سامسونگ دیگر به‌روزرسانی جدیدی برای گلکسی نوت ۹ منتشر نمی‌کند

سامسونگ دیگر به‌روزرسانی جدیدی برای گلکسی نوت ۹ منتشر نمی‌کند

سامسونگ اعلام کرد که دیگر به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای گوشی گلکسی نوت ۹ منتشر نخواهد کرد. غول فناوری در وب‌سایت خود، نام دستگاه‌هایی که فعالانه از آن‌ها پشتیبانی خواهد شد را فهرست کرده و هرچند نام گوشی‌های جدیدتری مانند گلکسی زد فلیپ ۴ و گلکسی زد فولد ۴ در آن دیده می‌شود، خبری از گلکسی‌ نوت ۹ دیده نمی‌شود.

طبق گزارش SamMobile، با این وجود، سامسونگ حتی برای گلکسی‌ نوت ۹ به‌روزرسانی‌های امنیتی را منتشر نمی‌کند. زمان عرضه این گوشی به چهار سال پیش و آگوست ۲۰۱۸ برمی‌گردد که در آن زمان همراه با اندروید ۸٫۱ Oreo عرضه شد. سامسونگ سال ۲۰۱۹ به‌روزرسانی اندروید ۹ و سال ۲۰۲۰ به‌روزرسانی One UI 2.5 مبتنی بر اندروید ۱۰ را برای آن منتشر کرد. در ادامه، این گوشی هر سه ماه یک‌بار به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت کرد.

مقاله مرتبط: سامسونگ به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای گلکسی J7 منتشر کرد

آپدیت‌های گلکسی نوت ۱۰ نیز محدود می‌شود!

آپدیت‌های گلکسی نوت 10 نیز محدود می‌شود!
غول فناوری مستقر در کره جنوبی همچنین تصمیم گرفته تا برای سری گلکسی نوت ۱۰ به صورت فصل آپدیت جدیدی منتشر کند. گلکسی‌ نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ پلاس در گذشته به صورت ماهانه به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت می‌کردند. با این حال، سامسونگ اکنون قصد دارد تا این آپدیت را هر سه ماه یک بار برای گوشی‌ها منتشر کند. دو دستگاه سری گلکسی‌ نوت ۱۰ در آگوست ۲۰۱۹ همراه با اندروید ۹ عرضه شدند.

سری گلکسی نوت ۱۰ در اوایل سال ۲۰۲۰ به‌روزرسانی اندروید ۱۰ را دریافت کردند و سپس در اوایل سال ۲۰۲۱ به رابط کاربری One UI 3 مبتنی بر اندروید ۱۱ مجهز شدند. در ادامه، اوایل سال جاری به‌روزرسانی One UI 4 مبتنی بر اندروید ۱۲ برای آن‌ها منتشر شد و آپدیت اندروید ۱۳ را دریافت نخواهند کرد.

مقاله مرتبط: سامسونگ از ساعت‌های هوشمند سری گلکسی واچ ۵ رونمایی کرد

در همین رابطه، سامسونگ اخیرا شروع به انتشار اندروید ۱۲L برای نسل‌های قبلی گوشی‌های تاشو خود کرد که گوشی‌های تاشو گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فیلیپ ۳ به عنوان اولین دستگاه‌ها، به‌روزرسانی اندروید ۱۲L را دریافت می‌کنند.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط