۱۴ روش ساده برای سفید کردن دندان در خانه بدون هزینه

۱۴ روش ساده برای سفید کردن دندان در خانه بدون هزینه

از گذشته تا به حال زیبایی دندان یکی از دغدغه های بشر بوده و انسان ها به دنبال راه کار هایی برای زیبا کردن لبخند خود هستند. راز یک لبخند زیبا، دندان هایی درخشان و براق است. دندان ها طی یک روند طبیعی با افزایش سن شروع به زرد شدن می کنند. همچنین عوامل متعددی وجود دارد که باعث کدر شدن و زرد شدن دندان ها می شود. مصرف انواع غذاها و نوشیدنی ها مانند قهوه و نوشابه، دندان ها را لکه دار می کند. همچنین مواردی مانند سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر و حتی مصرف آنتی بیوتیک زردی دندان را تشدید می کند. در ادامه به چند روش طبیعی برای سفید کردن دندان در خانه می پردازیم.

روش های ساده سفید کردن دندان در خانه

روش های ساده سفید کردن دندان در خانه

در ادامه به ۱۴ روش ساده برای سفید کردن دندان اشاره می کنیم که بتوانید به راحتی در خانه این کار را انجام دهید.

۱٫ سفید کردن دندان در خانه با استفاده از سرکه سیب

سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه استفاده از سرکه سیب است. سرکه یک آنتی باکتریال است که برای ازبین بردن زردی دندان مؤثر است. اگر در طول مدت یک ماه از آن استفاده کنید تأثیر بی نظیر آن را می بینید. برای سفید کردن دندان کافی است مقداری سرکه سیب را در دهان به مدت ۱ دقیقه بگردانید. سپس دهانتان را بشویید.

سرکه سیب برای سفید کردن دندان

۲٫ سفید کردن دندان با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین یکی از روش های مناسب سفید کردن دندان در خانه است. می بایست کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کرد و آن را مانند مسواک به دندان زد. همچنین می توانیم مقداری جوش شیرین و خمیر دندان را روی یک فویل با هم مخلوط کنیم و سپس به مدت ۲ دقیقه روی دندان ها بکشیم. اما از جوش شیرین به دلیل اسیدی بودن نباید به دفعات زیاد استفاده کرد. زیرا می تواند به مینای دندان آسیب وارد می کند.

سفید کردن دندان با استفاده از جوش شیرین

۳٫ سفید کردن دندان در خانه با استفاده از نمک دریا

یکی از روش های سفید شدن دندان در خانه استفاده از نمک دریا است که به دو روش مورد استفاده قرار می گیرد. در روش اول پس از نم دار کردن مسواک، آن را به نمک دریا آغشته می کنید و به مدت دو دقیقه به دندان هایتان مسواک می کنید. اما در روش دوم باید نمک دریا همراه با جوش شیرین و آب مخلوط شود تا یک خمیر به دست بیاید و آن را به مدت دو دقیقه روی دندان ها مسواک کنید.

نمک دریا

۴٫ سفید کردن دندان با استفاده از آبلیمو و نمک

یک قاشق چایی خوری نمک و یک قاشق چایی خوری آبلیمو را با هم مخلوط کرده و به عنوان خمیر دندان از آن استفاده می کنید. نهایتاً هفته ای دو مرتبه می توانید از این ترکیب برای سفید شدن دندان هایتان استفاده کنید. اسیدی بودن و ویتامین C موجود در آبلیمو به سفید شدن دندان بسیار کمک می کند.

۵٫ سفید کردن دندان های زرد با استفاده از پوست موز

پوست موز

سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه استفاده از پوست موز است. موز سرشار از مواد معدنی، پتاسیم و منیزیم است که به راحتی می تواند به مینای دندان جذب شود و باعث سفید شدن دندان ها شود. پس از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، قسمت داخلی پوست موز را به مدت ۲ دقیقه روی دندان ها بکشید و پس از شستشو دهان تا یک ساعت چیزی میل نکنید. نتیجه این کار را بعد از دو هفته می توانید ببینید.

۶٫ سفید کردن دندان با استفاده از پوست پرتقال

پوست پرتقال یک درمان بسیار عالی برای از بین بردن بوی نا مطبوع دهان و سفید کردن دندان در خانه است. پوست پرتقال ترکیبی از کلسیم و ویتامین c است که باعث سفیدی دندان و میکروب های دهان می شود. کافی است هنگام خواب از پوست پرتقال استفاده کنید یا آن را به خمیر دندان اضافه کنید.

بیشتر بخوانیم: بهترین راه‌های تقویت و پرپشت شدن ابرو

۷٫ سفید کردن دندان در خانه با استفاده از توت فرنگی

سفید کردن دندان در خانه با استفاده از توت فرنگی

یکی دیگر از میوه هایی که باعث سفید شدن دندان در خانه می شود، توت فرنگی است. کافی است مقداری توت فرنگی را رنده کنید و با کمی جوش شیرین مخلوط کنید تا به شکل خمیری درآید. سپس آن را به دندان ها مسواک کنید. شما این کار را می توانید هفته ای دو بار انجام دهید.

۸٫ سفید کردن دندان در خانه با استفاده از ریحان

یکی از روش های سفید کردن دندان در خانه استفاده از ریحان است که علاوه بر سفیدی دندان باعث جلوگیری از خون ریزی لثه می شود. شما می توانید چند برگ از ریحان را ریز کنید و آن را با پوست پرتقال مخلوط کنید. سپس با مسواک به مدت ۵ دقیقه دندان های خود را بشویید. همچنین می توانید برگ ریحان را آسیاب کنید و سپس با خمیر دندان مخلوط کنید و هر روز از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانیم: بهترین داروی گیاهی چاق کننده کدام است؟

۹٫ سفید کردن دندان با استفاده از پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن یک ماده طبیعی و غیرسمی است که به سفید شدن دندان های لکه دار کمک می کند. فرد می تواند ترکیبی از جوش شیرین و پراکسید هیدروژن را دو بار در روز به مدت یک هفته استفاده کند. لازم به ذکر است که استفاده بی رویه از پراکسید باعث آسیب رسیدن به دندان می شود.

۱۰٫ سفید کردن دندان در خانه با استفاده از زرد چوبه

زردچوبه برای سفید کردن دندان

بیش از ۵۰۰۰ سال است که زرد چوبه به عنوان یک ماده شفا بخش شناخته شده است. اگر به دنبال راه حلی برای سفید کردن دندان در خانه هستید، از زرد چوبه، روغن نارگیل و جوش شیرین یک خمیر بسازید. مقدار جوش شیرین و روغن نارگیل به یک اندازه باشد؛ ولی مقدار زرد چوبه را دو برابر کنید. با استفاده از مسواک خمیر را به صورت دورانی، روی دندان ها بمالید و بگذارید تا ۵ دقیقه روی دندان ها بماند. پس از آبکشی تغییرات را خواهید دید.

۱۱٫ سفید کردن دندان در خانه با استفاده از ذغال سنگ فعال

زغال سنگ را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید. آن را روی مسواک نم دار بگذارید و به مدت ۲ دقیقه روی دندان ها بماند. این کار را می توانید حدود ۲ الی ۳ بار در هفته تکرار کنید تا در نتیجه دندان هایتان سفید شود. در نظر داشته باشید که این روش برای کسانی که روکش دندان یا لمینت دارند مناسب نمی باشد.

۱۲٫ سفید کردن دندان با استفاده از روغن های گیاهی

یکی از سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه، استفاده از روغن های گیاهی است. شستشو با روغن یکی از روش های باستانی دهان و دندان بوده است. تحقیقات نشان می دهند که شستشو دهان با روغن باعث سفیدی دندان ها می شود. روغن های مناسب این کار، روغن نارگیل، روغن آفتابگردان و روغن کنجد است. روغن نارگیل یکی از مرسوم ترین روش های از بین بردن زردی دندان است که برای محافظت از لثه بسیار مؤثر است و هیچ عارضه ای ندارد.

۱۳٫ سفید کردن دندان با زغال

سفید کردن دندان با زغال

کافی است مقداری پودر زغال را روی مسواک بریزید و مانند همیشه دندان هایتان را مسواک بزنید. نیازی به خمیر دندان نیست؛ زیرا ممکن است به دندان ها آسیب وارد کند. همچنین می توانید پودر زغال را با لیمو ترش یا آب ترکیب کنید و از خمیر بدست آمده به عنوان خمیر دندان استفاده کنید. این یک روش مناسب برای سفید کردن دندان ها است.

۱۴٫ سفید کردن دندان در خانه با استفاده از برگ گواوا

برگ گواوا یکی از سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه است. برگ گواوا در چابهار به عنوان زیتون محلی شناخته شده است. برگ گواوا می تواند برای درمان انواع مسائل دندانی مانند عفونت، پلاک، سفیدی دندان و … استفاده شود. برگ گواوا را له کنید و خمیر بدست آمده را به دندان ها بمالید. ۲ دقیقه صبر کنید و سپس دهان خود را بشویید و طبق معمول مسواک بزنید. پیشنهاد می شود هر روز از این روش استفاده کنید.

اهمیت رژیم غذایی و بهداشت دهان بر سفید شدن دندان

برای سفید کردن دندان در خانه باید از مصرف مواد غذایی که موجب تغییر رنگ در دندان ها می شود، اجتناب کرد. مصرف بیش از حد مرکبات باعث زرد شدن دندان می شود که پس از مصرف آن ها باید حتما مسواک زده شود. ۳۰ دقیقه پس از صرف غذا حتما مسواک زده شود. زیرا فعالیت باکتری ها و میکروب ها پس از ۳۰ دقیقه شروع می شود که باعث زرد شدن دندان ها می شود. هنگام مسواک زدن اطراف لثه و قسمت پشتی دندان را تمیز کنید. خوردن میوه ها و سبزیجات به سلامت دهان و دندان شما کمک می کند.

سخن آخر
برخی از افراد برای سفید و درخشان کردن دندان های خود از مواد شیمیایی استفاده می کنند که استفاده از مواد شیمیایی علاوه بر ضرر، مدت کمی تأثیر دارد. خوشبختانه بسیاری از دارو های خانگی وجود دارد که می توانید برای سفید کردن دندان ها از آن استفاده کنید که قیمت آن ها بسیار مقرون به صرفه است. در این مقاله چندین روش برای سفید کردن دندان در خانه به شما آموختیم. در صورت استفاده در یک دوره منظم، نتیجه مطلوبی خواهید گرفت. امیدواریم روش هایی که معرفی کردیم در سفید کردن دندان هایتان مؤثر باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط