شکست ایران در فینال فوتسال آسیا

شکست ایران در فینال فوتسال آسیا

به گزارش “ورزش سه”، فینال شانزدهمین دوره جام ملت‌های فوتسال آسیا، دو میهمان تکراری داشت؛ ایران! قهرمان ۱۲ دوره فوتسال آسیا برای چهاردهمین بار در دیدار پایانی این جام که کویت میزبانش بود حضور پیدا کرد تا برای قهرمانی شماره ۱۳ با ژاپن دیدار کند. در سمت مقابل تیمی حضور داشت که تکراری‌ترین حریف ایران در فینال این مسابقات به شمار می رفت.

ژاپن با ۹ دوره حضور در فینال و کسب ۳ عنوان قهرمانی، دومین قدرت برتر فوتسال آسیا به شمار می رود که در ۷ تقابل قبلی خود با ایران در فینال آسیا، تنها یک بار موفق به کسب پیروزی (۲۰۱۴ – ضربات پنالتی) و بالا بردن جام در حضور قدرت اول قاره شده بود. این تیم در دوره قبلی هم حریف ایران در فینال بود و با ۴ گل مغلوب شده بود.

قهرمانی ژاپن در قهرمانی فوتسال آسیا

شاگردان کوگوره هر آن چه در توان داشتند رو کردند تا برای دومین بار در تاریخ، ایران را در فینال آسیا شکست دهند. برنامه اصلی آنها مقاومت در برابر خط حمله آتشین حریف بود. ژاپنی ها مثل بازی با ازبکستان گل اول را دریافت کردند ولی در ادامه توانستند دروازه ایران را باز کرده و با یک مقاومت جانانانه در نهایت سه بر دو ایران را شکست دهند. آنها با این پیروزی، برای اولین بار در تاریخ توانستند ایران را در وقت های قانونی فینال شکست داده و چهارمین قهرمانی خود را جشن بگیرند.

به این ترتیب پرونده شانزدهمین دوره جام ملت های آسیا با چهارمین قهرمانی ژاپن به پایان رسید تا تعداد قهرمانی های ایرانی در عدد ۱۲ باقی مانده و قهرمانی سیزدهم به دو سال بعد موکول شود. ژاپن اولین بار در سال ۲۰۰۶ قهرمان شد و سپس دو دوره متوالی در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ جام قهرمانی را بالای سر برد؛ این تیم در کنار ایران، تنهای تیم های ملی فوتسال آسیا هستند که طعم قهرمانی در جام ملت های آسیا را چشیده اند.

منبع: ورزش سه

درباره نویسنده

مطالب مرتبط