راه‌اندازی چندین مرکز اشتغالزایی تا پایان ۱۴۰۱ توسط سازمان رفاه

راه‌اندازی چندین مرکز اشتغالزایی تا پایان ۱۴۰۱ توسط سازمان رفاه

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی از راه‌اندازی چندین مرکز اشتغالزایی تا پایان سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسینم، احمد احمدی‌صدر در جریان افتتاح دو مرکز “ویژه مشاغل خانگی” و “مرکز ویژه مشاغل نوپا و دانش بنیان” در منطقه یک شهرداری تهران اظهار کرد:  افتتاح این دو مرکز در منطقه یک و در شمال تهران به عنوان یکی از مراکز گردشگری به‌ویژه در حوزه گردشگری سلامت اهمیت زیادی داشته و در سایر نقاط پایتخت نیز باید با توجه به ویژگی‌های آن منطقه اینگونه مراکز را را‌ه‌اندازی کنیم.

وی افزود: اما نیت و دورنمای ما از افتتاح این مراکز، خدمت‌رسانی به تمام افراد در کلانشهر تهران و حتی فرای آن در کل کشور خواهد بود.

احمدی‌صدر ضمن تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری بر کلمه استفاده از آحاد مردم  بدور از هرگونه خط‌کشی و جناح‌بندی افزود: ما با ظرفیت‌های عظیم مردمی و نخبگانی در کشورمان مواجه هستیم که به درستی در مجرا  و مسیری که توان دارند و می‌توانند برای کشور ما افتخارآفرینی کنند قرار ندادیم که این خود ناشی از نقص‌های قانونی و گاهی کوتاهی برخی نهادها است که نتوانسته‌اند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

به گفته مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی همه ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارند مانند نخبگان، دانشمندان و کسانی که اهل تفکر و ایده هستند باید وارد عرصه میدان شوند و کمک کنند.

وی افزود: رویکرد شورای شهر و شهرداری تهران در دوره جدید مدیریتی آن است که از توان و ظرفیت‌های مردمی، سمن‌ها و ظرفیت عظیم آحاد مردم استفاده شود در همین عرصه و حوزه سعی کرده‌ایم آن‌هایی که نوپا هستند و در کشور ما می‌توانند ظهور و بروز داشته باشند را تقویت کنیم.

احمدی‌صدر ادامه داد: اگر شورای شهر در حوزه قانون تسهیل‌گری کند تا موانعی همچون بند ۶ ماده ۵۵ برطرف شود می‌توانیم مراکز بیشتری را در سطح محلات تهران داشته باشیم و سعی داریم تا پایان سال جاری تعداد مراکز اشتغال و کارآفرینی، توسعه و تسهیل کسب و کار را افزایش دهیم.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به رویکرد جدید در بحث کارآفرینی تصریح کرد: در حال تدوین برنامه ویژه‌ای در حوزه کارآفرینی هستیم که ضمن هدفمندی کارآفرینی و اشتغال، نیازهای جامعه را که در دوره های مدیریت شهری قبل تاکنون احصاء شده است را جمع‌بندی کرده و آنچه که امروز اولویت‌های جامعه ما را شامل شده و درگیر کرده را طبقه‌بندی و براساس آنها ایجاد اشتغال کنیم.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط