راهنمای انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

راهنمای انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

چیدمان موفقیت آمیز یک اتاق پذیرایی اغلب به این موضوع بستگی دارد که چگونه رنگ فرش شما فضا را به هم نزدیک می کند. این مسئله اهمیت انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی را آشکار می سازد. فرش های روشن به بزرگ و جادار جلوه دادن اتاق پذیرایی کمک می کنند. در حالی که فرش های تیره، حس راحتی در اتاق پذیرایی به وجود می آورند.

نکات مهم انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

نکات مهم انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

تنوع برای انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی بسیار بالاست. همین موضوع امکان انتخاب فرش مناسب برای اتاق پذیرایی را سخت و دشوار می کند.

بهترین رنگ فرش برای پذیرایی می تواند تحت تأثیر عوامل زیادی باشد، نه فقط ترجیحات شخصی شما. شما باید در مورد اتاق پذیرایی به عنوان یک کلیت و حتی به عناصر آن فکر کنید. فرش یکی از خریدهای گران قیمت برای تزیین اتاق است. بنابراین مهم است که رنگ آن را به درستی انتخاب کنید. در انتخاب رنگ فرش باید به این نکات توجه کنید:

آیا فرش شما باید روشن تر یا تیره تر از دیوارها باشد؟

لازم نیست رنگ پرده ها و وسایل شما با فرش شما همخوانی داشته باشند. اگرچه رنگ های مکمل بهترین ظاهر را در فضای اتاق پذیرایی ایجاد می کنند. به عنوان یک قاعده کلی، هر رنگی که برای دیوارهای خود انتخاب می کنید، اگر نمی خواهید جلوه ای بیش از حد داشته باشد، باید دو تن از کف اتاق شما روشن تر باشد. این شگرد به اتاق شما کمک می کند تا جادار تر به نظر برسد.

به طور کلی، رنگ مناسب برای فرش پذیرایی رنگی است که چند تن تیره‌تر از دیوارتان باشد. این موضوع به اتاق جذابیت بصری می بخشد و می تواند حسی مطبوع در اتاق ایجاد کند. با این حال، این تکنیک، یک قانون سخت و دشوار نیست. بلکه شما می توانید به راحتی این کار را برای اتاق پذیرایی انجام دهید. البته این مسئله با انتخاب رنگ فرش قابل انجام است. چرا که رنگ دیوارها در اغلب موارد قابل تغییر نیست. رعایت این قانون محیط پذیرایی شما را دنج می کند. به طور کلی، شما می خواهید رنگ فرش و دیوارهای شما حدوداً دو رنگ از هم فاصله داشته باشند تا تمایز واضحی بین آن ها وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانیم: در مقاله های گذشته درباره راهنمای چیدمان اتاق پذیرایی صحبت کردیم. اگر مایل به مطالعه این مقاله هستید کلیک کنید.

اهمیت مواد فرش در انتخاب رنگ فرش

جنس فرش مورد علاقه شما می تواند بر روی رنگ هایی که در دسترس شما هستند، تأثیر بگذارد. برخی از مواد فرش فقط در رنگ های خنثی و طبیعی موجود هستند. در حالی که مواد دیگر طیف رنگی بسیار گسترده تری دارند. البته جنس فرش می‌ تواند بر سرعت محو شدن رنگ فرش تأثیر بگذارد، به خصوص در مقابل تابش نور خورشید. بنابراین اگر به سمت رنگ‌های اشباع و سیر متمایل هستید، مواد فرش را نیز برای انتخاب رنگ در نظر بگیرید.

اتاق

اگر انتخاب رنگ فرش را برای یک اتاق خاص مثل پذیرایی انجام می دهید، باید در نظر داشته باشید که چه چیزی در حال حاضر دارید و چه رنگ‌هایی با آن مطابقت دارند. اگر چیدمان کل اتاق را دوباره عوض می کنید، ابتدا بهتر است مبلمان، دیوار و در نهایت رنگ فرش برای پذیرایی را انتخاب کنید.

هنگام انتخاب رنگ مناسب برای فرش پذیرایی، درک چرخه رنگ نیز مهم است. زیرا این مسئله می تواند به دیزاین اتاق کمک کند. هنگامی که رنگ اصلی اتاق را انتخاب کردید، می توانید از چرخه رنگ (رنگ های متضاد، مکمل و تک) برای یافتن رنگ های مناسب دیگر استفاده کنید.

بهترین رنگ فرش چیست؟

ممکن است شما به دنبال استفاده از رنگ های خنثی به عنوان پایه دکوراسیون اتاق پذیرایی خود باشید. در این صورت فرش های کرم و بژ به طور کلی بهترین عملکرد را دارند. چرا که این فرش‌ها اغلب با رنگ متوسط و دوتایی عرضه می شوند و انبوهی از کثیفی‌ها را به بهترین شکل پنهان می‌کنند. این در حالی است که فرش‌های تیره فقط به پنهان کردن کثیفی‌های گرد و غبار کمک می‌کنند.

فرش های خاکستری بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

فرش خاکستری

وقتی صحبت از رنگ خاکستری می شود، گزینه های زیادی برای استفاده وجود دارد. به طور گسترده این رنگ در طیف های مختلف و با مزایای منحصر به فرد در فضای دکوراسیون قابل استفاده است. خاکستری روشن رنگ سردتری را به فضا ارائه می‌دهد. اگرچه این رنگ به پنهان کردن کثیفی کمک نمی‌کند، اما با رنگ‌های گرم‌تر مانند زرد خردلی به خوبی جفت می‌شود. برعکس، خاکستری تیره برای ایجاد حس راحتی در اتاق‌ پذیرایی عالی است و مجاورت آن با رنگ مشکی حس لاکچری بودن دکوراسیون را به همراه دارد.

اگر می خواهید رنگ خاکستری را به بهترین رنگ فرش برای پذیرایی تبدیل کنید، دیوارهای خود را با رنگ های زرد و صورتی پر رنگ پوشش دهید. این موضوع کمک می کند بدون توجه به رنگ خاکستری، اتاق پذیرایی شما بزرگ به نظر برسد. اگر می‌خواهید کمی گرما را به پوشش خاکستری رنگ فرش اضافه کنید، بهتر است عناصری همچون کوسن را در رنگ‌های گرم انتخاب کنید.
رنگ‌های سفید و کرم نیز می توانند بهترین رنگ فرش برای پذیرایی باشند. چرا که برای افزایش نور عالی هستند. البته رنگ بژ می‌تواند به ایجاد فضایی گرم و زیبا در محیط کمک کند.

بیشتر بخوانیم: اگر مایل هستید که دربارهبهترین رنگ اتاق پذیرایی، اطلاعات کاملی داشته باشید، کلیک کنید.

رنگ بژ بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

رنگ بژ می تواند بهترین رنگ فرش برای پذیرایی باشد. چرا که این رنگ در میان رنگ های خنثی برتری خاصی دارد. برای استفاده بیشتر از رنگ بژ، این مسئله را در نظر بگیرید که این رنگ تا حدودی گرم است. رنگ های سرد دیوار و مبلمان شما می توانند مکمل خوبی برای رنگ فرش بژ باشند. در این حالت سردی و گرمی عناصر دکوراسیون اتاق پذیرایی در وضعیت خنثی قرار می گیرند.
اگر می خواهید چیزی با سبک و ظرافت بیشتری در محیط اتاق خلق کنید، از رنگ خاکستری برای دیوارها و مبلمان خود استفاده کنید. رنگ‌های روشن‌تر به روشن‌تر شدن فضا کمک می‌کنند و باعث می‌شوند فضا مجلل‌تر و بازتر دیده شود.

فرش های کرم بهترین رنگ فرش برای خانه های کوچک

رنگ روشن فرش‌های کرم می تواند رنگ مناسب برای فرش پذیرایی باشد. این نوع رنگ برای روشن ‌تر کردن و بزرگ جلوه دادن اتاق پذیرایی عالی است. چنین رنگی می تواند بهترین رنگ فرش برای خانه های کوچک باشد. جلوه این فرش را با سایه های مشابه کرم، سفید و عاج در دیوارها و مبلمان خود تقویت کنید. با افزودن آینه ها و همچنین سطوح شیشه ای و بازتابنده مانند میزهای قهوه خوری به بازتاب نور در اتاق پذیرایی کمک کنید. استفاده کمی از رنگ نقره متالیک در مواردی مانند قاب عکس نیز می تواند مکمل خوبی برای این نوع دیزاین باشد.
اگر می‌خواهید در اتاق پذیرایی احساس راحتی کنید، رنگ کرم را با مقداری رنگ خاکستری متوسط ترکیب کنید. این کار باعث ایجاد حس پیچیدگی در محیط نیز می شود، به خصوص اگر در دیوارها استفاده شود. برای به وجود آوردن این حس، دو رنگ را در اطراف اتاق خود با هم ترکیب کنید.

رنگ مشکی بهترین رنگ فرش برای پذیرایی بزرگ

مشکی می تواند بهترین رنگ فرش برای پذیرایی باشد. چرا که این رنگ را می توان تقریباً با هر رنگ دیگری ست کرد. همچنین این رنگ باعث می شود مبلمان شما با آن به راحتی هماهنگ شوند. رنگ تیره آن به این معنی است که در هر اتاقی که از این رنگ استفاده می شود، فضا کمی تاریک به نظر می رسد. بنابراین استفاده از این رنگ با رنگ های متوسط تا تیره و همچنین نور کم می تواند ظاهر دنجی به دکوراسیون شما بدهد.
در این حالت، اگر می‌خواهید لاکچری بودن اتاق پذیرایی را احساس کنید، نور را با سطوح انعکاسی و فلزی و موارد تاکیدی فراوان در اتاق منتشر کنید. این موضوع را بهتر است با انتخاب رنگ روشن برای دیوار شروع کنید. در ادامه نیز سطوح شیشه ای را در کنار پرده های سفید، کوسن ها و فرش ها اضافه کنید.

فرش های قهوه ای بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

فرش های قهوه ایرنگ قهوه ای در صورت چیدمان مناسب می تواند بهترین رنگ فرش برای پذیرایی باشد. فرش‌های قهوه‌ای رنگ‌های طبیعی خاکی دارند و طیف وسیعی از رنگ های تیره تا روشن را در بر می گیرند. آبی یک رنگ دیوار همه کاره است که به تعادل تمام سایه‌های قهوه‌ای در محیط اتاق پذیرایی کمک می‌کند. شما می توانید با استفاده از رنگ‌های یخی سرد و آبی‌ پاستیلی در اتاق پذیرایی، رنگ‌های قهوه‌ای مایل به قرمز گرم‌ را متعادل ‌کنید.

یک فرش می تواند به خصوص با رنگ های قهوه ای چشمگیر به نظر برسد. رنگ‌های خنثی مانند کرم، بژ و رنگ‌های آبی بهترین مکمل برای این نوع رنگ هستند. برای تعادل رنگ قهوه ای فرش، حتما رنگی را انتخاب کنید که بتوانید آن را با سایر مبلمان اتاق پذیرایی ست کنید.

بیشتر بخوانیم: پیشنهاد می کنیم مقاله قبلی ما درباره دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک را از دست ندهید.برای مطالعه این مقاله کلیک کنید.

سخن آخر

انتخاب فرش سرمایه گذاری بزرگی برای هر اتاق محسوب می شود. اکثر مردم سال ها یک فرش را برای اتاق پذیرایی و… استفاده می کنند. بنابراین مهم است که بهترین رنگ را برای فرش اتاق انتخاب کنید. زیرا باید این رنگ با بقیه اتاق همخوانی داشته باشد. اگر اغلب، رنگ دیوارهای خود را تغییر می دهید، به رنگی نیاز دارید که هنگام تزیین مجدد با رنگ فرش هماهنگ باشد. در واقع شما تمایل ندارید اغلب فرش خود را عوض کنید. بنابراین انتخاب رنگی که برای چند سال خواهید داشت، می تواند کمی دلهره آور به نظر برسد. با این وجود، با رعایت تناسب رنگ، انتخاب مکمل مناسب و به کارگیری درست رنگ های متضاد می توانید بهترین رنگ فرش برای پذیرایی را انتخاب کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط