بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه ( ۴ رنگ جذاب)

بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه ( ۴ رنگ جذاب)

رنگ اتاق خواب پسرانه و انتخاب آن دغدغه ی بسیاری از والدینی است که قصد انجام دکوراسیون اتاق فرزند خود را دارند. کسب اطلاعات کامل و صحیح درباره ی رنگ مناسب می تواند کمک بزرگی در انجام این کار باشد. هر کودک با هر سن و سالی نیازمندی های مختلفی دارد. همان قدر که برای یک نوجوان انجام تکالیف درسی مهم و با اهمیت است، برای یک کودک پنج ساله بازی کردن مهم است. توجه به نیازهای کودک در هنگام اجرای دکوراسیون موضوعی با اهمیت می باشد که در زیر درباره ی آن بحث خواهیم کرد.

اتاق خواب پسرانه

اهمیت دکوراسیون اتاق خواب برای بچه ها

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون تمام فضاهای خانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. دکوراسیون و رنگ اتاق خواب پسرانه موضوع مهم دیگری است که حتما باید توجه زیادی به آن شود. بیشتر پسر بچه ها اهل بازی و تحرک در خانه و محیط بیرون از منزل هستند. ایجاد یک مکان مناسب برای انجام فعالیت ها می تواند نقش مهمی در رشد صحیح جسمی و روانی کودک داشته باشد. اتاقی که کودک در آن به راحتی بازی کرده و تکالیف درسی خود را انجام دهد باید چند ویژگی مهمی داشته باشد.
همچنین وجود محیط مناسب برای خواب و استراحت نیز باید در این اتاق خواب وجود داشته باشد. با در نظر گرفتن تمامی شرایط باید رنگ و آیتم های مناسبی برای یک اتاق خواب پسرانه در نظر گرفته شود. هماهنگی موجود در بین اشیا و کل دکوراسیون اتاق کودک نیز موضوعی بسیار مهم است. به طور مثال در صورتی که اتاق خواب فرزند شما بسیار شلوغ و ناهماهنگ باشد قطعا مشکلات بارزی در انجام تکالیف و خواب مشاهده خواهد شد. بهترین هارمونی رنگ اتاق خواب باید بر اساس فاکتورهای مختلفی انتخاب گردد. در صورت انتخاب صحیح و درست رنگ اتاق خواب پسرانه فرزند شما از لحاظ جسمی و روحی سالم تر خواهد بود.

نکات مهم در مورد دیزاین و رنگ اتاق خواب پسرانه

چند مورد مهم و اساسی وجود دارد که در زمان دیزاین و انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه باید به آن ها توجه نمایید. قبل از هر چیز فاکتور سن را بررسی کنید. قطعا انتخاب رنگ برای یک بچه سه سال با یک نوجوان سیزده ساله یکسان نیست. در هر مقطع سنی نیاز و سلیقه ی کودکان تغییر پیدا می کند. دومین مورد در هنگام انتخاب رنگ مساحت و اندازه ی اتاق خواب می باشد. فراهم نمودن محیط مناسب برای کودکان باید با توجه به اندازه ی اتاق خواب انجام گردد.
تعداد بچه ها نیز از موارد مهم در هنگام انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه می باشد. انتخاب رنگ و وسایل اتاق خواب برای یک فرزند با انتخاب وسایل برای دو یا چند کودک یکسان نیست. اگر کودکان دوقلویی دارید که باید اتاق مشترکی داشته باشند حتما باید موارد خاصی را رعایت نمایید. از دیگر فاکتورهای اساسی دیگر سلیقه خود کودک است. اگر فرزند شما در سنی است که می تواند اتاقش را بر طبق سلیقه ی خود دیزاین کند بهتر است حتما نظر او را در هنگام انجام دکوراسیون اعمال نمایید. با توجه به موارد ذکر شده بهتر و راحت تر می توانید دکوراسیون اتاق خواب را انجام دهید.

بیشتر بخوانیم: ۷ راه برای تبدیل اتاق بچه ها به بهشت سرگرم کننده

رنگ اتاق خواب پسرانه طوسی

رنگ اتاق خواب پسرانه طوسی

انتخاب رنگ طوسی برای رنگ اتاق خواب پسرانه می تواند گزینه ی مناسبی باشد. شاید در نگاه اول این رنگ را تنها برای نوجوانان مناسب بدانید اما باید به این نکته توجه کرد که در حال حاضر بر اساس آخرین ترندهای دکوراسیون استفاده از این رنگ در اتاق خواب نوزادان نیز زیاد دیده می شود. به طور کلی انتخاب رنگ های نود و خنثی مانند طوسی، سفید و کرمی می تواند یک محیط شیک و زیبایی را ایجاد نماید. برای ایجاد هماهنگی کافی در اتاق نیاز دارید تا رنگ طوسی را با رنگ هایی مثل سفید و سیاه ترکیب نمایید.
اگر رنگ طوسی انتخاب شما برای رنگ اتاق خواب پسرانه است حتما باید به چند مورد توجه داشته باشید. رنگ سقف را سفید انتخاب نمایید. این کار باعث ایجاد هماهنگی بیشتر در محیط می شود. بهتر است از طیف رنگ های طوسی مختلف در اتاق استفاده کنید. به طور مثال رنگ دیوار باید طوسی روشن و رنگ تخت طوسی پر رنگ تر باشد. انتخاب رنگ های یکسان محیط را کسل و یکنواخت می نماید. انتخاب رنگ سیاه برای کمد و صندلی می تواند جذابیت دکوراسیون را افزایش دهد. توصیه می شود برای کف اتاق از رنگ روشن استفاده نمایید.

رنگ اتاق خواب سبز

سبز برای رنگ اتاق خواب پسرانه انتخابی آرامش بخش و زیباست. به طور کلی این رنگ می تواند میزان تعادل و آرامش را در محیط بالا ببرد. اگر به دنبال افزایش آرامش در فرزند خود هستید توصیه می شود حتما از این رنگ استفاده کنید. ترکیب این رنگ با رنگ های خنثی مثل سفید و کرمی هارمونی جالبی را ایجاد می کند. به طور مثال استفاده از کاغذ دیواری های سفید و سبز بر روی دیوار می تواند انتخابی عالی باشد. شما می توانید از این رنگ در تخت خواب و کمد نیز استفاده نمایید.

رنگ اتاق خواب سبز


موضوعی که باید در هنگام انتخاب رنگ سبز برای رنگ اتاق خواب پسرانه به آن توجه داشته باشید، اغراق نکردن است. انتخاب تمامی آیتم ها به رنگ سبز هماهنگی موجود در اتاق خواب را از بین خواهد برد. برای ایجاد تعادل حتما باید از یک رنگ خنثی دیگر استفاده نمود. موضوع دیگر انتخاب تنها یک طیف رنگی سبز می باشد. اگر دیوارها را به رنگ سبز فسفری درآورده اید، تخت خواب را به رنگ سبز لجنی انتخاب کرده اید و صندلی ها را نیز از یک طیف سبز دیگر برگزیده اید تمام هماهنگی اتاق را از بین برده اید. عدم وجود تعادل خواب و فعالیت های روزانه کودک شما را مختل می نمایدهنگام انتخاب رنگ سبز برای رنگ اتاق خواب پسرانه به آن توجه داشته باشید، اغراق نکردن است. انتخاب تمامی آیتم ها به رنگ سبز هماهنگی موجود در اتاق خواب را از بین خواهد برد. برای ایجاد تعادل حتما باید از یک رنگ خنثی دیگر استفاده نمود.

موضوع دیگر انتخاب تنها یک طیف رنگی سبز می باشد. اگر دیوارها را به رنگ سبز فسفری درآورده اید، تخت خواب را به رنگ سبز لجنی انتخاب کرده اید و صندلی ها را نیز از یک طیف سبز دیگر برگزیده اید تمام هماهنگی اتاق را از بین برده اید. عدم وجود تعادل خواب و فعالیت های روزانه کودک شما را مختل می نماید.

رنگ اتاق خواب آبی

آبی یکی از زیبا ترین و متداول ترین رنگ ها برای رنگ اتاق خواب پسرانه به حساب می آید. این رنگ سرد می تواند در کنار سایر رنگ ها محیط زیبا و دلنشینی را به وجود آورد. رنگ آبی هم برای نوزادان و هم برای نوجوانان مورد استفاده قرار می گیرد. ایجاد یک دیوار به رنگ آبی آسمان در اتاق فرزند نوزاد شما یک محیط رویایی را به وجود می آورد. اگر پسر نوجوانی دارید می توانید از طیف های تیره تر آبی در اتاق استفاده نمایید. رعایت طیف و هارمونی آبی رنگ در اتاق خواب بسیار مهم می باشد.

رنگ اتاق خواب آبی


ترکیب سفید و آبی در اتاق خواب باعث افزایش آرامش در آن خواهد شد. البته توصیه می شود از رنگ آبی تیره در مقیاس های بزرگ استفاده نشود. انتخاب روتختی و یا مبلمان آبی تیره مناسب تر می باشد. انتخاب رنگ برای سقف و کفپوش از مهم ترین کارهایی است که باید انجام دهید. در انتخاب رنگ این موارد بهتر است حتما از رنگ های روشن مثل سفید و خاکستری بهره بگیرید. رنگ سفید هر فضایی را بزرگ تر نشان می دهد. در صورت کوچک بودن اتاق از انتخاب یک آینه ی مناسب نیز غافل نشوید.

رنگ اتاق خواب سیاه و سفید

برای داشتن رنگ اتاق خواب پسرانه لاکچری توصیه می شود حتما رنگ سیاه و سفید را انتخاب نمایید. ترکیب دو رنگ متضاد می تواند فضای زیبا و شیکی را بسازد. این ترکیب رنگ نه تنها ترکیبی بسیار جذاب برای اتاق خواب نوجوانان است بلکه می توان از آن برای دکوراسیون یک اتاق کلاسیک نوزاد نیز بهره گرفت. موارد بسیار مهم درباره ی انتخاب این ترکیب رنگ اغراق نکردن در استفاده از رنگ سیاه است. رنگ سیاه حتما باید کمتر از رنگ سفید استفاده شود. دیوار، کفپوش و سقف حتما باید به رنگ سفید باشند. در این حالت فضا شیک و مینیمال دیده خواهد شد.

رنگ اتاق خواب سیاه و سفید


استفاده از پترن های راه راه و یا شطرنجی در این اتاق خواب ها بسیار شیک و زیباست. در انتخاب پرده و سایر آیتم های موجود در اتاق بهتر است همین ترکیب رنگ را رعایت کنید. البته هم چنان نباید اغراق در استفاده از رنگ سیاه صورت بگیرد. انتخاب این پترن ها برای کفپوش اصلا توصیه نمی شود. زیرا در این صورت فضای ناهماهنگ و نامتعادلی در اتاق به وجود می آید. وجود رنگ سیاه در تخت خواب، کمد و اشیای دیگر اتاق خواب را شیک تر می نماید. توصیه می شود در انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه حتما سلیقه ی فرزند خود را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانیم: اصول چیدمان اتاق خواب دخترانه

سخن پایانی

در آخر باید گفت برای انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه حتما باید به موارد مهم از جمله سن، سلیقه ، مساحت اتاق و تعداد فرزندان توجه نمود. انتخاب رنگ های بسیار تیره برای اتاق های کوچک اصلا توصیه نمی شود. رنگ های روشن فضای اتاق خواب را بزرگ تر نشان می دهد. همچنین استفاده از رنگ های خنثی و ملایم می تواند میزان آرامش موجود در اتاق را افزایش دهد. میزان علاقه کودک شما به اتاق خواب می تواند شوق او را برای گذراندن وقت بیشتر در آن افزایش دهد. اگر همیشه از این موضوع که فرزندتان هیچ کاری را در اتاق خودش انجام نمی دهد، شکایت دارید بهتر است به فکر تغییر رنگ دکوراسیون باشید.
همچنین الگوی خواب و سلامت بچه ها نیز تا حد زیادی به نوع رنگ و دکور اتاق خواب آن ها مربوط می شود. اگر فرزند شما خواب راحت و کافی را ندارد، ممکن است مشکل از رنگ اتاق خواب او باشد. رنگ های تحریک کننده می تواند تاثیر زیادی در بهم خوردن الگوی خواب باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط