سیتی را از لیگ برتر کنار بگذارید

سیتی را از لیگ برتر کنار بگذارید

تیم‌های لیگ برتر خواستار سقوط منچسترسیتی به دسته پایین‌تر شدند.
به گزارش “ورزش سه”، بعد از چهار سال تحقیق، باشگاه منچسترسیتی با اتهامات مالی بسیاری از سوی لیگ برتر انگلیس مواجه شده است. بر این اساس، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر به بیش از ۱۰۰ مورد نقض قوانین مالی متهم شده است؛ تخلفاتی که از زمان شروع به کار گروه ابوظبی یونایتد به عنوان مالک باشگاه سیتی از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ انجام شده است.

سیتی بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ به یک سری تخلفات مالی متهم شد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:
مخفی کردن منبع واقعی بودجه باشگاه
اعلام تنها بخشی از حقوق پرداختی بازیکنان و سرمربی سابق روبرتو مانچینی
نقض قوانین فیرپلی مالی یوفا و لیگ برتر

گواردیولا

تحقیقات در سال ۲۰۱۸ برای واکاوی کامل موضوع آغاز شد و حالا در شرایطی که بیش از صد تخلف کشف شده و باشگاه سیتی به اتهامات وارده معترض است، باشگاه‌های لیگ برتری خواهان برخورد و اعمال مجازات سریع تا پیش از پایان فصل جاری هستند. یکی از مدیران باشگاه‌های لیگ برتری گفت: اگر این اتهامات ثابت شود، سقوط به دسته پایین‌تر، تنها مجازات مناسب خواهد بود. صحبت از یک دهه تخلف است و ما از لیگ برتر می‌خواهیم که کار درست را انجام دهد.

بیشتر بخوانیم: اولین گل رونالدو در عربستان بدون شادی خاص

منچستر سیتی


در بخشی از بیانیه لیگ برتر آمده است: «طبق قانون لیگ برتر W.82.1، لیگ برتر تأیید می‌کند که امروز تعدادی از موارد ادعایی نقض قوانین لیگ برتر توسط باشگاه منچسترسیتی شناسایی شده و به کمیته تحت قوانین لیگ برتر W.3.4 ارجاع داده می‌شود.» از میان اتهامات بسیاری که به سیتی وارد است، عدم ارائه شفاف اطلاعات مالی، مهم‌ترین مورد است و کارنامه مالی باشگاه انگلیسی در فصل‌های ۱۰-۲۰۰۹ و ۱۸-۲۰۱۷ کاملا مبهم است.

بیشتر بخوانیم: بازگشت سوپرلیگ اروپا با ۶۰ تا ۸۰ تیم!

سیتی متهم است که منبع واقعی میلیون‌ها پوندی که به عنوان درآمد ثبت کرده را پنهان می‌کند. گزارش شده که برخلاف قوانین، بخش قابل توجهی از این پول‌ها، مستقیما از سوی مالکان سیتی به باشگاه تزریق شده است. این باشگاه همچنین متهم به این است که از طریق دو شماره حساب جداگانه به مانچینی پرداختی داشته است؛ ۱٫۴۵ میلیون پوند از طریق دفتر باشگاه + ۱٫۷۵ میلیون پوند باقی مانده از طریق دفتر شیخ منصور در ابوظبی.

منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط