ایده های جذاب برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

ایده های جذاب برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

مقدمه
چه کسی دوست ندارد که یک اتاق نشیمن بزرگ داشته باشد تا بتواند به راحتی در آن از هر تنوع سبک و دکوراسیونی استفاده کند؟

اما به هر حال بسیاری از ما به دلیل نداشتن بودجه زیاد، قادر به خرید خانه های بزرگ نیستیم. اتاق نشیمن کوچک، می تواند برای برخی از افراد دغدغه دکوراسیون و طراحی داخلی ایجاد کند. اما اگر با یک سری از روش های اصولی برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک آشنایی داشته باشید، می توانید راحت تر اتاق نشیمن خود را طراحی کنید.
در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک و چند ایده جذاب برای آن صحبت کنیم.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک و ایده های مربوط به آن

اتاق نشیمن یکی از بخش های بسیار مهم در خانه های ما محسوب می شود. محل رفت و آمد مهمان ها، محل استراحت اعضای خانواده و … اتاق نشیمن است. به همین خاطر، در نظر گرفتن یک سری روش های اصولی برای افزایش زیبایی اتاق نشیمن، بسیار حائز اهمیت است.
با توجه به اینکه بسیاری از ما ایرانیان دارای خانه ها و اتاق های نشیمن کوچک هستیم، بهتر است که در رابطه با نحوه چیدمان اتاق نشیمن کوچک اطلاعات کافی داشته باشیم. در ادامه ۶ ایده جذاب برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک ذکر می کنیم. این ایده ها به شما کمک می کنند تا اتاق نشیمن خود را بزرگ تر از اندازه ای که هست، نشان دهید.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

۱) استفاده از آینه برای اتاق نشیمن کوچک

یکی از بهترین وسیله هایی که می توانید برای اتاق نشیمن خود مورد استفاده قرار دهید، آینه ها هستند. اینکه شما بتوانید از چند جهت باعث تابش نور به داخل خانه و یا ساختمان خودتان شوید، کمی سخت به نظر می رسد. اما با قرار دادن آینه های تزئینی و دکوراتیو در خانه، می توانید نور تابیده شده به داخل خانه را چند برابر کنید.
برای اتاق نشیمن کوچک خودتان، چند آینه دکوراتیو خریداری کنید و در بخش های مختلف قرار دهید. نیازی نیست که همه آینه ها شبیه به هم باشند. شما می توانید آینه های دکوراتیو تکه ای را بر روی دیوار نصب کنید تا هم دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما فوق العاده تر به نظر برسد و هم باعث افزایش نور در داخل خانه شما شود.

۲) کاغذ دیواری مناسبی را انتخاب کنید!

دیوارپوش ها یا به اصطلاح کاغذ دیواری ها می توانند نقش موثری در بهبود دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک داشته باشند. به شرطی که در هنگام انتخاب آن ها دقت کافی و لازم را داشته باشید. کاغذ دیواری های مناسب، می توانند باعث بزرگ تر نشان دادن فضای داخلی اتاق نشیمن شما شوند.
انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری و یا دیوارپوش برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک اهمیت بسیار زیادی دارد. در اینجا شما دو راه بیشتر ندارید. اولین راه این است که از کاغذ دیواری های خلوت و با رنگ روشن استفاده کنید. دومین راه نیز این است که از کاغذ دیواری های تیره تر استفاده کنید.
در صورتی که اتاق نشیمن شما دارای نور زیادی است و تابش نور در آن کافیست، می توانید بدون دغدغه و نگرانی اقدام به استفاده از کاغذ دیواری های تیره تر و با طرح های شلوغ تر کنید. به خصوص اگر به سبک دکوراسیون داخلی مدرن علاقه دارید، این کار باعث زیباتر نشان دادن اتاق نشیمن شما می شود.
ولی در صورتی که اتاق نشیمن کوچک شما، دارای نور کافی نیست، بهتر است که حتما اقدام به استفاده از کاغذ دیواری ها و یا رنگ های روشن بر روی دیوار کنید. شاید بهترین رنگ و کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک، رنگ سفید باشد که باعث افزایش زیبایی فضا می گردد.

دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک

۳) از پرده های بلند برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک استفاده کنید!

شاید برای شما جالب باشد که بدانید نوع و اندازه پرده تاثیر زیادی بر روی زیبایی اتاق نشیمن کوچک شما دارد. برای اینکه اتاق نشیمن کوچک شما بزرگ تر از حد معمول به نظر برسد، هرگز پرده های کوتاه را انتخاب نکنید.
پرده هایی که بلند هستند و از سقف تا پایین زمین کشیده می شوند، می توانند باعث بزرگ تر نشان دادن اتاق نشیمن شما شوند. در هنگام انتخاب پرده برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک به رنگ و طرح آن توجه داشته باشید. بهتر است که از رنگ های متناسب با رنگ دیوار و کاغذ دیواری استفاده کنید تا یک همخوانی خوبی میان رنگ پرده و دیوار ایجاد شود. معمولا رنگ پرده اتاق های نشیمن را با رنگ مبل‌ها ست می کنند.

۴) استفاده از لامپ های کوچک و قابل نصب بر روی دیوار

یکی از بهترین روش ها برای استفاده بهینه از فضاهای کوچک، استفاده از ابزارهایی است که کمترین فضا را اشغال می کنند. در صورتی که شما هم علاقه مند به زیبایی اتاق نشیمن کوچک خودتان هستید و در عین حال می خواهید از فضا به صورت بهینه استفاده کنید، به شما توصیه می کنیم که در هنگام انتخاب لامپ ها و ابزارهای روشنایی دقت کافی داشته باشید.
ابزارهای روشنایی که بر روی دیوار نصب می شوند و روشنایی مطلوبی دارند، می توانند بهترین گزینه برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک باشند. بهتر است که از لوسترهای بزرگ برای اتاق نشیمن کوچک استفاده نکنید. زیرا باعث کوتاه نشان دادن سقف اتاق نشیمن شما خواهد شد.

۵) انتخاب یک فرش بزرگ برای بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق نشیمن!

بله درست متوجه شدید! شما می توانید با انتخاب یک فرش بزرگ در اتاق نشیمن کوچک، باعث بزرگ تر نشان دادن اتاق نشیمن خودتان شوید. شاید برای بسیاری از شما این سوال مطرح شود که در انتخاب فرش برای اتاق نشیمن کوچک باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟
در پاسخ به این سوال، باید به نکته ای که قبلا هم اشاره کردیم، اشاره کنیم. انتخاب فرش باید با اندازه بزرگ صورت گیرد. نیازی نیست که یک فرش کوچک، فقط برای پوشاندن وسط نشیمن خودتان انتخاب کنید. این یک خطای بزرگ برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک است.
یک فرش بزرگ خریداری کنید تا بخش بزرگی از اتاق نشیمن کوچک شما را بپوشاند. اگر می خواهید اتاق نشیمن شما بزرگ تر از حد معمول جلوه کند، حتما رنگ فرش مورد نظر خود را به رنگ روشن انتخاب کنید. طرح های برجسته فرش نیز می توانند به زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک شما کمک کنند.

استفاده از فرش برای اتاق نشیمن کوچک

۶) اتاق نشیمن کوچک خود را پر کنید؛ اما با روش های اصولی

این ایده شاید با ایده هایی که قبلا در رابطه با دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک خوانده اید، کمی متفاوت تر به نظر برسد. اما واقعیت این است که شما می توانید اتاق نشیمن خود را با وسیله های مختلف پر کنید و از زیبایی آن ها لذت ببرید.
اما یک نکته بسیار مهم برای چیدمان وسیله های مختلف در اتاق نشیمن کوچک وجود دارد. آن هم این است که شما باید چیدمان را به گونه ای انجام دهید که باعث ایجاد بی نظمی در فضای اتاق نشیمن شما نشود. به همه چیز نظم دهید و اجازه دهید که هر یک از ابزارها و وسیله ها، در جای مخصوص به خودشان قرار بگیرند.

ایده های جذاب برای اتاق نشیمن کوچک

سخن پایانی
در این مقاله در رابطه با ۶ ایده برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک صحبت کردیم. با این ایده ها، می توانید دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن خود را زیباتر کنید و در عین حال، فضای کوچک اتاق نشیمن خود را بزرگ تر نشان دهید.

شما برای دکوراسیون اتاق نشیمن چه ایده ای دارید؟ در نظرات بنویسید.

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *