینات بدنسازی خود را با شدت متوسط دنبال کنند تا بتوانند در کنار این تمرینات و مصرف پودر بدنسازی گینر شاهد افزایش وزن خود باشند


عوارض مکمل گینر اضافه وزن

عوارض مکمل گینر اضافه وزن نیز زیاد است. افرادی به صورت خودسرانه آن ها را مصرف کنند ممکن است با این عوارض روبرو شوند. به عنوان مثال مصرف بی رویه مکمل سبب افزایش چربی در بدن افرادی می شود که این پودر را به صورت خودسرانه و بسیار زیاد استفاده می کنند. همچنین اگر به صورت درست و اصولی این پودر استفاده نشود ممکن است مشکلات گوارشی نیز در بدن افراد در دراز مدت به وجود بیاورد. اگر افرادی که از این مکمل استفاده می‌ کنند آب کمی مصرف کنند با مشکلات روده ای مواجه می شوند.

بیشتر بخوانیم: کراتین بدنسازی چیست؟ عوارض, نحوه مصرف و انواع آنها


گینر های عضله ساز

به مکمل گینر برای افزایش وزن اشاره کردیم، حال می‌ خواهیم به نوع دیگری از این مکمل ها که وظیفه عضله سازی را بر عهده دارند اشاره نماییم. این مکمل نیز کالری خیلی بالایی دارد. اما این نوع مکمل با نوع مکمل افزایش وزن یک تفاوت اساسی دارد و آن نسبت پروتئین به کربوهیدرات می باشد. در این مکمل مقدار پروتئین خیلی بیشتر از کربوهیدرات است افرادی که مکمل گینر عضله ساز مصرف می‌ کند باید حتماً تمرینات بدنسازی قدرتی و پرشدت را انجام دهند تا بتوانند نتیجه مورد نظر خود را ببینند.

عوارض مکمل گینر عضله ساز

عوارض مکمل گینر در این قسمت مورد بررسی قرار می گیرد. البته اگر این پودر به صورت نادرست استفاده شود ممکن است عوارض جانبی را برای فرد ورزشکار به همراه بیاورد. عوارضی که ممکن است مکمل گینر برای افراد داشته باشد افزایش چربی در بدن این افراد می باشد. همچنین ممکن است در دراز مدت مشکلاتی مانند بیماری‌ های گوارشی را نیز در بدن افراد به وجود آورد. در نظر داشته باشید اگر شما از این پودر استفاده می‌ کنید حتماً باید در کنار آن از مایعات مخصوصاً آب بسیار استفاده کنید. زیرا در صورت کم بودن آب امکان ایجاد مشکلات در روده افراد بسیار افزایش پیدا می کند. بهتر است برای مصرف انواع مکمل های بدنسازی با مربی و پزشک مربوطه مشورت کرده تا بتوانید تصمیم درست را بگیرید و با کمترین عوارض بهترین نتیجه ممکن را بر روی بدن خود دریافت نمایید.


عوارض این مکمل ها

عوارض مصرف مکمل گینر

 

عوارض مکمل گینر سبب می شود تا افراد دچار مشکلات زیادی شوند. آسیب های شدیدی که این مکمل ها به کلیه و کبد می زنند جبران ناپذیر است. همچنین اگر به صورت درست و اصولی مصرف نشوند می توانند سبب چاقی زیاد در افراد شوند. اصل نبودن این مکمل ها نیز می تواند سیستم داخلی بدن را با مشکل روبرو کند. در نظر داشته باشید مهم ترین عوارضی که این مکمل به بدن افراد می زند مشکلات گوارشی می باشد. مشکلات روده و گوارش می توانند زندگی افراد را مختل کند و بدن افراد را ضعیف نماید. سلامتی بزرگترین موهبت انسان ها می باشد. بهترین روش انجام ورزش درست و اصولی و داشتن تغذیه مناسب می باشد. این مکمل ها با تاثیرات موقتی تنها برای مدت زمان کوتاهی می توانند سبب شوند که افراد به وزن دلخواه خود برسند. اما بعد از متوقف شدن مصرف این مکمل ها وزن فرد دوباره مثل روز اولش می شود.

باید به عوارض مکمل گینر دقت کنید تا گرفتار آن نشوید. شما باید در کنار آن تمرینات ورزشی و وعده‌ های غذایی خود را نیز بهبود ببخشید. به عنوان مثال اگر قصد دارید با استفاده از پودر مکمل گینر افزایش وزن را به دست بیاورید بهترین کار انجام تمرینات ورزشی متوسط و مصرف غذا هایی مانند کربوهیدرات، پروتئین و چربی می باشد. به عنوان مثال غذا هایی مانند سیب زمینی، برنج، گندم، گوشت سفید، مرغ، ماهی، تخم مرغ ،آووکادو، آجیل ها، دانه ها و شیر پرچرب جزو موارد بسیار عالی برای استفاده شما می باشند‌.

بیشتر بخوانیم: اشتباهات رایج در ورزش بدنسازی


سخن پایانی

در این مطلب قصد داشتیم تا در رابطه با انواع مکمل گینر و عوارض مکمل گینر اطلاعات مفیدی به شما ارائه دهیم. شما می توانید این مکمل را با آب مخلوط کرده و مصرف کنید. همچنین برای اینکه طعم خوشمزه و مناسبی داشته باشد بهتر است این مکمل را با شیر مخلوط کرده تا کالری شیر نیز به آن اضافه شده و بتوانید نتیجه بهتری کسب نمایید. همچنین در نظر داشته باشید مصرف مکمل گینر عضله ساز به تنهایی نتیجه بخش نمی باشد. شما در کنار مصرف این پروتئین ها باید رژیم غذایی مناسب و برنامه ورزشی بسیار عالی و اصولی داشته باشید تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید.
اگر ‌می خواهید دچار عوارض مکمل گینر نشوید بدون ورزش این کار را انجام ندهید. چون این پودر فقط میزان چربی در نواحی شکم و پهلو را اضافه کرده و باعث چاقی بسیار زیاد در بدن شما می شود. شما در کنار مکمل عضله ساز می توانید از کراتین ها استفاده کنید. مصرف این دو با هم هیچ مشکلی را برای بدن افراد به وجود نمی آورد. اما به این نکته مهم توجه کنید که مصرف بیش از اندازه مکمل هایی مانند گینر می تواند مشکلات گوارشی و یا روده ای برای افراد به وجود بیاورد. بهتر است از یک مربی کاربلد و تحصیل کرده در این زمینه مشورت گرفته و تا پایان کار او را همراه خود داشته باشید.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط