شکست استقلال برابر سپاهان/ مورایس برنده دربی پرتغالی

شکست استقلال برابر سپاهان/ مورایس برنده دربی پرتغالی

سپاهان در اولین دیدار دور برگشت لیگ برتر موفق شد استقلال تهران را با نتیجه ۲-۱ شکست دهد.

در سومین دیدار روز نخست هفته شانزدهم رقابتهای لیگ برتر تیم سپاهان از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه در ورزشگاه نقش جهان میزبان استقلال تهران بود که این دیدار با برتری ۲ بر یک تیم اصفهانی خاتمه یافت.

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، میلاد زکی‌پور، نیلسون جونیور، محمد دانشگر، رامین رضاییان، مسعود ریگی (۷۷ – فرناندز)، امید نورافکن، محمد کریمی، محمد علی‌نژاد، فرشاد احمدزاده (۷۲ – محمد قربانی) و شهریار مغانلو.

ترکیب سپاهان برابر استقلال

ترکیب استقلال: علیرضا رضایی، رافائل سیلوا، سیاوش یزدانی، صالح حردانی (۵۴ – محمد محبی)، جعفر سلمانی، زبیر نیک‌نفس، سعید مهری (۸۳ – محمدحسین زواری)، امید حامدی‌فر (۵۴ – آرش رضاوند)، پیمان بابایی (۷۶ – مهدی قایدی)، کوین یامگا و ارسلان مطهری (۸۳ – سجاد شهباززاده).

ترکیب استقلال برابر سپاهان

داور: حسن اکرمی

بیشتر بخوانیم: برنامه هفته شانزدهم لیگ برتر

نیمه اول

این دیدار در شرایطی آغاز شد که استقلال بازی دور رفت را به سپاهان واگذار کرده بود و برای گرفتن انتقام آن شکست و کم کردن فاصله اش با صدر جدول به اصفهان رفته بود. اما حریف زردپوش هم با هدف تکرار پیروزی دور رفت گام در میدان گذاشت.
نیمه اول این دیدار با سرعت قابل قبولی از سوی هر دو تیم پیگیری شد و استقلال یک موقعیت طلایی و سپاهان دو موقعیت خوب را از دست دادند. در دقیقه ۷ اولین موقعیت جدی و خطرناک را سپاهان روی دروازه استقلال ایجاد کرد اما ضربه سر امید نورافکن به تیر افقی دروازه برخورد کرد و به زمین برگشت. سپاهانی‌ها یک بار دیگر هم تیر دروازه استقلال را به صدا درآوردند تا توپ‌ها به جای تور به تیر برخورد کنند.
اما یکی از بهترین صحنه‌های نیمه اول فرار تماشایی یامگا از میانه زمین بود که یک فرصت عالی را برای این بازیکن ایجاد کرد اما درون محوطه جریمه در زدن ضربه آخر دقت لازم را نداشت و البته خروج عالی پیام نیازمند باعث شد توپ را مهار کند و یک گل را از استقلال یگیرد. این اتفاق در دقیقه ۱۴ نیمه اول رخ داد.
در ادامه هم دو تیم موقعیت‌های خوبی را روی دروازه‌ها ایجاد کردند اما در زدن ضربات آخر موفق نبودند تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

بیشتر بخوانیم: دو خبر خوب نقل و انتقالاتی برای استقلال

نیمه دوم بازی سپاهان و استقلال

نیمه دوم جذاب و تماشایی شروع شد و چهار دقیقه بعد از آغاز بازی سپاهانی‌ها در منطقه یک سوم دفاعی استقلال صاحب یک ضربه کاشته شدند که این ضربه را امید نورافکن از فاصله دور به سمت دروازه آبی‌ها شلیک کرد که علیرضا رضایی در دفع توپ دچار اشتباه شد و به جای مشت کردن توپ به بیرون، آن را به سمت دروازه زد و گل سپاهانی‌ها رقم خورد.

اما این گل دوام زیادی نداشت و یامگا که در این دیدار بهترین بازیکن استقلال بود در دقیقه ۵۸ با استفاده از اشتباه مدافع سپاهان توپی را از درون محوطه جریمه و در عرض دروازه برای ارسلان مطهری ارسال کرد که این بازیکن دروازه خالی را با بغل پایی آرام باز کرد تا کار به تساوی کشیده شود و همه چیز از نو شروع شود.

در ادامه دو تیم بازهم به روند هجومی و سرعتی خود عمل کردند و موقعیت‌هایی را هم ایجاد کردند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند تا این که در دومین دقیقه وقت‌های اضافه سیاوش یزدانی درون محوطه جریمه شهریار مغانلو را سرنگون کرد تا اکرمی داور این دیدار نقطه پنالتی را نشان دهد.

این ضربه را رامین رضاییان که در جام جهانی به ولز گل زده بود، به گل برتری سپاهان تبدیل کرد تا زردپوشان اصفهانی ضمن تکرار پیروزی بازی رفت، سه امتیاز ارزشمند دیگر را به اندوخته‌های خود اضافه کردند و با ۳۰ امتیاز به یک قدمی پرسپولیس رسیدند.

منبع: خبر ورزشی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط