راهنمای انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

در این مقاله می خواهیم در خصوص انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم. اگر به فکر خرید کاغذ دیواری برای سرویس بهداشتی خود هستید، با ما همراه باشید.

خرید و انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی امروزه به یکی از معضلات افراد در هنگام انتخاب کاغذ دیواری تبدیل شده است. عده ای از افراد بر این باور هستند که استفاده از کاغذ دیواری در فضای مرطوب حمام و یا سرویس بهداشتی کار درستی نیست و عمر کاغذ های دیواری استفاده شده قطعا کاهش پیدا می کند. اما این باور کاملا اشتباه است.
چرا که با یک انتخاب درست و هوشمندانه می توانید از کاغذ های دیواری های زیبا و جذاب در این قسمت های خانه استفاده نمایید. استفاده از کاغذ دیواری در فضای سرویس بهداشتی علاوه بر کاربردی بودن باعث زیبایی بخشیدن به فضا و جذابیت فضا نیز می شود. امروزه می توانید با استفاده از کاغذ دیواری هایی مخصوص فضای مرطوب، یک انتخاب ویژه داشته باشید. توجه داشته باشید در کاغذ دیواری هایی که برای حمام و سرویس های بهداشتی استفاده می شود هیچ نوع ماده مضری برای بدن انسان وجود ندارد. این نوع از کاغذ دیواری ها در برابر رطوبت بسیار مقاوم می باشند همچنین این کاغذ دیواری ها قابل شستشو نیز می باشند. در نتیجه در هنگام انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی دقت کنید.

انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

امروزه استفاده از کاغذ دیواری بسیار کاربردی شده است و علاوه بر امکان استفاده کاغذ دیواری در نشیمن و پذیرایی امکان استفاده آن در سرویس های بهداشتی نیز وجود دارد. شاید شما فردی باشید که تا به حال از کاغذ دیواری برای منزل خود استفاده نکرده اید اما اگر خصوصیت آن ها را بدانید قطعا ترغیب به استفاده از آن خواهید شد.
با قاطعیت می توان بیان کرد کاغذ های دیواری موجود در بازار می توانند جایگزین بسیار خوبی برای استفاده از کاشی و سرامیک باشند. به این مورد توجه داشته باشید که تنوع کاغذ دیواری، دست شما را در انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی باز می گذارد . چرا که به واسطه تنوعی که در این نوع از کاغذ ها وجود دارد می توانید یک انتخاب آزاد داشته باشید و فضای خانه و سرویس بهداشتی خود را کاملا منحصر به فرد نمایید. قطعا می دانید نقوش و طرح هایی که بر روی کاغذ دیواری وجود دارد در مصالح ساختمانی وجود ندارد.
شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا باید برای پوشاندن سطح دیوار های سرویس بهداشتی، سرامیک و کاشی را کنار بگذاریم و از کاغذ دیواری استفاده کنیم؟
پاسخ به این سوال را اینگونه می توان داد که تعویض کاغذ دیواری در مواردی که تمایل به تعویض دارید بسیار راحت می باشد. همچنین همانطور که در بالا تر نیز ذکر کردیم تنوع بالا در نقوش کاغذ دیواری می تواند یکی دیگر از دلایل انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی باشد. کاغذ دیواری های موجود در بازار که برای سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می گیرند کاملا ضد آب هستند. اما مهم ترین ویژگی استفاده از کاغذ دیواری همان مسئله اول یعنی تعویض راحت آن می باشد. چرا که هر زمانی که مایل باشید می توانید بدون کوچک ترین خرابی اقدام به تعویض کاغذ دیواری سرویس بهداشتی نمایید.

طرح آرت دکو در انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

یکی از انواع کاغذ دیواری که امکان استفاده کردن از آن ها وجود دارد، طرح آرت دکو می باشد. این طرح شامل الگوهای تزئینی است. به همین دلیل اغلب افراد سخت پسند به دنبال خرید این نوع کاغذ دیواری هستند. استفاده از این طرح می تواند جلوه ای زیبا و بی نظیر را به نمای سرویس بهداشتی دهد. در انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی حتما دقت لازم را به خرج دهید.

طرح جنگل در کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

شاید برایتان جذاب باشد که بتوانید طرح جنگل را در سرویس حمام و دستشویی خود داشته باشید. استفاده کاغذ دیواری های جدید مدل جنگل این امکان را به شما می دهد تا تصاویر فوق العاده و منحصر به فردی را در سرویس بهداشتی خود داشته باشید. اجرای این مدل ها شاید برایتان جالب باشد اما به راحتی می توان از آن در سرویس بهداشتی و حمام استفاده نمود. استفاده از این کاغذ دیواری ها باعث ایجاد فضایی چشم نواز در سرویس بهداشتی شما می شود. برای استفاده از این طرح می توانید از کاغذ های دیواری پوستری که به صورت یک نواخت و یک دست می باشند استفاده نمایید.

استفاده از طرح گلدار برای کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

طرح گلدار کاغذ دیواری

بی شک استفاده از کاغذ دیواری گلدار می تواند یک انتخاب بی نظیر در سرویس بهداشتی باشد. این طرح یعنی طرح گلدار دارای قدمت زیادی است. با توجه به قدمت زیاد این طرح اما همچنان این طرح یکی از پر طرفدارترین طرح های موجود در بازار می باشد. چرا که در این مدل از کاغذ دیواری از نقوش متفاوتی استفاده شده است و دارای تنوع بسیاری است. توجه داشته باشید برای انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی در این طرح، مدل های گل بزرگ را انتخاب نمایید. در نتیجه انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی کوچک و یا بزرگ باید متناسب با فضا مورد نظر باشد. چرا که استفاده از گل های بزرگ در فضای سرویس بهداشتی که غالبا فضای کوچکی دارد بهتر و زیباتر است.

طرح هندسی برای انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

به سبب ماهیتی که این طرح دارد، هیچ گاه قدیمی نمی شود و همیشه علاقه مندان خود را دارد. این مدل ها دارای تنوع بسیاری می باشند. همچنین استفاده از این طرح در فضای سرویس بهداشتی و یا حمام می تواند باعث ایجاد فضایی مدرن و کلاسیک شود. در نتیجه این مدل علاقمندان مخصوص به خود را دارد. یکی از ویژگی های بارز استفاده از این طرح جذابیت همیشگی آن است. به معنایی دیگر این مدل هیچ وقت از مد نمی افتد و افراد علاقمند می توانند از آن استفاده کنند.

طرح پر نشاط برای استفاده در سرویس بهداشتی

کاغذ دیواری های طرح پر نشاط بسیار زیبا و رنگارنگ می باشند. این طرح علاقمندان مخصوص به خود را دارد. می توان اعتراف کرد استفاده از کاغذ دیواری پر نشاط باعث جذابیت دو چندان فضا می شود و به فضا جلوه ای مدرن می بخشد. با استفاده از این کاغذ دیواری می توانید فضایی لوکس را تجربه نمایید.

قیمت کاغذ دیواری های سرویس بهداشتی

اگر به به دنبال انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی هستید این مطلب را از دست ندهید. در مکان های مرطوب انتخاب یک کاغذ دیواری ضد آب می تواند انتخابی درست و استاندارد باشد. با استفاده از کاغذ دیواری های ضد آب به راحتی می توانید از خرید خود اطمینان داشته باشید. در بازار امروز کاغذ دیواری هایی با نمایی پارچه و چوب، مورد استفاده در سرویس بهداشتی به فروش می رسد. قیمت کاغذ دیواری با توجه به رول مصرف شده محاسبه می شود. کاغذ دیواری انتخابی شما می تواند در قیمت های متفاوتی عرضه شود. چرا که هر کاغذ دیواری با توجه به جنس و کفیتی که دارد دارای قیمتی متفاوت می باشد. اما به این نکته توجه داشته باشید که برای انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی به مجموعه های با تجربه و کاربلد در این حوزه مراجعه نمایید.

استفاده از کاغذ دیواری در فضای سرویس بهداشتی

استفاده از کاغذ دیواری در فضای سرویس بهداشتی

به این نکته توجه داشته باشید که می توانید تمامی دیوار های سرویس را با کاغذ دیواری پوشش ندهید و برای جلوه بیشتر در یک فضای چهار گوش تنها از دو دیوار برای الصاق کاغذ دیواری استفاده نمایید.
مراقبت هایی که باید بعد از نصب کاغذ دیواری در حمام رعایت نمایید.
بعد از نصب کاغذ دیواری بهتر است اصولی را رعایت کنید تا به طول عمر آن کمک کنید. بهتر است بعد از استحمام از خروج بخار از حمام اطمینان پیدا کنید. اگر در سرویس بهداشتی و حمام خود پنجره و یا سرویس تهویه هوا دارید بهتر است بعد از حمام از آن استفاده کنید. این کار علاوه بر طول عمر کاغذ دیواری باعث جلوگیری از ورود میکروب نیز می شود.

مقاوم سازی کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

اگر قبلا اقدام به کاغذ دیواری سرویس بهداشتی منزل خود کرده اید و بعد از گذشت مدتی با خرابی آن مواجه شدید می تواند به مجموعه های حرفه ای و کاربلد در حوزه کاغذ دیواری مراجعه نمایید تا با استفاده از راهی مناسب و با استفاده از لاک های مخصوص نسب به تعمیر کاغذ دیواری سرویس بهداشتی شما اقدام کنند.

بیشتر بخوانیم: ۸ اصل مهم در دکوراسیون سرویس بهداشتی

محل نصب کاغذ دیواری برای سرویس بهداشتی

اگر به دنبال انتخاب کاغذ دیواری سرویس بهداشتی هستید باید گفت بهتر است از کاغذ دیواری هایی استفاده نمایید که در نزدیکی دوش نیست. چرا که استفاده از کاغذ دیواری در حمام اصولا در نواحی اطراف دوش و یا پشت کاسه دستشویی در سرویس بهداشتی استفاده نمی شود. این کار به دوام و طول عمر کاغذ دیواری منجر می شود. برای دیوار پشت دوش حمام و دیوار پشت سنگ دستشویی می توانید از سنگ و یا کاشی های جذاب استفاده نمایید. همانطور که در بالا تر هم ذکر کردیم استفاده از کاغذ دیواری برای یک یا چند دیوار در سرویس بهداشتی می تواند باعث جذابیت دو چندان فضا شود.
با توجه به سبک سرویس بهداشتی و حمام منزلتان می توانید بیشترین تنوع را در کاغذ دیواری های موجود در بازار مشاهده نمایید. استفاده از کاغذ دیواری علاوه بر زیبایی بسیار کاربردی هم می باشد. پس با یک انتخاب درست و اصولی یک فضای لوکس و چشمگیر را خلق نمایید تا از ورود و تماشای آن لذت ببرید. بهترین ها را انتخاب کنید چرا که شما لایق بهترین ها هستید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط