شکست شاگردان کی‌روش در بازی مخفیانه

شکست شاگردان کی‌روش در بازی مخفیانه

تیم ملی ایران در آخرین بازی تدارکاتی مقابل تونس شکست خورد و حالا آماده دیدار با انگلیس می‌شود.
به گزارش “ورزش سه” تیم ملی ایران در آخرین بازی تدارکاتی خود قبل از شروع جام جهانی از ساعت ۱۶ به وقت دوحه (۱۶:۳۰ به وقت تهران) مقابل تیم ملی تونس قرار گرفت.

بیشتر بخوانیم: لیست نهایی تیم ملی برای جام جهانی اعلام شد

با تصمیم کارلوس کی‌روش و البته موافقت سرمربی تیم ملی تونس این بازی پشت درهای بسته برگزار شد. البته قوانین فیفا هم اجازه نمی‌داد تا این مسابقه در حضور تماشاگران و اصحاب رسانه برگزار شود. طبق قوانین فیفا تیم‌های ملی حاضر در جام جهانی به دلیل رعایت حق پخش و تبلیغات محیطی حق این را ندارند در کشور میزبان مسابقه دوستانه برگزار کنند مگر اینکه بدون حضور تماشاگران و اصحاب رسانه باشد و پخش زنده تلویزیونی نداشته باشد.

کی روش

با این حال بخش رسانه‌ای تیم ملی با توجه به اینکه آخرین بازی تدارکاتی ایران است و ترکیب نهایی و مورد استفاده کی‌روش در جام جهانی در زمین قرار دارد، هیچ گونه عکس و خبری از مسابقه منتشر نکرده تا همه چیز از دست حریف اول ایران، یعنی انگلیس پنهان بماند.

تیم ملی ایران در سه بازی گذشته خود به ترتیب مقابل اروگوئه، سنگال و نیکاراگوئه قرار گرفت و دو برد ۱-۰ و یک تساوی ۱-۱ به دست آورد. از طرف دیگر تیم ملی تونس نیز در بازی تدارکاتی قبلی‌اش با نتیجه ۵-۱ مقابل برزیل شکست خورد و قبل از آن با یک گل کومور را شکست داده بود. البته این تیم آفریقایی چند وقت گذشته در مسابقه‌ای دوستانه ژاپن را با سه گل در هم کوبیده بود.

با شر‌وع بازی، نیمه اول بدون رد شدن توپ از خط دروازه‌ها با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. با شروع نیمه دوم باز هم کار با تعادل پیش رفت اما همه چیز در دقیقه ۶۲ تحت تاثیر یک ضربه پنالتی برای تونس قرار گرفت. توپی که توسط نعیم اسلیتی به گل تبدیل شد. اما این پایان کار نبود و هفت دقیقه بعد یعنی در دقیقه ۶۹ علی عبدی اختلاف را دو برابر کرد تا شاگردان کارلوس کی‌روش شکست تلخی را در آخرین بازی تدارکاتی تجربه کرده باشند.

بیشتر بخوانیم: رونمایی از لباس تیم ملی در جام جهانی قطر

با شر‌وع بازی، نیمه اول بدون رد شدن توپ از خط دروازه‌ها با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. با شروع نیمه دوم باز هم کار با تعادل پیش رفت اما همه چیز در دقیقه ۶۹ تحت تاثیر یک ضربه پنالتی برای تونس قرار گرفت.
پس از خطای هند ابوالفضل جلالی در محوطه جریمه و اخراج او از روی نقطه پنالتی توسط بازیکن شماره ۲۳ تونس به ثمر رسید. اما این پایان کار نبود در دقیقه ۸۰ علی عبدی اختلاف را دو برابر کرد تا شاگردان کارلوس کی‌روش شکست تلخی را در آخرین بازی تدارکاتی تجربه کرده باشند.

علیرضا جهانبخش در بازی با تونس

طبق اعلام بخش رسانه‌ای تیم ملی بازیکنان زیر مقابل تونس به میدان رفتند:

۱-علیرضا بیرانوند ۶۰ دقیقه
۲- مهدی ترابی ۴۵ دقیقه
۳-حسین کنعانی‌زادگان ۴۵ دقیقه
۴- ابوالفضل جلالی ۳۰ دقیقه (اخراج دقیقه ۷۵)
۵- مرتضی پورعلی گنجی ۴۵ دقیقه
۶- سید مجید حسینی ۴۵ دقیقه
۷-وحید امیری ۴۵ دقیقه
۹- کریم انصاری‌فرد ۴۵ دقیقه
۱۰- مهدی طارمی ۴۵ دقیقه
۱۱- علیرضا جهانبخش ۴۵ دقیقه
۱۳- روزبه چشمی ۴۵ دقیقه
۱۴-احمد نوراللهی ۴۵ دقیقه
۱۵-احسان حاج صفی ۴۵ دقیقه
۱۶-علی قلی‌زاده۴۵ دقیقه
۱۷- صادق محرمی ۴۵ دقیقه
۱۸- سامان قدوس ۴۵ دقیقه
۱۹-سعید عزت اللهی ۴۵ دقیقه
۲۰-میلاد محمدی ۴۵ دقیقه
۲۱-علی کریمی ۴۵ دقیقه
۲۳-شجاع خلیل‌زاده ۴۵ دقیقه
۲۵- رامین رضاییان ۴۵ دقیقه
۳۰- سید حسین حسینی ۳۰ دقیقه

مرتضی پور علی گنجی

بیشتر بخوانیم: شماره های پیراهن بازیکنان تیم ملی

تیم ملی ایران روز دوشنبه (۳۰ آبان) از ساعت ۱۶:۳۰ اولین بازی خود در جام جهانی ۲۰۲۲ را مقابل انگلیس در ورزشگاه بین المللی خلیفه انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانیم: کارلوس کی روش سرمربی قطر؟!

منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط