صعود لحظه آخری کره جنوبی

صعود لحظه آخری کره جنوبی

در عین ناباوری کره‌جنوبی با کسب پیروزی مقابل پرتغال به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی صعود کرد.

به گزارش “ورزش سه”، کره‌جنوبی از ابتدای جام جهانی تیمی نه چندان امیدوارکننده نشان داده بود که مصدومیت چند ستاره و شکست مقابل غنا، باعث شده بود تا طرفدارانش هم چندان به صعود خوشبین نباشند اما در هفته پایانی همه چیز به شکل دیگری رقم خورد.
در شروع بازی این پرتغال بود که موفق شد به گلزنی شد اما یک ارسال و برخورد توپ به کمر رونالدو، موقعیت را در اختیار یونگ کوون کیم قرار داد تا او گل مساوی را بزند.

بیشتر بخوانیم: کره از ناامیدی به امید، از امید به اشک! (عکس)

نیمه اول با این نتیجه و در حالی به پایان رسید که مهاجمان پرتغال از جمله کریستیانو رونالدو چند فرصت را از دست دادند و کره‌جنوبی هم یک گل در موقعیت آفساید به ثمر رساند.
در نیمه دوم فرناندو سانتوس چند تعویض انجام داد و بازی متعادل پیش می‌رفت تا اینکه روی استارت حیرت‌انگیز سون هیونگ مین، کره‌جنوبی به گل پیروزی و صعود رسید.
کره باتوجه به پیروزی ۲-۰ اروگوئه، تنها به یک برد احتیاج داشت تا راهی مرحله حذفی شود و این گل روی استارت ۶۵ متری سون هیونگ مین از زمین خودی و پاس در عمق او هی چان هوانگ و ضربه این بازیکن به ثمر رسید تا در عین ناباوری، این تیم به مرحله بعدی برود.

سون هیونگ مین
سون هیونگ مین هم که با ماسک روی صورت، چهره چندان موثری در دو بازی قبلی کره نبود، در این صحنه به خوبی توانایی خود را نشان داد و در نقش یک ستاره واقعی ظاهر شد تا کره با ۴ امتیاز و یک گل زده بیشتر نسبت به اروگوئه، راهی دور بعدی شود.
این سومین صعود کره‌جنوبی پس از جام جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ محسوب می‌شود که با هدایت پائولو بنتو رقم خورد و او توانست ماموریت غیرممکن را در مقابل تیم ملی کشورش انجام دهد.

صعود کره جنوبی با برد برابر پرتغال
پیش از این کره در سال ۲۰۰۲ که ماجراهای جالبی هم داشت، در خانه تا نیمه نهایی پیش رفت اما در جام جهانی ۲۰۱۰ در مرحله یک هشتم حذف شد.
شاگردان بنتو مالا به احتمال فراوان رودرروی برزیل خواهند ایستاد تا جدالی دشوار را با سلسائو داشته باشند.

بیشتر بخوانیم: حذف بلژیک از جام جهانی

کره جنوبی سومین تیم آسیایی در مرحله یک هشتم نهایی محسوب می‌شود که سهم آسیا را پربارتر از همیشه می‌کند.

منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط