سیتی ۳-۱ برایتون: این هالند توقف‌ناپذیر

سیتی ۳-۱ برایتون: این هالند توقف‌ناپذیر

به گزارش “ورزش سه”، در روزی که ارلینگ هالند موفق شد دو بار دروازه حریف را باز کند، منچسترسیتی به یک پیروزی دیگر دست پیدا کرد تا همچنان نزدیک‌ترین تعقیب کننده آرسنال در صدر جدول باشد.
سیتی بازی را بهتر آغاز کرد و بازیکنان این تیم در دقایق ابتدایی توپ و میدان را در اختیار داشتند اما نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه ایجاد کنند.

در دقیقه ۱۲، چیزی نمانده بود که روی اشتباه ادرسون، دروازه سیتی باز شود اما دنی ولبک نتوانست از این فرصت استفاده کند و ضربه اش در چهارچوب دروازه میزبان نبود.

برتری سیتی ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۲۰، هالند در برخورد با روبرت سانچس در محوطه جریمه برایتون سرنگون شد اما داور بعد از استفاده از VAR دستور به ادامه کار داد.

ولی سرانجام در دقیقه ۲۲، قفل دروازه برایتون باز شد. روی یک پاس بلند از ادرسون بود که هالند صاحب موقعیت شد و بعد از پشت سر گذاشتن روبرت سانچس که از دروازه خارج شده بود و همین طور خارج کردن لوئیز دانک از جریان بازی، با یک بغل پای ساده گل اول بازی را به ثمر رساند.

بعد از این گل تیم میهمان هم پیش کشید و بازی متعادل تر شد. بازی با همین روند ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۳۸، روی ضربه کرنر پاسکال گروس، این دیدنی ولبک بود که می توانست کار را به تساوی بکشد اما ضربه سر او از بالای دروازه سیتی به بیرون رفت.

سه دقیقه بعد از این تیم میزبان بود که اختلاف را دو برابر کرد. سرنگون شدن برناردو سیلوا در محوطه جریمه برایتون توسط لوئیز دانک را داور ابتدا تشخص نداد اما بعد از لحظاتی که بازی دنبال شد، کمک داور ویدیویی از او خواست تا صحنه را بازبینی کند و او در نهایت نقطه پنالتی را نشان داد.

هالند پشت توپ قرار گرفت و در حالی که روبرت سانچس واکنش خاصی نشان نداد، توپ را به گوشه پایین دروازه فرستاد.

برتری سیتی بر برایتون

در دقایق پایانی نیمه اول اتفاق خاصی رخ نداد و نیمه اول را سیتی با برتری ۲-۰ به پایان رساند.

نیمه دوم را دو تیم هجومی آغاز کردند و ابتدا این سیتی بود که می توانست در دقیقه ۵۲ این سیتی بود که روی یک ضدحمله سریع می‌توانست به گل سوم برسد اما ضربه ریاض محرز را روبرت سانچس به خوبی مهار کرد.

یک دقیقه بعد این برایتون بود که یکی از گل های خورده را جبران کرد. سولی مارچ که پشت محوطه جریمه سیتی توپ ربایی کرده بود، لئاندرو تروسار را صاحب موقعیت کرد و او هم با یک شوت دیدنی اختلاف را به یک گل کاهش داد.

حملات دو تیم ادامه پیدا کرد و بازیکنان برایتون که به جبران نتیجه امیدوار شده بودند، با اعتماد به نفس بیشتری بازی می کردند. در دقیقع ۶۷ چیزی نمانده بود که روی اشتباه برناردو سیلوا، مک آلیستر گل دوم را برای برایتون به ثمر برساند اما شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

بیشتر بخوانیم: لیورپول ۱ – منچسترسیتی ۰/ تعظیم بهترین‌های جهان مقابل فرعون مصری

در حالی که هر دو تیم سخت به دنبال زدن گل بعدی بودند، این کوین دی بروینه بود که در دقیقه ۷۵، گل سوم سیتی را به ثمر رساند. روی یک حرکت از سمت چپ بود که برناردو سیلوا به خوبی پیشروی کرد و سپس با یک پاس در عرض، دی بروینه را در پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد. او هم با یک شوت تماشایی اختلاف را به دو گل افزایش داد.

در دقایق پایانی بازیکنان برایتون تلاش زیادی کردند تا گل های خورده را جبران کنند اما تیم میزبان به خوبی بازی را کنترل کرد و با نتیجه ۳-۱ به برتری رسید.

منبع: ورزش سه

درباره نویسنده

مطالب مرتبط