دکمه تنظیم صدای یکپارچه در آیفون ۱۵ پرو

دکمه تنظیم صدای یکپارچه در آیفون ۱۵ پرو

اپل ظاهراً می‌خواهد از دکمه یکپارچه تنظیم صدا در مدل‌های پرو آیفون ۱۵ استفاده کند و این دکمه از نوع حالت جامد خواهد بود.
تا به امروز شاهد انتشار چندین رندر از نسل بعدی آیفون‌ها بوده‌ایم و در مدل‌های پرو یک جایگاه تکی برای دکمه‌های تنظیم صدا به‌چشم می‌خورد. حالا گزارشی جدید می‌گوید که اپل به‌دنبال استفاده از دکمه صدای یکپارچه حالت جامد در مدل‌های پرو آیفون ۱۵ است و همچنین به‌جای سوییچ سایلنت‌کردن دستگاه، با یک دکمه جدید با حالت فشاری روبه‌رو می‌شویم.
طبق گزارش ۹to5Mac، اپل در مدل‌های پرو آیفون ۱۵ دکمه‌های تنظیم صدای جداگانه را کنار می‌گذارد و تنها به سراغ یک دکمه می‌رود. علاوه‌براین، امسال اپل می‌خواهد به‌جای دکمه‌های مکانیکی و متحرک، از دکمه‌های حالت جامد استفاده کند. این فناوری برای دکمه هوم آیفون ۷ معرفی شد. بنابراین دکمه تنظیم صدا دیگر شامل قطعات متحرک نخواهد بود و با تشخیص فشار انگشت کاربر، صدا را کم یا زیاد می‌کند.

بیشتر بخوانیم: کانسپت آیفون ۱۵ اولترا متفاوت‌ترین طراحی تاریخ آیفون را به‌تصویر می‌کشد

اپل سوییچ کلاسیک سایلنت‌کردن را با دکمه‌ای جدید جایگزین می‌کند

اپل سوییچ کلاسیک سایلنت‌کردن را با دکمه‌ای جدید جایگزین می‌کند


علاوه بر اینکه اپل می‌خواهد مانند آیفون‌ها و آیپدهای قدیمی از یک دکمه بزرگ به‌جای دو دکمه برای تنظیم صدا استفاده کند، ظاهراً باید منتظر دکمه‌ای جدید برای سایلنت‌کردن مدل‌های پرو آیفون ۱۵ هم باشیم.

مدت‌هاست آیفون‌ها از یک سوییچ یا اسلایدر برای سایلنت‌کردن بهره می‌برند، اما اگر گزارش امروز صحت داشته باشد، در نسل بعدی این سوییچ جای خودش را به یک دکمه حالت جامد می‌دهد که کاربران با فشاردادن آن می‌توانند دستگاه را سایلنت یا از این حالت خارج کنند.

با وجود تمام تغییرات بالا، مهم‌ترین تفاوت آیفون‌های ۲۰۲۳ با نسل قبلی‌شان، جایگزینی پورت لایتنینگ با USB-C خواهد بود؛ همان پورتی که سال‌هاست در گوشی‌های اندرویدی و حتی آیپدهای اپل شاهد استفاده از آن هستیم.

در کنار پورت USB-C، اپل امسال جزیره پویا یا داینامیک آیلند را به تمام گوشی‌های سری آیفون ۱۵ می‌آورد. بااین‌وجود، تفاوت‌ها میان مدل‌های استاندارد و پرو با مواردی مانند فریم تیتانیومی و تراشه‌های متفاوت نسبت به نسل کنونی افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانیم: جزییات جدید از آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط