عدم نیاز اتصال اپل واچ های جدید به آیفون برای استفاده از GPS

عدم نیاز اتصال اپل واچ های جدید به آیفون برای استفاده از GPS

مدل‌های ۲۰۲۲ ساعت‌های هوشمند اپل واچ امکان استفاده از ویژگی‌های مرتبط با GPS را بدون‌ نیاز به جفت‌سازی با آیفون دراختیار کاربران قرار می‌دهند.
مدل‌های قدیمی‌تر اپل واچ برای ارائه‌ی برخی قابلیت‌ها مثل موقعیت‌یاب جغرافیایی (GPS) به اتصال آیفون نیاز داشتند. خوشبختانه براساس اطلاعات درج‌شده در اسناد پشتیبانی اپل، مدل‌های ۲۰۲۲ این ساعت هوشمند برای استفاده از قابلیت‌هایی مثل GPS به اتصال آیفون نیاز ندارند. سند پشتیبانی اپل توضیح می‌دهد کاربران چگونه با کالیبره‌کردن اپل واچ خود هنگام انجام تمرینات ورزشی و سایر فعالیت‌ها، اندازه‌گیری‌های دقیقی دریافت خواهند کرد.

بیشتر بخوانیم: شروع قیمت آیفون ۱۵ اولترا احتمالا از ۱٬۳۰۰ دلار

WccfTech می‌نویسد اتصال به آیفون برای استفاده از GPS به کاهش مصرف باتری اپل واچ کمک می‌کند؛ اما در این سناریو و هنگام کالییبره‌کردن، دستگاه اندازه‌گیری‌های نادرستی دریافت می‌کرد. به‌هرحال، یکی از مشکلات رویکرد جدید این است که شاید مصرف باتری مدل‌های ۲۰۲۲ ساعت‌های هوشمند اپل افزایش یابد؛ زیرا این محصولات باتری‌های کوچکی دارند؛ بنابراین، کاربران باید آن‌ها را در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر شارژ کنند.

جی پی اس اپل واچ های جدید

با‌‌توجه‌ به این‌که استفاده از GPS داخلی در اپل‌ واچ‌های جدید باعث افزایش مصرف باتری خواهد شد، احتمالاً دارندگان مدل اولترا، جدیدترین نسل این ساعت هوشمند، از قابلیت مذکور استفاده خواهند کرد؛ زیرا این مدل باتری بزرگ‌تری دارد. در مقام مقایسه، اپل واچ اولترا به باتری ۵۴۲ میلی‌آمپرساعتی و اپل واچ سری ۸ به باتری ۳۰۸ میلی‌آمپرساعتی مجهز شده است و این یعنی تفاوت ۷۶ درصدی در ظرفیت باتری آن‌ها وجود دارد.

بیشتر بخوانیم: اپل watchOS 9.2 را با پشتیبانی از تشخیص خودکار مسیر دویدن و امکان رقابت با رکوردهای قبلی منتشر کرد

به‌هرحال، باید این نکته را هم مدنظر گرفت که اپل واچ اولترا قیمت گرانی دارد؛ ازاین‌رو، بیشتر افراد احتمالاً تمایل زیادی به خرید آن نخواهند داشت. شاید اپل بتواند تغییراتی در به‌روزرسانی‌های آینده‌ی watchOS اعمال کند تا کاربران بتوانند با جفت‌سازی ساعت هوشمند خود با آیفون، به افزایش عمر باتری آن کمک کنند.

بیشتر بخوانیم: تمرکز روی بهبود شارژدهی باتری آیفون ۱۵

منبع: زومیت

درباره نویسنده

مطالب مرتبط