راهنمای جامع انتخاب شلوار جین مردانه طبق فرم بدن

راهنمای جامع انتخاب شلوار جین مردانه طبق فرم بدن

شلوار جین مردانه تنوع کمتری نسبت به مدل‌های زنانه دارد اما انتخاب درستش، به همان اندازه روی خوش تیپی تاثیر می‌گذارد. برای اینکه حین انتخاب شلوار جین مردانه گمراه نشوید، برایتان این مطلب را در حستایل آماده کرده‌ایم که موقع خرید از آن استفاده کنید. در این راهنما، مردان را بر اساس ریز جثه یا درشت بودن تقسیم‌بندی کرده‌ایم و توصیه‌های لازم را برایشان نوشته‌ایم.

شلوار جین مناسب آقایان لاغر

خیلی از مردان لاغر حین انتخاب شلوار جین مردانه از اطرافیانشان می‌شنوند که باید لباس‌های گشاد بپوشند تا درشت به نظر برسند، اما این توصیه را باید از این گوش گرفت و از آن یکی در کرد! لباس‌های گشاد روی بدن مردان لاغر اندام زار می‌زنند. در عوض این آقایان باید تمرکزشان را بگذارند روی شلوار جین مردانه‌ ای که فیت بدنشان باشد. ما دو نوع از این شلوارها را پیشنهاد می‌کنیم که به ترتیب اولویت شلوار راسته یا (Straight )و شلوار جذب یا (Skinny) هستند.

شلوار راسته

این شلوار را اگر روی زمین پهن کنید بین بخش بالا و پایین آن تناسب دیده می‌شود. یعنی انگار یک خط صاف از بالای کمر شلوار تا پایین پای آن کشیده شده است. کاری که مردان لاغر اندام باید انجام دهند این است که چنین شلواری انتخاب کنند که بین بخش بالای زانو و پایین آن تناسب ایجاد می‌کند و پاهایشان را چاق‌تر نشان می‌دهد.

شلوار جذب

یکی دیگر از گزینه‌های خوبی که به کار مردان لاغر اندام می‌آید انتخاب شلوار جین مردانه ای است که جذب باشد. این شلوارها معمولا حرکت کردن را سخت می‌کنند، برای همین بهتر است در مراسم نیمه رسمی آن‌ها را بپوشید.

شلوار جین جذب

بیشتر بخوانیم: ۱۲ راز برای بلند تر دیده شدن قد

پا پرانتزی ها دقت کنند!

از اشتباه‌های رایجی که مردان می‌کنند این است که با وجود داشتن پاهای پرانتزی سراغ مدل‌های جذب می‌روند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید دور این کار را یک خط قرمز پر رنگ بکشید و به شلوار راسته قانع باشید.

رنگ های روشن انتخاب کنید

شلوار جین روشن در مورد شما بهتر از سایرین عمل می‌کند. به خاطر داشته باشید رنگ‌های روشن، سایز را بزرگتر نشان می‌دهند.

شلوار جین مناسب آقایان مدیوم پوش

گاه گاهی به باشگاه می‌روید؟ اغلب حواستان به غذا خوردنتان هست؟ سایز M یا مدیوم سایز شماست؟ اگر پاسختان به این سوال‌ها مثبت است بهترین شلوار جین برای شما شلوار راسته است. ممکن است فکر کنید پوشیدن شلوار جذب ایده‌ی خوبی است اما اینطور نیست چون معمولا سایز بالای زانو و پایین آن با هم فرق دارد و بخش بالایی در آقایان مدیوم تو پُر‌تر است.

بهترین گزینه برای شما به عنوان یک مدیوم این است که هنگام انتخاب شلوار جین مردانه سراغ شلوار راسته بروید. شلواری که در قسمت ران کمی آزاد باشد.

شلوار جین راسته

شلوار جین مناسب آقایان درشت هیکل

مردانی که استخوان‌بندی درشت یا اضافه وزن دارند معمولا شلوار جین مناسبشان را به راحتی پیدا نمی‌کنند. اولین نکته‌ای که این مردان باید در مورد انتخاب شلوار جین مردانه در نظر بگیرند توجه به جیب‌های شلوار است. بهتر است جیب‌های پشت شلوار به هم نزدیک باشند و کوچک. بعد از این نکته نوبت به رنگ شلوار می‌رسد. پیشنهاد ما این است که جین تیره بپوشید یا مدلی را انتخاب کنید که در عین تیرگی، سایه روشن داشته باشد، به خصوص سایه روی بخش‌های تو پر پا باشد و بخش‌های روشن روی بخش‌های لاغرتر.  این انتخاب هوشمندانه به مردان کمک می‌کند اضافه وزنشان را پنهان کنند و متناسب به نظر برسند. حالا وقت انتخاب مدل می‌رسد؛ موقع خرید شلوار مردانه ، مدل‌های راسته ایده‌آل این دسته از مردان هم هستند. با وجود این تصاویری از سایر مدل‌های مناسب مردان سایز بزرگ هم گذاشته‌ایم که به انتخاب بهتر شلوار جین کمک می‌کند.

بیشتر بخوانیم: سبک استایل کلاسیک که هیچگاه از مد نمی افتد

سایز بزرگ‌ها دقت کنند!

مناسب‌ترین شلوار جین را هم که انتخاب کنید اگر بلوز یا پیراهن مناسبی نپوشید فایده‌ای ندارد. مردانی که سایز بزرگ هستند از سیستم لایه بندی استفاده کنند. یعنی اگر یک پیراهن لیمویی می‌پوشند روی آن یک ژاکت یا کت تک سرمه‌ای تیره هم بپوشند. این کار باعث می‌شود توجه کمتری به اضافه وزن آن‌ها جلب شود و چشم بیننده نا‌خود‌آگاه سرگرم دیدن لایه‌های لباس، یعنی کت و پیراهن شود. ضمن اینکه کت تیره به جمع و جور نشان دادنشان کمک می‌کند.

انتخاب شلوار جین مردانه متناسب با فرم بدن

بیشتر بخوانیم: ۸ نکته طلایی برای انتخاب لباس بهاری

سخن آخر

نیازی نیست که حتما همه این مدل ها را بخرید و آن ها را امتحان کنید، چون قطعا با بعضی از این مدل ها نمی توانید کنار بیایید. هدف از معرفی مدل ها نیز این است که به سمت مدلی از شلوار های جین بروید که با آن راحت تر هستید. ممکن است جین های گشاد بسیار راحت باشند اما از نظر زیبایی و ست کردن لباس هماهنگ با آن برای شخص شما مشکل ایجاد شود و یا در جین های تنگ معذب باشید. البته انتخاب از میان این مدل ها کاملا سلیقه ای می باشد، اما بهتر است برای خرید شلوار جین مردانه کاربرد مورد نظر خود را نیز در نظر بگیرید.

آیا می خواهید از این شلوار برای یک مهمانی، یک جمع خودمانی، در سفر و گردش و یا در محل کار خود استفاده کنید؟ مثلا اگر قصد استفاده از جین ها را برای مهمانی ها دارید بهتر است که یک انتخاب سنگین، رسمی و زیبا داشته باشید و برای هر مناسبت و مکان دیگر نیز بهتر است مدلی متناسب با آن را انتخاب کنید.

در این مقاله سعی کردیم راهنمای انتخاب شلوار جین را طبق سایز اندام برای آقایان عزیز بازگو کنیم. امیدوارم با مطالع این مطلب بتوانید همواره خوشتیپ باشید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *